Joomla!Mana Rīga, autore Maija Rubīna

Grāmatas autore ir inženierzinātņu doktore ar ilggadēju darba pieredzi institūta “Rūpnīcprojekts” enerģētikas objektu un siltumapgādes projektēšanā un projektēšanas vadīšanā (1955–1988), studentu apmācībā RTU Elektroenerģētikas fakultātes Siltumenerģētikas katedrā (1971–1993) un Transporta, mašīnzinību un aeronautikas fakultātes Siltumenerģētisko sistēmu katedrā (2005–2015). Vadījusi Enerģētikas perspektīvās attīstības un energoekonomijas nodaļu Latvijas Republikas Enerģētikas ministrijā (1988–1991), Latvijas enerģētikas attīstības valsts uzņēmumu LEA (1992–1994), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības izveidoto Tarifu izvērtēšanas neatkarīgo ekspertu grupu (1995–1997). Bijusi konsultante Latvijas Enerģētikas aģentūrā (1994–1997), Rīgas domes deputāte un Komunālo un dzīvokļu jautājumu komitejas priekšsēdētāja (1997–2001), ilggadēja dzīvojamās mājas energopārvaldniece (1995–2009) un energopārvaldnieku kursu lektore. Izveidojusi un vadījusi Rīgas pilsētas energoapgādes ekspertu konsultatīvo padomi (2002–2007 un 2015–2018). Izveidojusi un vadījusi pašvaldības Rīgas enerģētikas aģentūru (2007–2015). Kopš 1997. gada ir LZA Fizikālās enerģētikas institūta pētniece. Kopš 1991. gada regulāri strādājusi ES starptautiskajos projektos enerģētikas jomā un bijusi šo projektu vadītāja (PHARE, THERMY, USID, IEE, Norvēģijas un EEZ finanšu instruments, INTERREG, 7. ietvarprogramma u. c.). Ir vairāk nekā 250 publikāciju, zinātnisko darbu, kā arī grāmatu autore. 2017. gadā saņēmusi prof. Alfrēda Vītola balvu par mūža ieguldījumu enerģētikā.

Latvijas vieglatlētika vēsture 1992-2018, autors Andris Staģis

Andra Staģa “Latvijas vieglatlētikas vēsture” ir fundamentāls darbs, kas ļauj gan izzināt, gan saprast, kā šajā sporta veidā ar tā daudzajām sporta disciplīnām klājies laika gaitā. Šajā sējumā atspoguļots laika periods no 1992. līdz 2018. gadam.
Sākums saskan ar Latvijas atgriešanos olimpiskajā saimē 1992. gada olimpiskajās spēlēs Barselonā, kur vieglatlētikā varējām priecāties par to vien, ka sekmīgi nostartējām. 1996. gadā Atlantā un vēlāk vieglatlēti veidoja Olimpiskās komandas kodolu un, protams, rādīja arī piemēru citiem ar savu meistarību un cīņas gribu. 2000. gada olimpiskajās spēlēs Sidnejā Aigars Fadejevs izcīnīja sudrabu 50 km soļošanā, atkārtojot Jāņa Daliņa 1932. gada panākumu Losandželosā.
Pēc tam, lielā mērā pateicoties Valijas Draugas, Valentīna Mazzālīša un olimpisko čempionu Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša dibinātā Latvijas Šķēpmetēju kluba (LŠK) darbībai, sekoja šķēpraižu laiks – Vadima Vasiļevska negaidītais sudrabs 2004. gadā Atēnās un Aināra Kovala pārsteidzošais sudrabs 2008. gadā Pekinā. Arī daudzās Eiropas jaunatnes olimpiāžu medaļas šķēpa mešanā un Pirmajās Jaunatnes olimpiskajās spēlēs 2010. gadā Singapūrā Intara Išējeva izcīnītā Latvijas vienīgā medaļa ir spilgts pierādījums LŠK darbības efektivitātei. To turpināja 2016. gada Eiropas čempions šķēpa mešanā Zigismunds Sirmais, bet 2012. gada olimpiskajās spēlēs Londonā startēja trīs Latvijas šķēpa metēji un trīs šķēpa metējas.
Paralēli pieauga arī citu vieglatlētikas sporta disciplīnu rezultāti, uzmirdzēja vairākas zvaigznes, bet spilgtākā no tām – Jeļena Čelnova-Prokopčuka, kura Latvijas skrējējas padarīja slavenas Ņujorkā, Osakā un citur pasaulē. Šobrīd priecājamies par Guntu Vaičuli (bijušo Latiševu-Čudari) un Lauru Ikaunieci-Admidiņu.
Ticu, ka tikpat rezultatīvi un vēl labāki gadi vēl priekšā, jo pašlaik Latvijas Vieglatlētikas savienību vada jauna un entuziasma pārpilna komanda.
Lai veicas!
Aldons Vrubļevskis,
Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents

Grāmatas ''Līvāni. Toreiz un tagad'' atvēršanas pasākums

Ieskats grāmatas ''Līvāni. Toreiz un tagad'' atvēršanas svētkos, kas notika Līvānos, š.g. 7. februārī.

Uz grāmatas atvēršanu bija pulcējušies vairāki desmiti interesentu un savas uzrunas par jauno grāmatu sniedza apgāda ''Jumava'' vadītājs Juris Visockis, grāmatas autore Sandra Maskalāne kā arī Līvānu domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Klātesošie tika priecēti arī ar muzikālu ģitāras priekšnesumu.

Apgāds ''Jumava'' pateicas visiem par ierašanos un jaunu grāmatu svinēšanu!

