Joomla!



UNGURPILS EZERA KRASTĀ 6. LATVIEŠU PASAULES KLAIDOŅU SAIETS “BRAZĪLIJAS GARŠA 2014”

Alojas novada dome un apgāds “Jumava” aicina uz Latviešu pasaules klaidoņu saietu “Brazīlijas garša 2014”. Norises laiks un vieta: 2014. gada 13. jūnijs, plkst. 19.00, netālu no Alojas, Ungurpils ezera krastā.
 
Nesen – 2014. gada 24. aprīlī, tika īstenota sen lolota ideja – klaidoņi oficiāli dibināja biedrību “Latviešu klaidoņu brālība”. Par prezidentu tika ievēlēts Pēteris Strubergs. Ar šo notikumu tika ieskandēts pavisam drīz gaidāmais klaidoņu pasākums Alojā. Šogad klaidoņu saieta tēma ir “Brazīlijas garša”, tādēļ pasākumā būs iespēja baudīt ne vienu vien interesantu un eksotisku piedzīvojumu.
 
Pasākuma programmā:
iepazīstināšana ar jaundibināto biedrību – Latviešu klaidoņu brālība;
viens no saieta rīkotājiem – izdevniecības „Jumava” vadītājs Juris Visockis – stāstīs par gatavošanos grāmatas „Pasaules garša” izdošanai, būs iespēja iegādāties izdevniecības grāmatas par īpaši draudzīgām cenām;
ceļotāja un Latviešu klaidoņu brālības prezidenta Pētera Struberga stāstījums par Brazīliju ;
brazīlieša Scarssi Pedron Lucas skatījums par Brazīlijas garšu visās tās nozīmēs;
sambas un citu deju priekšnesumi kopā ar deju grupām “Tiramisu” un “Vecmāmiņu aerobika”;
interesanti fakti par futbolu Brazīlijā šovasar;
futbola fanu saucienu un tērpu konkurss, apbalvošanas ceremonija;
tradicionālā ceļojumu relikviju izsole;
uzmundrinājumu sniegs ritma grupa “Radiridirī” un pasaulē lielākais futbola svilpīšu orķestris;
atrakcijas futbola tematikā sadarbībā ar VJFC “Staicele”;
vakara noslēgumā – Brazīlijas ēdiens no lielā katla sadarbībā ar SIA “Aloja-Starkelsen”;
futbola spēles (Nīderlande-Spānija) tiešraides skatīšanās uz lielā ekrāna plkst. 22.00;
zaļumballe kopā ar muzikantiem Māri Balodi un Aivaru Tomiņu līdz plkst. 03.00 rītā.
 
Pasākuma dalībnieki un apmeklētāji varēs satikt jau iepazītus ceļotājus un klaidoņus – Džeimsu Krogzemi, Pēteri Strubergu, Bruno Šulcu un citus harizmātiskus stāstniekus.
 
Sadarbībā ar apgādu “Jumava” tiks prezentēta jaunākā Pētera Struberga grāmata “Dienvidamerikas odiseja”, kura vēsta par grandioziem ūdenskritumiem, leģendāro inku pilsētu Maču Pikču, kā arī par slavenajiem Andu šamaņiem.
 
Pulcējamies Alojā š. g. 13. jūnijā, lai kopā iepazīt citu valstu kultūru un atklāt to avantūrisko garu!

Rolandas Bulas „Klusēšanas varā”: tēma, par kuru parasti izvēlas klusēt

26. maija pēcpusdienā Rīgas Centrālajā bibliotēkā notika izmeklētājas Rolandas Bulas grāmatas „Klusēšanas varā” prezentācija. Grāmata ir literārs darbs par smagu seksuālu noziegumu – pedofiliju, kas balstīts uz patiesiem notikumiem. Tie pārveidoti tā, lai darbības vieta un iesaistītie personāži nevarētu tikt atpazīti. Prezentācijas gaitā tika rīkota publiskā diskusija, kurā piedalījās gan pati autore, gan pārstāvji no valsts struktūrām, nevalstiskām organizācijām un pašvaldības iestādēm. Iekšlietu ministrijas Valsts policijas pārstāve izmeklētāja Līga Kalniņa, nevalstiskās organizācijas resursu centra „Marta” psihoterapeite Nikola Dzina, bērnu krīzes centra „Marsa gatve” pārstāve Inese Bordāne, seksologs Artūrs Šulcs diskusijas vadītāja – sabiedrisko attiecību speciālista Kristiāna Rozenvalda – rosināti iezīmēja aprakstītās tēmas aktuālos aspektus no sava profesionālā skata punkta.

