Ieteikumi un jautājumi
 1. Šī forma ir paredzēta Jūsu ieteikumiem un jautājumiem. Ieteikumi un jautājumi tiks publicēti sadaļā ieteikumi un jautājumi .
 2. Vārds(*)
  Lūdzu ievadiet vārdu.
 3. E-pasts(*)
  Lūdzu ievadiet savu e-pasta adresi.
 4. Jautājums vai ieteikums
  Lūdzu ievadiet jautājumu.
 5. Drošības pārbaude
  Drošības pārbaude
  Invalid Input

SlideBar

Grāmatnīca Jumava



Juris Lorencs par grāmatu "Prāts"

Ceļu pie lasītājiem sāk ASV psihoterapeita, medicīnas doktora Daniela Sīgela grāmata "Prāts". Tajā autors mēģina atbildēt uz jautājumiem — kas ir cilvēka prāts, kur tas atrodas un kā tieši tas strādā? Patiesībā šie jautājumi cilvēku interesējuši vienmēr. Tomēr 21. gadsimta iesākumā cilvēce beidzot saskārusies ar jauniem, gluži fantastiskiem izaicinājumiem. Mēs dzīvojam laikā, kad pavisam nopietni pētnieki pārliecinoši apgalvo, ka cilvēka smadzeņu un datora savienošana ir tikai laika jautājums. Teorētiski tas paver ceļu uz nemirstību — ja ne bioloģisku, tad virtuālu gan.
Bet Sīgela grāmata nav zinātniski fantastisks apcerējums, bet gan gadiem ilgā ikdienas ārstnieciskā praksē balstītas pārdomas. Vienlaikus tā nav arī ārstniecības rokasgrāmata, drīzāk gan ceļvedis uz sevis saprašanu un veidošanu, ceļvedis uz sakārtotu iekšējo pasauli.
Grāmata būs noderīga ikvienam, kurš vēlas labāk un dziļāk izprast sevas emocijas, pamanīt problēmas, "sajust" fizisko un garīgo ķermeni. Bet Sīgels iet vēl tālāk — viņš mūs māca sevi ne tikai saprast, bet vajadzības gadījumā arī ārstēt. Vienā vārdā sakot "tikt galā ar sevi". Tāpat grāmata būs labs palīgs tiem, kuru tuvinieku vidū vai draugu vidū ir cilvēki ar garīga rakstura problēmām.