Grāmatnīca Jumava

rakstam

Latvijas Republikas 100. dzimšanas dienas gaidās, apgāds “Jumava” izdod jau ceturto grāmatu “Latvijas leģendas par izcilām personībām un notikumiem, kas veidojuši Latviju lielāku. Grāmatas idejiskais mērķis tiek saistīts ar Draudzīgā aicinājuma kustību, kuru 1935. gada 28. janvārī aizsāka toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Kustības pamatā ir ideja par palīdzību savām skolām ar mērķi uzlabot izglītības kvalitāti, ceļot vispārējo labklājības līmeni Latvijā.

Grāmatas “Latvijas leģendas” stāstu virkni paplašinot, apgāds “Jumava” organizē pasākumu ciklu, kura mērķis ir celt Latvijā dzīvojošo jauniešu pašapziņu un veicināt patriotismu. Veidojot sadarbību ar dažādu novadu pašvaldībām, apgāds “Jumava” rīko Latvijas leģendu dienastādās pilsētās kā Liepājā, Rīgā, Aizkrauklē, Lielvārdē, Cēsīs. Pasākuma laikā būs iespēja tikties ar grāmatu sērijas “Latvijas leģendas” idejas autoriem – Juri Visocki, Pāvilu Raudoni un Andreju Ēķi, kā arī ar iedvesmojošo stāstu autoriem Ilonu Bērziņu, Pēteri Trapencieri un citiem.

Tā kā grāmatu sērijas ceturtajam izdevumam grāmatai būs īpašais pielikums – Latvijas Olimpiskās leģendas, pasākumos jaunākā paaudze tiks iepazīstināta ar Latvijas izcilajiem sportistiem, kā, piemēram, brāļiem Martinu un Tomasu Dukuriem.

Paralēli tam apgāds “Jumava” izsludina eseju konkursu “Leģenda Tavā tuvumā – Tavā ģimenē”, kur jaunieši var rakstīt  dzīvesstāstus par cilvēkiem, kas iedvesmo un ir leģendas vērti, tādējādi arī jaunākā paaudze var iesaistīties grāmatas satura veidošanā.

Sekojiet līdzi apgāda “Jumava” organizēto pasākumu ciklam un sagaidām Latvijas Republikas 100. dzimšanas dienu godam!

Atbalstītāji