Joomla!Daniels Goulmens “Tava emocionālā inteliģence”

Emocionālā inteliģence — būtiska komponente veiksmīgākai dzīvei, karjerai un uzņēmējdarbībai. Tiecoties pēc aizvien lielākas produktivitātes, mūsdienās pārāk bieži gan savā individuālajā dzīvē, gan darbavietā — strādājot komandā — esam pazaudējuši vai aizmirsuši emocionālās inteliģences komponenti, taču tās nozīme  mūsdienu darba vidē un cilvēku ikdienas dzīvē aizvien pieaug. Ikviens grib justies labāk un kļūt veiksmīgāks, līdz ar to dažāda veida personības izaugsmes iespējas kļūst arvien pieprasītākas. Parādās nevēlēšanās pielāgoties, pretestība pret līdzšinējo pieredzi. Aizvien biežāk jūtama vēlme iet attīstības ceļu. 
Piedzīvojot to, ka nepatīkamā problēmsituācijā kāds produktīvi spēj virzīt jautājumu konstruktīvā gultnē, mēs šo personu uzlūkojam ar apbrīnu un vēlamies strādāt šādi arī savā komandā. Spējai sadarbībā rast risinājumu ir milzīga pievienotā vērtība, jo tā rada pozitīvu pamatu ikvienas situācijas risinājumam un mierīgu un radošu gaisotni. Tas ietaupa laiku, stiprina darbaspējas un motivāciju, vienlaikus uzlabo cilvēku apmierinātību ar dzīvi un darbu. 
 
Artūrs Belēvičs
SIA “Saules aptieka” valdes priekšsēdētājs

Augusts Saulietis “Kungs pats savā mājā”

Augusts Saulietis (īstajā vārdā Augusts Plikausis) dzimis 1869. gada 22. decembrī kādreizējā Grašu pagastā (tagad Cesvaines novadā). Dzīvojis no tēva mantotajā zemē, paša uzbūvētajā mājā. 

Dzīve laukos, apkārtējā daba bija viņam kā eliksīrs dvēselei, un tur viņš arī vienmēr vislabāk juties. Tur viņš rakstījis savus darbus, tur stādījis augļu kokus, tur 1926. gadā, būdams jau brieduma gados, apprecējis dzīvesdraugu Mariju Valteri, tur dzimuši abi viņa bērni — meita Ilze un dēls Jānis. Pats Saulietis ir rakstījis: “Tas ir ērmīgi, ka es citur, liekas, nevaru un nevaru tā atpūsties kā te...” 

Augusts Saulietis ir Vidzemes dzejnieks, rakstnieks, dramaturgs un esejists — tā varētu raksturot viņa literārās darbības jomas. Nozīmīga ir dzeja, stāstniecība un daļa eseju. Viņš ir rakstījis visu mūžu un sižetus noskatījis no pieredzētā apkārtnē, cilvēku savstarpējās attiecībās, dabā. 

Viņš ir arī tulkojis, atdzejojis un bijis starp grāmatu apgāda “Zalktis” izveidotājiem. Strādājis par latviešu valodas skolotāju Grašu pagasta skolā un Cesvaines vidusskolā. Saulietis rosīgi piedalījies Cesvaines kultūras dzīvē: uzstājies ar priekšlasījumiem, bijis Grašu bibliotēkas dibināšanas iniciators, vācis ziedojumus Doku Ata piemineklim, piedalījies teātra iestudējumos, bijis arī režisors. 

Augusts Saulietis aiziet mūžībā 1933. gada 27. janvārī, savā dzīves laikā darbus apkopojis 15 kopotu rakstu sējumos, bet ne visu paspēj izdot. 

Rakstnieka darbu daļa padomju laikos bija aizliegtās literatūras sarakstos. Viņa ģimene tika represēta un 1949. gada 25. martā izsūtīta uz Sibīriju. Sieva Marija paspēja paņemt līdzi un tādējādi paglābt no iznīcības rakstnieka rokrakstus un grāmatu pirmizdevumus. 