Galvenā atziņa: par šo jautājumu sabiedrībā joprojām tiek runāts ļoti maz, līdz ar ko nākas atzīt, ka gandrīz 98 procenti seksuālo noziegumu joprojām paliek apslēpti. Diskusijas dalībnieki apliecināja, ka novērojuši tendenci – ja pedofils saņem sodu, tad cietušajam ir milzīgs atvieglojums: viņš nav bijis vainīgs. Turklāt aktuāls ir jautājums ne tikai par nozieguma upuriem, bet arī par varmākām un sodu, ko viņiem piemēro tiesa.

Rolandas Bulas grāmata „Klusēšanas varā” ir ieguldījums sabiedrības attieksmes mainīšanā par šāda rakstura noziegumiem un sociāli atbildīgas izpratnes veidošanā.

Apgāds “Jumava” sadarbībā ar Dantes Aligjēri biedrību un radošo darbnīcu “Rasas krāsas” aicina uz Muzeju nakti 2014

Šogad noslēdzas Muzeju nakts treju krāsu cikls. Caur zilo uz zaļo, no zaļās līdz sārtajam dzintaram. Lai ļautu tam iemirdzēties visā tā krāšņumā, apgāds “Jumava” grāmatu mīļotājiem dāvina īpašu piedzīvojumu mākslas pasaulē.

Muzeju naktī 2014 Dantes Aligjēri biedrība aicina tikties ar izcilo latviešu tēlnieci Viju Dzintari. Tēlniece savos darbos izsaka savu filozofisko pasaules uztveri un izjūtas, domas saskarsmi ar laiku un telpu. Vijas Dzintares mākslā ir daudz gaismas un latviskas vienkāršības. Viņas radītie tēli sasilda, atmodina dvēseli un ceļ pašapziņu. Mākslinieces talanta daudzpusība atradusi brīnišķīgu izpausmi arī dzejā – gudrā un saulainā. Vija Dzintare strādā monumentālajā un stājtēlniecībā, veido portretus, medaļas un mazās formas bronzā, granītā, marmorā, alumīnijā, dolomītā. Muzeju naktī māksliniece Vija Dzintare iepazīstinās ar medaļas tapšanas procesu.

Savukārt biedrība “Rasas krāsas” ir sagatavojusi vizuāli krāšņus, spilgtus un asprātīgus fotouzņēmumus. Mākslas pedagoģe un biedrības “Rasas krāsas” valdes priekšsēdētāja Lauma Palmbaha, mākslas filcēšanas pasniedzēja Diāna Ruzaiķe un multimediālā dizaina studente Patrīcija Raģele parūpēsies par īpaši radošu atmosfēru.

Programmā:

18.00 – Itāļu temperamenta renesanse Ikšķiles “Rasas krāsās”:

par aktīvu un īpaši radošu gaisotni gādās biedrības “Rasas krāsas” valdes priekšsēdētāja, māksliniece Lauma Palmbaha

mākslas filcēšanas pasniedzēja Diāna Ruzaiķe atklās krāšņu apģērbu un aksesuāru darināšanas noslēpumus

vizuālu baudījumu sniegs multimediālā dizaina studente Patrīcija Raģele, rādot spilgtus un asprātīgus fotouzņēmumus par to, kā māksla dzīvo mūsdienās

19.30 –  Medaļas divas puses:

tikšanās ar izcilo latviešu tēlnieci Viju Dzintari

medaļu tapšanas process

dzejas lasījumi

izstāde

Tiekamies 17. maijā Jumava Plus grāmatnīcā Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Baudīsim mākslu kopā!

2014. gada 24. aprīlī dibināta Latviešu klaidoņu brālība

Apgāds “Jumava” sadarbībā ar teātra klubu “Hamlets” 2014. gada 24. aprīlī rīkoja pasākumu “Izgaršo ceļojumu”, kurā Latvijas klaidoņi dalījās ar iespaidiem, ceļojot pa pasauli.

Ceļotāji tikās arī tālab, lai ieskandētu pasākumu, kas gaidāms visai drīz – jau sesto gadu Alojā, jūnija otrajā piektdienā, apgāds “Jumava” sadarbībā ar Alojas novada domi un SIA „Aloja Starkelsen” organizē Vispasaules latviešu klaidoņu saietu.

