Joomla!


Jumavas jaunumi

 • Irina Joničenoka “Vasara uz plaukta”
  Irina Joničenoka “Vasara uz plaukta”
  Grāmata “Vasara uz plaukta” stāsta par meiteni Aigu, kurai pavisam nesen palikuši septiņi gadi. Aiga rudenī sāks iet 1. klasē. Lai vasaras brīvlaikā īsinātu meitenes ikdienu, Aigas mamma uzdāvina viņai alfabēta klucīšus, un sākas aizraujoša burtu spēle! 
  Spēles noteikumi paredz, ka katru dienu viens no burtiem kļūst galvenais. Aigai šis burts jāmeklē vārdos, kuri sastopami apkārtējā vidē. Mammas izdomātie spēles noteikumi padara spēli ne tikai interesantu, bet arī pamācošu. 
   
  Lasot vai klausoties stāstus, katrs bērns kopā ar galvenajiem varoņiem iesaistās burtu meklēšanas spēlē! 
  Mācīsimies lasīt ar prieku! 

   

   
   
 • Ingrīda Palkavniece "29 stāsti”
  Ingrīda Palkavniece "29 stāsti”
  Bez citām baudām, brīvdienas mēdz piedāvāt arī grūti definējamas sajūtas, kas rodas, raugoties uz neticami skaisti iedegušiem un pieticīgi ģērbtiem dienvidu pludmaļu “iedzimtajiem”. Tie varētu būt apkalpotāji bāros, niršanas instruktori vai personas, kas vienkārši dirn pie bāru letēm. Viņu dzīve šķiet bezgalīgs atvaļinājums, kuram nepiestāv ģimeniskas rūpes. Ingrīdas stāstu skices bez liekas kautrēšanās ieved mūs šo varoņu guļamistabās.
  Stāsti ir īsi, tajos ir krietna deva rezignācijas un ironijas, kas padara grāmatu par labu lasāmvielu ļaudīm, kas vēlas atslodzes brīdi pēc pilsētas burzmā pavadītas dienas.
  Daina Jāņkalne,
  žurnāliste un raidījumu vadītāja
 • Luāna Loinerte “Edīte”
  Luāna Loinerte “Edīte”
   
  Vienkārš, bet tanī pat laikā aizraujošs vēstījums par Plaužu, Dzeņu-Romuļu dzimtām,kas savijās vēsturisko notikumu vērpetē, aizvedot mūs cilvēku attiecību neparastā risinājumā, bet kā moto caurvijas “dzintara karaļa” — Georga Romuļa prasme atklāt dzintara apslēpto dvēseli un nav neviena latvieša, kam mājās nebūtu dzintara rota.  
   
  Luāna Loinerte
   
   
  “Tādi nu viņi bija, cilvēki, kuri ar savu darbošanos veidoja to Rīgu, kāda tā šobrīd ir.
  Lai brauc uz Latviju tālo zemju “izlūki”, lai vēro latvieša dzīvi un ieražas, kārtību dzīvē un dvēselē un lai atgriežas kā draugi un gaidīti viesi.
  Tanīs latviešos bija kaut kāda “odziņa”, ko bija vērts papētīt, lai izprastu. Izprast, lai sadarbotos...”
 • Jānis Čakste. Piemiņas rakstu krājums
  Jānis Čakste. Piemiņas rakstu krājums
  “Daudz tādu tautiešu, kas, kādu graudiņu izsējuši, tūdaliņ grib pļaut. Tādi dienas algādži lai mācās pazīt tos vīrus, kas paši ir bijuši celmu lauzēji, arāji un sējēji dienas karstumā, kas laikmetu vagā iekaisījuši graudus, kuri tikai tautas nākamībai atnes rasmīgu zelmeni un kuru augļi klusu zied mūžībai.”
  Auseklis
   
  Šiem mūsu kultūras vēsturē neaizmirstamiem vārdiem atzīmētā gadsimteņa otrajā pusē pieskaitāms Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes vārds. Viņš izglītojies un asinājis cīņas ieročus savu slaveno priekšteču darbības pēdējā posmā un vēlāk idejiski gājis viņu pēdās cauri gandrīz gadu pussimtenim.
 • Edgara Kramiņa "SARUNAS BEZ ROBEŽĀM" grāmatas prezentācija
  Edgara Kramiņa "SARUNAS BEZ ROBEŽĀM" grāmatas prezentācija

  Grāmatu apgāda “JUMAVA” un Vokālās akadēmijas dibinātāja un pedagoģijas zinātņu doktora Edgara Kramiņa "SARUNAS BEZ ROBEŽĀM" grāmatas prezentācija par izcilo latviešu teātra personību - Kārli Pamši.

  20.septembrī, plkst.14.00, Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē.