Pēc atgriešanās no Sibīrijas 1957. gadā ģimenei izdodas tikt atpakaļ savos “Sauliešos”, lai arī lielāko daļu ēkas apdzīvoja sveši cilvēki. Atmiņas par rakstnieku nebija zudušas, pie mājas tika pielikta piemiņas plāksne, vēlāk iekārtota rakstnieka piemiņas istaba. 

2019. gadā Augustam Saulietim aprit 150 gadu kopš dzimšanas un tas arī Cesvaines novadam ir nozīmīgs notikums, jo rakstnieks ir viens no ievērojamākajiem novada dižgariem, kuru vienmēr piemin, runājot par Cesvaini. 

Jaunpublicētajā grāmatā ir ievietoti vairāki mazāk zināmi Augusta Saulieša darbi. Tikai katram pašam lemts izvērtēt, cik šie darbi atklāj rakstnieku vai atbilst mūsdienām. 

Vilnis Špats, 

Cesvaines pašvaldības vadītājs

Miermīlis Steiga “Noslēpumāinās dāmas vizīte"

Daudzu populāru romānu autora Miermīļa Steigas jaunais romāns “Noslēpumainās dāmas vizīte” ar fantastikas elementiem intriģējoši stāsta par izveicīgā detektīva Edvīna Granta un viņa mīļās citplanētas sievietes Kleopatras veiksmīgo un bīstamo cīņu pret bandītiem un neģēlīgiem pelēkzaļiem punduriem, kuri lolo mūsu civilizāciju iznīcināt… 

Tikai absolūts nejēga var domāt, ka bezgalīgā plašumā uz neskaitāmām milzīgām pasaulēm, kuru vairākums, bez šaubām, apveltīts ar laimīgāku likteni nekā mūsu pasaule, nav nekā cita kā tikai gaisma, kas sasniedz arī mūsu zemi. Bezjēdzīgi ir uzskatīt, ka neeksistē citi dzīvi radījumi ar citu domāšanas veidu, citu saprātu kā tikai tie, kas mums pazīstami. 

Džordāno Bruno, itāļu filozofs

Pēteris Strubergs “Papua Jaungvineja tuvplānā. Bijušo cilvēkēdāju zeme”

Kārtējā sērijas “Aiz apvāršņa” grāmata aicina doties piedzīvojumiem bagātā ceļojumā uz otrā pasaules malā esošo Papua-Jaungvineju. Mūsdienās bijušo cilvēkēdāju zeme ir slavena ne vien ar savu eksotiku, bet arī ar ceļošanai bīstamiem apstākļiem. Šajā sakarā, Jūs, cienījamos lasītājus, gaida ciemošanās pie unikālām ciltīm, būs iespēja iepazīt papuasu savdabīgo kultūru, dzīvesveidu un no senčiem pārmantotās tradīcijas. Pie viena arī uzzināsiet, ka šajā zemē laiku pa laikam vēl joprojām kāds tiek apēsts un kas jādara, lai bezbailīgi ceļotāji nenokļūtu laupītāju nagos.

Džoisa Meijere “Mosties ar vārdu”

Vārdiem piemīt varens spēks – tāds spēks, kas ļauj mums izveidot līdz šim nepieredzētu tuvību ar Dievu.
Grāmatā ļauj lasītājam smelties spēku no spēcinošiem vārdiem ik dienu visa gada garumā. Veltījums katrai dienai sākas ar vienu atslēgas vārdu skaidrības ieviešanai un lasītāja zināšanai, kas paver durvis pozitīvu pārmaiņu ienākšanai dzīvē. Šie vārdi kopā ar atbilstošu citātu no Svētajiem Rakstiem un praktisku Džoisas padomu palīdzēs nonākt tuvāk Dievam un pavērs ceļu pie visa labā.

