Joomla!Apsveicam balvas ieguvēju!

 Sveicam mūsu konkursa dalībnieci Mirdzu Vēveri, kura savā īpašumā iegūst Anšlava Eglīša grāmatu "Homo novus".
Lūgums tuvāko nedēļu laikā iegriezties apgāda "Jumava" grāmatnīcā Dzirnavu ielā 73 pēc balvas, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu!
Vēlreiz apsveicam un sekojiet līdzi turpmākajām apgāda "Jumava" aktivitātēm un laimējiet vērtīgas balvas!

Sveiciens Pēterdienā!

Sirsnīgi sveicam mūsu mīļos Pēterus Pēterdienā :

Īpaši sveicam Pasaules latviešu klaidoņu brālības prezidentu un vairāku "Jumavas" grāmatu autoru Pēteri Strūbergu, kā arī "Leģendu" grāmatu sērijas sastādītāju-autoru, rakstnieku un dzejnieku- Pāvilu Raudoni.

Iznācis Jaroslava Judiša darbs "Grandhotel" Romāns virs mākoņiem

Jaroslavs Rudišs ir rakstnieks, dramaturgs un scenārists. Dzimis Turnovā (Čehijas ziemeļos). Studējis vācu valodu, vēs­turi un žurnālistiku Liberecas Tehniskajā universitātē, Prāgas Kārļa universitātē un Berlīnes Brīvajā universitātē. Strādājis par skolotāju, dīdžeju, pankroka grupas mene­džeri, viesnīcas ­portjē un žurnālistu. No 2006. gada nodarbojas tikai ar rakstniecību, kā arī uzstājas kopā ar grupām “U-Bahn” un “The Bombers”, ­kurām raksta arī dziesmu tekstus.
Romāna virs mākoņiem galvenais varonis ir trīsdesmit ­gadus vecais vientuļnieks Fleišmanis. Dzīvē viņam neveicas. Viņš nekad neko nav paveicis. Viņš nekur nav bijis. Viņam nav bijusi neviena meitene. Taču viņš pazīst mākoņus, augsta un zema spiediena apgabalus un vēja virzienus. Viņa dzīves kārtību nosaka laikapstākļu grafiks un laika gaitā arī Francis — vecs ­Sudetu vācietis, kurš brauc uz Liberecu apbedīt savus skolasbiedrus. Fleišmanis, kas pat nezina savu īsto vārdu, strādā visa veida darbus viesnīcā “Grandhotel” Ješteda kalna galā. Vērojot debesjumu maģiskajā vietā starp debesīm un zemi, viņš saprot, ka ceļš prom no kalnu ieskautās pilsētas un paša dzīves ved ­tikai caur mākoņiem. Tomēr viņa plānos iejaucas viesmīle Iļja, kas kādu dienu uzrodas viesnīcas reģistratūrā. Taču lēmumu par katru cenu pamest pilsētu vairs nevar paņemt atpakaļ.
 Cena 6.65 Eur  pirkt

Iznācis Miermīļa Steigas kriminālromāns "Cik maksā sieviete?"

Daudzu populāru romānu autora Miermīļa Steigas jaunais romāns “Cik maksā sieviete” intriģējoši stāsta par meiteņu un jaunu sieviešu nolaupīšanu un pārdošanu seksuālā verdzībā. 
Liedagā, pie pašas jūras, meiteņu bariņš spēlē bumbu. Divi atlētiski melnīgsnēji vīrieši ar fotoaparātiem pie sāniem viņas novēro. Tad neuzkrītoši nofotografē glītāko gaišmati, tad otru, pievilcīgu tumšmati. Drīzi vien meitenes metas jūrā peldēties, dažas aizpeld aiz trešā sēkļa. Viens no vīriešiem kaut ko paregulē savā kamerā. Abas nofotografētās meitenes reizē pazūd zem ūdens. Vairāki peldētāji metas palīgā. Bet tur vairs neviena nav... 
Jūras līcī stāv jahta. Divi akvalangisti ar meitenēm uz muguras piepeld pie borta un nogādā meitenes uz jahtas klāja — faktiski nogādā pašā ellē zemes virsū… 

"Jumava" ielīgo Jāņus Lielvārdē

21. jūnijā, izbaudīt karsto sauli un arīdzen latviešu tradicionālos pirts rituālus apgāda "Jumava" darbinieki bij devušies uz Lielvārdes pusi, uz pirtnieces Gitas Balodes sētu, kur saimniece jau gaidīja ar izkurinātu 100 gadīgu "melno pirti" un svaigi sietām pirtsslotām. Pēc pirts rituāla varēja stiprināties ar saimnieces ugunskurā vārīto pupiņu zupu. Mēs sakām lielu PALDIES viesmīlīgajai Gitai, kura ne tikai mūs laipni uzņēma savā sētā, bet arī sniedza īstu vasaras saulgriežu piedzīvojumu! Liels paldies vēlreiz, un uz tikšanos nākamreiz!

Piedāvājam savā īpašumā iegūt Anšlava Eglīša "Homo novus" jauno izdevumu!