  Notikumu paspilgtinās Vokālās akadēmijas vidusskolas audzēkņu - Beātes Sprindžukas, Herberta Kaša un Rūdolfa Sprukuļa muzikālie priekšnesumi.

   

 • Vija Artmane – apburoša sievišķība un radoša vitalitāte.

  Vija Artmane – apburoša sievišķība un radoša vitalitāte. Aktrise – leģenda, kuras talants iedvesmo līdz pat mūsdienām.

  Suminot Vijas Artmanes 90 gadu jubileju, šā gada 21.08. apgādam JUMAVA bija tas gods prezentēt autores Līgas Blauas grāmatu “Sirdī palikušie”.

  Grāmatas prezentācijas laikā atmiņu stāstos dalījās ļoti īpaši viesi, kā izcilais režisors Jānis Streičs, grāmatas autore Līga Blaua, kino kritiķe Dita Rietuma, Dailes teātra aktrise Indra Briķe, žurnāla “Ieva” galvenā redaktore Inita Sila, kā arī Vijas Armanes krustmeita.

  Tā pat dižās aktrises jubilejas ietvarā Jumava pārstāvim Jurim Visockim bija tas gods piedalīties Rolanda Kalniņa dokumentālās filmas atjaunotās versijas pirmizrādē "Karalienes stāsts" un personiski dāvajot režisoram nupat izdoto grāmatu.

   

   

 • Grāmatas "Iespējamās tikšanās" atvēršana Lielvārdē
  Grāmatas "Iespējamās tikšanās" atvēršana Lielvārdē

  Pagajušo nedēļu notika grāmatas "Iespējamā tikšanās" atvēršana Lielvārdē. Līdzīgi kā grāmatā, dialogā vienojās divas personībās, kas šajā reizē bija lielvārdieši - 1. grupas invalīde, sportiste, powerliftinga čempione Vija Dzērve un uzņēmējs Jānis Lūsis. Klātesošie uzzināja viņu vitalitātes dzīves noslēpumu, to kā pārvarēt dzīves grūtos brīžus un uzterēt možu garu ik dienas.

  Vijas Dzērves optimisms un neatlaidība iedvesmoja publiku, jo daudzi no sanākušajiem līdzcilvēkiem bija ar īpašām vajadzībam.

  Klāt nāca vietējo uzņēmēju grāmatu dāvinājums.

  Šādas tikšanas ir paredzētas rīkot arī citos Latvijas novados, lai sastaptos ar cilvēkiem, dalītos savā pieredzē un iedvesmotu viens otru!

  Tuvākā satikšanās ar koncertu norisnāsies 14.septembrī, plkst. 16.00, RB kafejnīcā - īpaša vieta, īpašiem cilvēkiem!
  Rīgā, Bruņinieku 63

  Seko līdzi jaunaumiem Jumavas mājaslapā #jumava #rbcafe #iespejamatiksanas un Jumavas FB lapā!

  Gaidīsim Tevi!

   

 • Linde fon Keizerlinka "Stāsti par draudzību"
  Linde fon Keizerlinka "Stāsti par draudzību"
   
  Ģimenes psihoterapeite Linde fon Keizerlinka ir daudzu grāmatu autore un savā profesijā strādājusi gan Vācijā, gan Latvijā.
  “Stāsti par draudzību” ir sērijas “Stāsti bērna dvēselei” pēdējā — ceturtā grāmata. Šie stāsti vēstī par draudzību un saticību, par to, kā celt uzticēšanās tiltus pār šķietami nepārvaramām aizām.
 • Jānis Dimants "Simtgades dullais letiņš"
  Jānis Dimants "Simtgades dullais letiņš"
  Pārliecināts par savējo atgriešanos, autors sarakstītajā izdevumā ar dziļu sirdssāpi caurlūko, kas ar mums var notikt tieši prombraukšanas sāgas un satraucošās demogrāfiskās situācijas dēļ. Palikt mazītiņai minoritātei savā zemē — izskan pat konkrēts gadaskaitlis. Kas tālāk? Varētu jau noskandēt: tik liktenim zināms, kas nākotnē būs... Nē, autors nāk ar saviem projektiem — sarīkojama Ceturtā atmoda ar nolūku dzimstības vairošanai; nākotnes glābiņa nolūkos mēs varētu apvienoties ar braļukām leišiem un izveidot vienu kopēju valsti, kā savulaik ir gribējis Rainis. Un galu galā pastāv iespēja — ja kādi papasauli izkaisītie latvieši vai viņu bērni un mazbērni sadūšojas tikt atpakaļ uz dzimteni, viņi saorganizējami taisīt revolūcijas vai ko līdzīgu varas atgūšanai… Nu, vai pats autors nav vēl viens īstais dullais letiņš?!
  Autors
   