Vadims Zēlands “Realitātes transērfings” (I–V pakāpes. Piecas grāmatas)

Transērfings – tā ir varena tehnika, kas paver iespēju darīt no ikdienas viedokļa neiespējamo – vadīt likteni pēc saviem ieskatiem. Transērfinga pamatā ir variantu modelis – principiāli jauni uzskati par mūsu pasaules uzbūvi. Cilvēks nezina, ka var kaut ko nevis panākt, bet gluži vienkārši saņemt to, ko vēlas. Jūs pārņems neaprakstāma sajūta, kad ievērosit sevī spējas, par kurām neko pat nenojautāt. Tā ir līdzīga brīva kritiena sajūtai – neticamajam ir tik pārsteidzoša spēja pārvērsties realitātē, ka gluži vienkārši aizraujas elpa!

Gunars Janovskis “Pilsēta pie upes”

Kas ir šī, savā īstajā vārdā nenosauktā, mazpilsēta ­Austrumeiropā jeb Asinszemē*? 
Kas ir šo multikulturālo, vieglprātīgo un reizē traģisko laiku sevī nesošā upe? 
Kas ir šis jaunais cilvēks, kas atrodas romāna centrā? 
Pēc profesijas Ansis ir daiļkrāsotājs, kurš demokrātiju pārkrāso Vadoņa autoritārisma krāsā, lai drīz meklētu sar­kano padomju okupācijai, kas pārplūst nacisma izraisītajā holokausta krāsā. Ansis pārkrāso laiku, sevī uzsūkdams tā nepielūdzamo pigmentu. Lēnām pats pārmiesodamies upē, kas, nemitīgi sevī atpakaļ plūsdama, līdz mūsdienām atne­susi šo Latvijas vistraģiskākā laika atspīdumu. Gluži vai maģiskā veidā pārvērsdamies filmā, ko mēs šobrīd veidojam kopā ar Gunaru Janovski. Mēģinot ieraudzīt mūsu pašu atspulgu savā “Pilsētā pie upes”, kurā paradoksālā veidā var saskatīt šodienas Eiropas satraukuma atblāzmu.

* Asinszeme — Timotija Snaidera Austrumeiropas formulējums 

Viesturs Kairišs,
filmas “Pilsēta pie upes” režisors 

Jorgs Maurers “Sniegā nesalst tikai nāvei"

Spraigs, dinamisks kriminālromāns, kurā ir ne tikai noziegums un izmeklētāji, bet arī izzinošs materiāls. Autors labi pārzina noziedznieku un policijas darbinieku psiholoģiju un domāšanu.
 
Ziemassvētku vakarā visi gaida notiekam brīnumus, bet šoreiz policijas komisāra kalnu mājiņā notiek nelādzīgs brīnums — izmeklētāju nodaļas ballītē ielaužas noziedznieks, kurš draud visu uzspridzināt. Noziegums gandrīz izdodas — māja nodeg, apkaime izpostīta, tomēr, pateicoties nodaļas darbinieku saliedētajai rīcībai un pašaizliedzībai, cilvēki bojā neaiziet…

Gina Viegliņa-Valliete “Atradenes stāsti”

Trešā grāmata par bāreni Betu, viņas attiecībām ar Dievu un sargeņģeli, kas vienmēr atrodas līdzās!
Mīlestības apvīta bērnība Betai ir palikusi sveša pasaule, tikpat sveša kā mātes glāsts. Viņu audzina pamāte — rupja, neizglītota sieviete. Meitene mīlestību meklē pie svešiniekiem, un daži to neliedz. Betas dzīves līkloči no bērnības līdz gadu ritumam pasniegti interesantos stāstos. Atmiņas par svarīgiem cilvēkiem, vietām un notikumiem, kas atstājuši dziļas pēdas Betas sirdī...
Grāmatā spilgti aprakstīts periods un pastāvošā iekārta no pēckara bērnības līdz briedumam atmodas gados.

Pie lasītājiem nonākusi pirmā latviešu valodā uzrakstītā grāmata par kāpšanas sportu

Trešdien - 8.janvārī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika atvēršanas svētki pirmajai latviešu valodā uzrakstītajai grāmatai par kāpšanas sportu “Kāpšanas sports. Teorija un prakse”, kas izdota zīmīgā laikā, jo šogad kāpšanas sports debitēs olimpiskajās spēlēs Tokijā. Grāmatas autores ir LSPA asociētā profesore Inga Liepiņa un kāpšanas sporta treneres Santa Vilka.