Grāmatnīca JumavaSomu diplomāta Renē Nīberga viesošanās un grāmatas prezentācija Latvijā

Apgādā "Jumava" iznākušās grāmatas  "Pēdējais vilciens uz Maskavu" autors Renē Nībergs, somu diplomāts, bijušais vēstnieks Maskavā un Berlīnē viesojās Rīgā, lai piedalītos savas grāmatas prezentācijā Somijas vēstniecībā. Autora ierašanās un grāmata bija izraisījusi lielu mediju uzmanību un Nīberga k-ga viesošanās laikā tika sniegtas vairākas intervijas medijiem. 15. 11. Kultūras ziņās varēja ielūkoties nelielā intervijas fragmentā ar Nīberga k-gu un gūt ieskatu gan par autora iespaidiem, gan par pašu grāmatu, kas ir dokumentāls vēstījums  par dramatiskām attiecībām starp ebreju ģimenes locekļiem un lielvalstu dzirnām, kurās cilvēki tiek ierauti bez viņu pašu vēlēšanās. Holokausts un izglābšanās ― liktenis vai apziņas diktēta rīcība? Plašāks ieskats fotogalerijā
 

Iznācis "Kosmiskais kalendārs"

Velta Strazdiņa "Pēteris Sēja. Mūžs Latvijai"

Pētera Sējas idejiskais iedvesmotājs Rainis ir rakstījis: “Bez pagātnes nav nākotnes."
Tāpēc ir brīnišķīgi apzināties, ka tepat ap mums ir vēstures elpa, spilgti cilvēki un mainīgi latviešu likteņi. Tas iedvesmo radīt, strādāt un palikt par vēstures nākotni. Par nākotni, kuru jaunā novada paaudze lasīs vēstures rakstos, novadnieku atmiņu albumos vai sarakstītajās grāmatās. Pēteris Sēja skolojis mūs... mūs — latviešus, novadniekus, senčus.
Mēs esam lepni, ka ar šo grāmatu mūs skolo Velta Strazdiņa — atgādina par nozīmīgiem cilvēkiem novadā, mūsu valstī un vēsturē, liek domāt, analizēt, saprast, vērtēt, zināt un izzināt.
Cienīsim mūsu vēsturi un cilvēkus, kuri to ir radījuši! Linda Zaķe, Ķekavas novada pašvaldība

Somu diplomāta Renē Nīberga grāmatas "Pēdējais vilciens uz Maskavu" prezentācija

Līdzjūtība

Izsakām visdziļāko līdzjūtību dzejnieka, tulkotāja, atdzejotāja Valda Bisenieka tuviniekiem, viņu mūžībā aizvadot.
apgāda "Jumava" kolektīvs

Grāmatas "Džordžs Armitsteds - Rīgas goda pilsonis" atvēršana Juanmoku pilī

Grāmatas "Džordžs Armitsteds - Rīgas goda pilsonis" atvēršanas pasākums Jaunmoku pilī...Paildus informāciju skatīt galerijā..

Dzintras Liekmanes grāmatas "Nīkrāce cauri gadsimtiem" atvēršana ( Ieskats Nīkrāces pagasta un skolu vēsturē)

Ceturtdien 9. novembrī mūsu pārstāvji devās uz Skrundas novada- Nīkrāci, lai prezentētu Dzintras Liekmanes grāmatu ""Nīkrāce cauri gadsimtiem" (Ieskats Nīkrāces pagasta un skolu vēsturē). Pasākumā bez autores Dzintras Liekmanes piedalījās pašvaldības pārstāvji, bija iespējams iegādāties arī Jumavas grāmatas.

Jāņa Vaivoda Grāmatas "Vanagu vēstures lappuses" atvēršana Vārkavā

9. novembrī Vārkavas bibliotekā sirsnīgā atmosfērā norisinājās Jura Vaivoda grāmatas "Vanagu vēstures lappuses" atvēršanas svētki. Pasākumā piedalījās Novada Domes priekšsēdētāja Anita Brakovska, autora ģimene, kā arī pazīstamie mūziķi no grupas Rakstu raksti".

Kārlis Krēsliņš "No lauku puikas līdz ģenerālim"

Iznākusi Kārļa Krēsliņa otrā grāmata "No lauku puikas līdz ģenerālim".Tajā ietverts Latvijas pirmais neatkarības laiks (1918—1940) un Latvijas neatkarības zaudēšana (1940——1991). Grāmatā ir izmantots arhīvu materiāls, un tas ir stāsts par vienkārša zemnieka ģimenes likteni pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, izsūtījumu un izdzīvošanu Sibīrijā, kā arī par lauku puikas izaugsmi līdz ģenerālim. Otrā grāmata “Gods kalpot Latvijai” ir jau izlasāma, tā tika izdota 2012. gadā. Pašalaik sagatvošanā ir arī trešā Kārļa Krēsliņa grāmata.

Latvijas Leģendu prezetācija TV24 ēterā

Sestdien  11. novembrī plkst.18:30 visi aicināti pie TV 24 ekrāniem, kur  būs iespējams vērot "Latvijas leģendu - 7" prezentācijas raidījumu, tikties ar pazīstamām personībām, uzklausīt viņu domas par to, kas ir Latvijas leģendas un to, kas katram  ir Latvija. Apgāds "Jumava" sveic savus lasītājus  Lāčplēša dienā, kā arī gaidāmajā Latvijas dzimšanas dienā ar mudinājumu: atcerēties Latviju, godināt Latvijas varoņus - tos, kuri cīnījās par brīvu un neatkarīgu Latvijas Valsti. Papildu informācija par raidījuma ierakstu TV 24 galerijās.
Page 1 of 75