Apgāds "Jumava" piedāvā laimēt Anšlava Eglīša grāmatu "Homo novus"
Noteikumi:
1) Nospied "LIKE" apgāda "Jumava" profila lapai FB:
2) Dalies (Share) ar šo ziņu

29.jūnijā tiks izlozēts viens laimīgais, kurš iegūs Anšalava Eglīša "Homo novus"

Iznākusi Barbaras Pauli un Irēnas Meistares grāmata par "Hopenhofas - Apes muižu laikmetu vējos"

Sagaidot Apes pilsētas 90. gadadienu un Latvijas valsts 100. gadadienu, vēlamies akcentēt vēsturiskā mantojuma izzināšanu, vienlaikus veicinot iedzīvotāju interesi par Apes vēsturi un vēlmi iesaistīties tās izpētē un kultūrvēsturiskās vides sakārtošanā.
Izsakām lielu pateicību grāmatas "Hopenhofas - Apes muiža laikmetu vējos" idejas autorei - novadpētniecei, bijušajai Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas vācu valodas un kultūras vēstures skolotājai Irēnai Meisterei, kura nesavtīgi ziedojusi savu laiku un resursus mūsu pagātnes un vēstures izzināšanā.
Šī grāmata ir unikāls, nozīmīgs un bagātīgs izziņas materiāls gan vietējiem iedzīvotājiem, gan citiem interesentiem – novadpētniekiem, vēsturniekiem un tūristiem, kas sniedz ieskatu Apes un tās tuvējās apkārtnes vēsturē un rosina apmeklēt Api un tās kultūrvēstures objektus”


Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts

 Cena 15.97 Eur  pirkt

Iznākusi Lolitas Neimanes grāmata "Lolitas labākās receptes"

Grāmatas autore Lolita Neimane atskatās uz to, kā mainījušies mūsu priekšstati par veselīgu uzturu un kas pēdējās desmitgadēs mainījies uzturzinātnē kopumā. Tajā koncentrētas arī galvenās atziņas un svarīgākie pieturpunkti par to, kā orientēties dažādajos pareiza uztura konceptos un atrast savu ceļu uz veselīgu uzturu, kas ne vien sniedz visu organismam nepieciešamo, bet arī palīdz saglabāt optimālas ķermeņa formas.
Četras nākamās grāmatas sadaļas veltītas katra savai sezonai, katrā no tām izvērstāk apskatot divas ar sezonas produktiem saistītās aktualitātes. Papildus sniegtā praktiskā informācija ir izklāstīta īsāk un kodolīgāk. Katru sezonu noslēdz mazkaloriju recepšu apkopojums, uzsvaru liekot uz sezonā pieejamajiem produktiem.

 Cena 13.31 Eur  pirkt

14. jūnija priekšvakarā, Okupācijas muzejā norisinājās Melānijas Vanagas atceres pēcpusdiena

12. jūnijā Latvijas Okupācijas muzejā norisinājās juristes, rakstnieces, novadpētnieces Melānijas Vanagas piemiņai veltīts pasākums. Pasākumā piedalījās vēsturniece Inese Dreimane,. Atmiņās par Melāniju Vanagu dalījās Melānijas Vanagas muzeja vadītāja Ingrīda Lāce, rakstnieces draudzene Sarma Eglīte.
 Melānija Vanaga bija viena no represētajām latviešu sievietēm, bet   ļoti nedaudzajām, kas atgriezās Latvijā no 16 gadu izsūtījuma Sibīrijā. Tur pieredzētais izlasāms par kultūrvesturisku pieminekli un iedvesmas avotu kļuvušajā romānā "Veļupes krastā." Pasākuma ietvaros tika prezentētas arī citas romānu cikla "Dvēseļu pulcēšanas" grāmatas: "Saules gadi un dzisums", "Iedzīvoju pasakā", kā arī "Dziesmuvara".
Minētās grāmatas ir nopērkamas apgāda "Jumava", kā arī citās Latvijas  grāmatnīcās. Plašāks ieskats notikumā galerijā.

Klaidoņu brālības 10 - tajā saietā Alojā prezentē jaunāko ceļojumu sērijas "Aiz apvāršņa" iznākušo grāmatu "Klaidoņi ūdens pasaulē"

Piektdien, pašā vasaras plaukumā, kā jau pēdējos gados tas ir ierasts, Alojas bibliotekā "Sala" norisinājās nu jau 10 - tais pēc kārtas Pasaules Latviešu klaidoņu brālības saiets.
Pasākums kā allaž iesākās pie Miķeļa Krogzemja kapa, kur katru gadu, pieminot leģendāro pasaules apceļotāju, notiek piemiņas brīdis. Pasākums turpinājās bibliotekā "Sala", kur autoru un skatītāju klātbūtnē tika prezentēta arī jaunākā (autoru kolektīva veidota ) Pasaules latviešu klaidoņu sērijas "Aiz apvāršņa" iznākusī grāmata "Klaidoņi ūdens pasāulē". Kā allaž runas papildināja atraktīvu muziķu uzstāšanās. Pasākums vakaram tuvojoties, turpinājās Ungura ezera krastā, kur apmeklētājiem bija iespēja baudīt koncertu un piedalītes zaļumballē.
Neliels ieskats pasākumā klāt pievienotajā bilžu galerijā!