Iznācis tradicionālās Ziemeļlatgales dziedāšanas dziesmu tekstu un melodiju krājums “Pa dziesmas pēdām Latgalē”

Evita Zaremba-Krīgere “Pa dziesmas pēdām Ziemeļlatgalē” – Ziemeļlatgales tradicionālās dziedāšanas dziesmu tekstu un melodiju krājums.
“Evitas Zarembas-Krīgeres grāmata piedāvā aizraujošu ceļojumu pa Ziemeļlatgales dziesmas pēdām, kura gaitā lasītājam piedāvāts kļūt par dziedātāju, jo dziesmas domātas dziedāšanai ne plauktā turēšanai.
Tomēr arī plaukta turētājiem un pētniekiem šī grāmata būs noderīga, jo še iespējams sastapt leģendāras Ziemeļlatgales dziedātājas, un uzzināt ko vairāk par viņu dzīvi, kas šajā gadījumā stāstīta ne svešiem, bet savējiem, un tādējādi satur arī jaunu un līdz šim mazāk zināmu informāciju. Šāda personiska, intervijās balstīta pieeja, kuras centrā ir konkrēti cilvēki, viņu dzīves pieredze un tieši viņu dziedātās dziesmas, ir brīnišķa dāvana Ziemeļlatgales krāšņā un bagātā dziesmu pūra glabātājiem un kopējiem, starp kuriem ir arī šīs grāmatas autore”, Anda Beitāne, etnomuzikoloģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore.
Grāmata izdota ar Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstās Latgales kultūras programmas 2022 un Balvu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
0

Jūsu grozs