  Leģendārais žurnālists, ilggadējais Latvijas Televīzijas raidījuma “Panorāma” galvenais redaktors, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Jānis Dimants nopietni un nenopietni stāsta par dzīvi, par vēsturi, par sevi un savu lomu šajā dzīves karuselī...
 • Marija Montesori "Bērns ģimenē"
  Marija Montesori "Bērns ģimenē"
  Marijas Montesori grāmata “Bērns ģimenē” var kļūt par Jūsu rokasgrāmatu, vai esat vecāki, pedagogs, pētnieks vai cilvēks, kurš vēlas pilnīgāk atklātbērnības noslēpumus. Tajā ikviens atradīs idejas un padomus.
  Mainot lomu savā dzīvē, no mammas pārtopot par pedagogu, es atveru šo grāmatu un lasu rindas, kuru iepriekš, šķiet, tajā nebija. Grāmata ir pamudinājums rīkoties, kuru izlasot Jūs no jauna ieraudzīsiet bērnus, Jums būs iespēja paraudzīties pasaulē ar bērna acīm un saprast, par ko runā Marija Montesori ar vārdiem: “Apmāci mācot, nevis labojot.”
  Šajā grāmatā izklāstītās idejas radīs Jūsos cieņu pret bērnu un viesīs ticību viņa spējām. Ir grāmatas, kuras gribas pārlasīt daudzkārt, atklājot arvien jaunus horizontus. “Bērns ģimenē” ir viena no tām.
   
  Aļona Zmitroviča,
  Latvijas Montesori fonda valdes priekšsēdētāja,
  “Montessori Institute Latvia” dibinātāja,
  “Starptautiskās Montesori pirmsskolas Rīgele” vadītāja,
  Dimploms: AMI 3-6


Grāmatas drīzumā 


 • Andris Račs “Ceļā uz mīlestību”
  Andris Račs “Ceļā uz mīlestību” Par mīlestību vieglāk kaut ko pateikt dzejā vai mūzikas valodā, jo tā jau pati ir dvēseles mūzika. Daudz grūtāk par to runāt analītiski. Taču šķiet, ka Andrim Račam tas ir izdevies. Šajā grāmatā ir ne tikai par mīlestību kā dievišķu puķi, bet vēl vairāk par to, kā ar šo brīnumaino…
 • Ričards H. Tālers un Kess R. Sanstīns “Mudinājums: kā pieņemt pareizus lēmumus par veselību, labklājību un laimi”
  Ričards H. Tālers un Kess R. Sanstīns “Mudinājums: kā pieņemt pareizus lēmumus par veselību, labklājību un laimi”  Ik dienu mēs pieņemam visdažādākos lēmumus – lēmumus par personīgajiem ieguldījumiem, bērnu skolām, maltītēm un lēmumus par labdarības mērķiem. Diemžēl mūsu lēmumu pieņemšanas process bieži vien ir kļūdains. Nobela prēmijas laureāts Ričards Tālers (Richard Thaler) un jurisprudences pētnieks un dižpārdokļu autors Kess Sanstīns (Cass Sunstein) šajā ārkārtīgi būtiskajā pētījumā par…
 • Kateržina Tučkova “Balto Karpatu dievietes”
  Kateržina Tučkova “Balto Karpatu dievietes” Kateržina Tučkova (Katerina Tučkova, 1980) ir dzimusi Morāvijas (Čehijas Republikas austrumu daļas) lielākajā pilsētā Brno. Viņa ir ieguvusi maģistra grādu mākslas vēstures un bohemistikas (čehu valoda un literatūra) specialitātē Masarika universitātē Brno un zinātņu doktora grādu mākslas vēsturē Prāgas Kārļa universitātē. 2017. gadā viņa saņēma Totalitāro režīmu studiju institūta Brīvības,…
 • Trenera rokasgrāmata
  Trenera rokasgrāmata “Trenera rokasgrāmata” piedzīvo jau trešo atkārtoto izdevumu. Tas liecina par tās nepieciešamību lasītājiem. Tas ir tāpēc, ka tā noderīga ne tikai treneriem, bet arī sportistiem, kuri nodarbojas ar sportu patstāvīgi, jo uzrakstīta viegli saprotamā valodā, izskaidrojot dažādus sportiskās sagatavošanas principus. Grāmatā aprakstīti faktiski visi sportiskās sagatavošanas aspekti: mācīšana un mācīšanās…
 • Deivids Haskels “Neizzinātais mežs”
  Deivids Haskels “Neizzinātais mežs” Deivids Džordžs Haskels ir Lielbritānijā dzimis amerikāņu biologs, kurš pazīstams ne tikai ar savām dziļajām zināšanām bioloģijā, bet arī rakstītāja talantu – līdztekus zinātniskiem darbiem viņš ir vairāku prozas, kā arī dzejas darbu autors. “Neizzinātais mežs“ sniedz dziļu un personisku ieskatu meža dzīvē, aplūkodams vienu tā kvadrātmetru. Viegli lasāms teksts…