 

Disleksija agrīnā vecumā, autors Gevins Rīds

Disleksijas agrīnā identificēšana un iejaukšanās ir būtiska un var mazināt vai pat novērst disleksijas nodarīto kaitējumu turpmākajās izglītības stadijās. Šī grāmata piedāvā ieskatu zinātniskos pētījumos, kā arī sniedz praktiskus ieteikumus skolotājiem, kas strādā pirmsskolas izglītības iestādēs un sākumskolās, kā radīt un pielāgot mācību vidi, lai tā būtu piemērota bērniem ar disleksiju. Grāmatā ir aplūkoti mācību līdzekļi un materiāli, kas ir paredzēti lasīšanas, pareizrakstības, rēķināšanas, valodas prasmju, sociālās un emocionālās attīstības un problēmu risināšanas prasmju apguvei.

Atgriezties no nāves, autors Teobalds Roberts Jēgers

Kad Teobalds Roberts Jēgers pamodās no teju trīs nedēļu komas, viņš nespēja neko atcerēties. Tas notika, kad Teobaldam bija divdesmit pieci gadi. Sieva atrada vīru vannasistabā, kur viņš, iespējams, jau vairākas stundas bija gulējis bezsamaņā. Ārsti diagnosticēja masīvu asinsizplūdumu smadzenēs, un prognoze bija nežēlīga: no desmit tūkstošiem izdzīvo tikai viens pacients!
Tomēr viņš pamodās! Viņš neatpazina sievu un meitu, nezināja savu vārdu, kas viņš ir un kas ir bijis. Pakāpeniski smadzeņu spējas atjaunojās un atmiņa atgriezās, viņam nācās no jauna mācīties staigāt, rakstīt un rēķināt. Četrus gadus pēc komas Teobalds atsāka strādāt. Bija nepieciešami divdesmit pieci gadi, līdz atjaunojās ātrās atmiņas spējas. Šo fascinējošo un patieso grāmatu viņš rakstīja divdesmit sešus gadus.
 Cena 8.01 Eur  pirkt

Kāpēc es aizgāju nopirkt pienu, bet atgriezos mājās ar divriteni, autors Johens Maijs

 Dienu pēc dienas mēs pieņemam 20 000 lēmumu. Būtu ļoti jauki, ja vismaz pāris no tiem būtu trāpīgi, — saka autors. 

Daudzi lēmumi īpaši neietekmē mūsu dzīvi, bet citi ir liktenīgi. Tieši šie lēmumi bieži vien maina visu mūsu dzīvi. Kas īsti ir lēmums? Kā tas tiek pieņemts, un ko tas ietekmē? Kāpēc mēs šobrīd izlemjam tā, bet rīt citādi? Kāpēc sievietes izlemj atšķirīgāk nekā vīrieši? 
Johens Maijs savā darbā nosauc tipiskākās domāšanas kļūdas, kuras mēs pieļaujam, slazdus, kuros aizvien iesprūstam. Autors parāda, kā mēs turpmāk varētu pieņemt gudrākus lēmumus. Grāmatā aprakstītas dažādas izlemšanas tehnikas, kuras praktiski lietojot iespējams mazināt izvēles mokas. Ir doti arī padomi, kas var līdzēt akūtos un katastrofāli grūtos izlemšanas gadījumos. 
 Cena 10.70 Eur  pirkt

Kārļa Kurzemnieka grāmatas ''Trīsreiz nogalināts'' atvēršanas pasākums.

Skrundas bibliotēkā norisinājās Kārļa Kurzemnieka ''Trīsreiz nogalināts'' atvēršanas pasākums.

Uzrunu teica pati grāmatas autore kā arī apgāda ''Jumava'' vadītājs Juris Visockis.

Paldies autorei, Skrundas bibliotēkas kolektīvam un  visiem, kas ieradās uz pasākumu!

Turpināsim svinēt jaunu grāmatu svētkus!

 

Apgāds ''Jumava'' kopā ar Māri Rīmeni viesojās Talsos.

Apgāds ''Jumava'' kopā ar LTV personību un grāmatas ''Veiksmei līdzās'' autoru Māri Rīmeni viesojās Talsu galvenajā bibliotekā.

Bibliotekā pulcējās aizrautīgi grāmatu lasītāji, kurus uzrunāja apgāda ''Jumava'' vadītājs Juris Visockis un pats autors Māris Rīmenis.

Paldies Talsu galvenajai bibliotēkai un visiem, kas ieradās!

 

Rīga 2. sējuma 2. daļa, autors Augusts Deglavs

Augusta Deglava plašais kultūrvēsturiskais romāns “Rīga” ir aizrautīgs darbs par Rīgu 19. gadsimta otrajā pusē, pārpilns ar spilgtu raksturu atklāsmi, unikāliem dokumentiem un sadzīves reālijām. Nesen aizvadījām Rīgas Latviešu biedrības 150. jubileju. “Rīgā” A. Deglavs ir uzcēlis šai organizācijai diženu pieminekli, un “Rīga” ir viens no modernā pilsētas romāna aizsācējiem latviešu rakstniecībā.
Valdis Rūmnieks,
rakstnieks
 
 Cena 23.97 Eur  pirkt

Māra Rīmeņa grāmatas ''Veiksmei līdzās'' atvēršanas pasākums.

24. janvārī grāmatu namā ''Valters un Rapa'' notika Māra Rīmeņa grāmatas ''Veiksmei līdzās'' atvēršanas pasākums.

Uzrunu teica apgāda ''Jumava'' vadītājs Juris Visockis un grāmatas autors Māris Rīmenis, kurš dalījās stāstos par grāmatas tapšanu un savas karjeras laikā piedzīvoto.

Apgāds ''Jumava'' pateicas autoram un visiem, kas ieradās uz pasākumu.