Latviešu klaidoņi īstenoja sen lolotu ideju – dibināja biedrību “Latviešu klaidoņu brālība”, apvienojot tajā visus entuziastus, kurus valdzina ceļojumi. Par brālības prezidentu tika ievēlēts Pēteris Strubergs - ceļotājs, kuram nupat iznāca grāmata "Dienvidamerikas odiseja". Pasākumā pulcējās arī daudzi citi ceļotāji - Juris Lorencs, Džeimss Krogzemis, Valdis Brants, Bruno Šulcs.

Apgāds “Jumava” ir izdevis virkni grāmatu, kurās latviešu klaidoņi dalās iepaidos un izklāsta interesantus faktus par ceļojumiem plašajā pasaulē. Starp tām ir lasītāju iecienītas grāmatas – Pētera Struberga “Trīs pērles Āzijas kaklarotā”, Jura Lorenca “Latviešu klaidoņu stāsti”, “Sarunas ceļā”, Džeimsa Krogzemja “Klaidonis. Latvieša piedzīvojumi, kuģojot pa Rietumeiropas upēm un kanāliem” u. c.

 

 

Sveiciens svētkos visiem grāmatu draugiem!

23. aprīlis – Pasaules grāmatu un autortiesību diena – tiek atzīmēta kopš 1995. gada, godinot autorus un viņu darbus, kā arī pievēršot sabiedrības uzmanību literatūras nozīmei cilvēku dzīvē un autoru ieguldījumam sabiedrības sociālajā un kultūras progresā. Katalonijā aizsāktā Grāmatu un autortiesību diena tiek atzīmēta 23. aprīlī, kas ir Viljama Šekspīra (1564. – 1616.) dzimšanas diena un Migela de Servantesa (1547. – 1616.) nāves diena.

Apgāds "Jumava" Pasaules grāmatu dienā aicina atrast savu grāmatu prāta gaismai un dāvāt to arī citiem, paplašinot redzesloku.

Īpašā akcija Jumava Plus grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73!

Iegādājies grāmatu kā dāvanu un izveido savu neatkārtojamo iesaiņojumu radošajā darbnīcā!

Apgāda "Jumava" veikala kolektīvs dāvās visu nepieciešamo – lentītes, iesaiņojuma papīru un citu, lai dāvināmā grāmata kļūtu vēl īpašāka.

 

 

 

 

Smurfi ciemojas Grāmatu svētkos Alūksnē!

Smrrrf, smrrrf, smrrrf! - bija piektdiena, plkst. 5.00 rītā, un Smurfu Papa ar autobusiņu jau rūcināja uz Alūksni. Viņš bija priecīgi satraukts, jo zināja, ka pusdienslaikā viņu gaida līksma tikšanās ar mazajiem Alūksnes novada smurfu draugiem.
Pēc garā ceļa un nepacietīgās gaidīšanas Smurfu Papa beidzot varēja tikties ar bērniem. Pārējie smurfiņi netika uz šo pasākumu, tādēļ Smurfu Papa jau iepriekš bija apstaigājis visu Smurfu Ciemu un savācis viņu attēlus. Tagad Smurfu Papa varēja rādīt bērniem šīs bildītes un pastāstīt par katru redzamo smurfu - kāds nu kurš ir, kādi stiķi-niķi katram prātā un kādus labos darbiņus katrs prot paveikt. Izrādījās, ka mazie alūksnieši tiešām ir īsti smurfu draugi, jo paši jau daudz zināja par smurfiem!
Tika nosmurfota arī Smurfonija un pēc tam tika sarīkots konkurss "Izkrāso visraibāko un jautrāko smurfu!". Smurfu Papa bārdā smaidīja vien, un kā nu ne - darbi bija tiiiiik smurfīgi skaisti un koši!
Labāko darbu autori saņēma dažādas smurfīgas balviņas - nu arī viņi varēs mājās meklēt, kur paslēpies Smurfu Bēbis un lasīt par notikumu ar Smurfu zupu, Smurfoniju, kā arī vēl daudzus citus aizraujošus stāstus!

No 28. februāra līdz 2. martam Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – izstāde “Baltijas Grāmatu svētki 2014”.

Šajās dienās Ķīpsala būs kā iedvesmojoša grāmatu pilsēta, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji.

“Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta sevi ir skaļi apliecinājusi ar cieņu pret Grāmatu! To pierādīja 14 000 cilvēku „Grāmatu draugu ķēdē”, TV šovs „Lielā lasīšana”, kurā noskaidros 100 iecienītākās grāmatas Latvijā, valsts prezidenta Andra Bērziņa aktivitātes, turpinot akcijas „Draudzīgais aicinājums” grāmatu dāvināšanu skolām, kā arī augstskolu aktivitātes, atzīmējot izcilu grāmatnieku jubilejas. Smeļoties iedvesmu jau no iesāktajām aktivitātēm, labās tradīcijas turpināsim arī izstādē,” stāsta “Baltijas Grāmatu svētki” projekta vadītājs Valts Jirgensons.

Izstāde ir kļuvusi par gaidītiem un pārdomātiem svētkiem, kur grāmata ir izziņas, informācijas, pārdzīvojuma un līdzdzīvošanas objekts. Trīs izstādes dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem un iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām cenām.

  • Daudzveidīgs grāmatu klāsts.
  • Baltijas labākās grāmatas.
  • Tikšanās ar tautas dižgariem – rakstniekiem.
  • Plaša kultūras programma.
  • Grāmatu maiņas punkts.
  • Iecienītie grāmatu grozi.
  • Bērnu izklaides istaba „MILLILI”.

Apgāds “Jumava” ar svinīgu pasākumu Melngalvju namā atzīmē Draudzīgā aicinājuma dienu!


Atzīmējot pirms 79 gadiem iedibinātu tradīciju, š. g. 28. janvārī plkst. 14.00 Melngalvju nama Svētku zālē uz svinīgu pasākumu pulcējās Latvijas skolu vadītāji, Valsts un pašvaldību amatpersonas, kā arī daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, lai godinot skolas, dāvinātu to bibliotēkām grāmatas.

Pasākuma laikā grāmatu savai skolai pasniedza gan Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, grāmatizdevējs Juris Visockis, Dailes teātra aktrise Ilze Ķuzule, gan arī TV personība un ilggadēja ziņu diktore Ilva Liepiņa, pavārs Mārtiņš Sirmais, pludmales volejbolists, divkārtējs olimpisko spēļu dalībnieks Aleksandrs Samoilovs, diriģents Romāns Vanags un citi, tādējādi ar savu piemēru mudinot ikvienu cilvēku iesaistīties Draudzīgā aicinājuma dienas akcijā.

Draudzīgais aicinājums ir skolu atbalsta kustība, kuru 1935. gada 28. janvārī aizsāka toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Kustības pamatā ir ideja par palīdzību savām skolām ar mērķi uzlabot izglītības kvalitāti, līdz ar to ceļot arī vispārējo labklājības līmeni Latvijā. Akcija aicina ikvienam atcerēties savu kādreizējo skolu, ziedojot tai grāmatas, mācību līdzekļus, mākslas priekšmetus vai citas noderīgas lietas.

Apgāds "Jumava" pateicas par sadarbību SIA „Rīgas nami”, Rīgas domei un Valsts Prezidenta kancelejai.

Draudzīgais aicinājums — atceries par savu skolu!

Lai atzīmētu Draudzīgā aicinājuma dienu 2014. gada 28. janvārī, Maruta Tauriņa-Dēliņa, Jānis Roberts Dēliņš un Daris Gunārs Dēliņš davinās visām skolām Latvijā autores Ilonas Bērziņas apgādā "Jumava" izdoto grāmatu par Kārļa Ulmaņa krustdēlu “Emīls Dēliņš: Patriots, žurnālists, diplomāts.”

Lepnums par žurnālisti un grāmatu autori Līgu Blauu

Par nopelniem Latvijas valsts labā Ordeņu kapituls piešķirs žurnālu IEVA un IEVAS Stāsti žurnālistei, grāmatu autorei Līgai Blauai Latvijas valsts augstāko apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni. Līga Blaua tagad ir iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.

 

Rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs par Līgu Blauu min: "Līga Blaua sirsnību turpina, žurnālos un grāmatās vēstīdama par ļoti pazīstamām un no jauna iepazītām personībām. Līga prot stāstīt, aizķerot lasītāja sirdi. Ar viņu personības ir vaļsirdīgas, nojauzdamas, ka tālākteicēja nenodarīs pāri. Džemma Skulme pauda: "Es Līgai uzticējos pilnīgi.""

Page 104 of 104