Aicina pieteikties bezmaksas grāmatām, lai rosinātu bērnu interesi par laika pavadīšanu dabā

Latvijas valsts mežu mērķprogrammas “Skolu jaunatnes un interešu pulciņu izglītības pasākumi un programmas” ietvaros realizēts nodibinājuma “TAUTAS PALĪDZĪBAS FONDS” iesniegtais projekts “Bērnu un jauniešu intereses veicināšana par brīvā laika pavadīšanas iespējām dabā”. Tā rezultātā Latvijas jauniešu organizācijām un bibliotēkām tiks nodoti 500 Krisa Maknaba grāmatas “101 padoms jauniešiem. Izdzīvošanas skola dabā” eksemplāri.

Grāmata „101 padoms jauniešiem. Izdzīvošanas skola dabā” ir krāsainiem un uzskatāmiem attēliem dāsni ilustrēta praktisku padomu rokasgrāmata ikvienam brīvdabas aktivitāšu cienītājam. Grāmatas autors Kriss Maknabs ir militārais vēsturnieks un daudzu citu grāmatu autors. Sniegtie padomi ir gan pielietojami, gan kalpo kā aizraujošs izziņas avots.

Grāmata ir aizraujoša lasāmviela ne tikai ikvienam, kurš pavada savu brīvo laiku dabā, bet arī tiem, kuri vēlas kļūt par dedzīgu piedzīvojumu meklētāju. “101 padoms jauniešiem. Izdzīvošanas skola dabā.” ir rosinoša un iedvesmojoša ne tikai skolēniem, bet arī vecākām paaudzēm. Grāmatā sniegtās zināšanas var likt lietā reālās dzīves situācijās.

Šie praktiskie, pārbaudītie un ikdienā pielietojamie padomi, sākot ar to, kā iegūt ūdeni, iekurt uguni un izveidot apmetni, kā arī padomi ārkārtas situācijām — kā apkopt brūci un sagatavot nestuves, kā orientēties pēc zvaigznēm un kā pulksteni izmantot kompasa vietā — ir pamudinājums, lai dotos pie dabas un sāku to iepazīt. Lasot grāmatu, pirmkārt, tiek iepazīti dabas likumi un norises. Otrkārt, katrs uzzina kā rīkoties gan vienkāršās, gan sarežģītās situācijās, kurās iespējams nokļūt esot dabā.

Projekts  “Bērnu un jauniešu intereses veicināšana par brīvā laika pavadīšanas iespējām dabā” (nr.22-00-S0MF10-000074) realizēts Latvijas valsts meži mērķprogrammas “Skolu jaunatnes un interešu pulciņu izglītības pasākumi un programmas” ietvaros. Mērķprogrammas konkursa ietvaros tiek atbalstīti izpētes projekti, nometnes, mācību programmu izstrāde un realizācija, ka arī citas aktivitātes, kas veicina bērnu un jauniešu zināšanas un izpratni par ilgtspējīgu un atbildīgu meža apsaimniekošanu, meža nozares produkcijas un koksnes, kā atjaunojama materiāla priekšrocībām.

Sabiedriskā labuma organizācijas, nodibinājuma “TAUTAS PALĪDZĪBAS FONDS”, galvenais darbības akcents ir atbalsts un palīdzības sniegšana visu vecumu personām un ģimenēm, kuras nav pašvaldību un valsts atbalsta un pabalstu lokā, arī atbalsts krīzes situācijās. Fonda vēlme ir, lai cilvēki, kuri ir materiālās vai cita veida grūtībās, varētu iespējami drīz atjaunot pilnvērtīgu dzīvi. Veicinām un atbalstam visu paaudžu piedalīšanos brīvprātīgā darbā gan sev, gan ģimenei un kopienai, gan apkaimēm un visai Latvijai vajadzīgā veidā. Sadarbojamies arī ar citām NVO un uzņēmējiem, valsts un pašvaldību institūcijām, kas sadarbības ietvaros saņems grāmatas “101 padoms jauniešiem. Izdzīvošanas skola dabā” eksemplārus praktiskai darbībai. Ja ir vēlēšanās saņemt grāmatu skolas vai citai publiskai bibliotēkai, esat aicināti zvanīt Dzintrai Ziemelei, tālrn.27633569, vai pieteikties Facebook lapā Kundziņsalas skola – Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centrs, rakstot ziņu.

0

Jūsu grozs