Grāmatnīca JumavaRenē Nībergs Pēdējais vilciens uz Maskavu

Renē Nībergs "Pēdējais vilciens uz Maskavu"
Pazīstamais somu diplomāts, bijušais Somijas vēstnieks Maskavā un Berlīnē Rene Nībergs atklāj savas mātes dzimtas pārdzīvoto kara un miera laikos. Tas ir stāsts par dramatiskām attiecībām starp ebreju ģimenes locekļiem, lielvalstu dzirnām, kurās cilvēki tiek ierauti bez viņu pašu vēlēšanas. Holokausts un izglābšanās ― liktenis vai apziņas diktēta rīcība? Grāmata modinājusi lielu interesi Somijā, un noteikti arī mūsu zemē gūs daudz lasītāju, īpaši tāpēc, ka daļa traģisko notikumu risinājušies Rīgā.Rakstniece Anna Žīgure

 Cena 8.98 Eur  pirkt

Lora Hillenbrenda "Nesalauztais"

Vai cilvēks dzīves laikā spēj nonākt ellē, nesalūzt un izrauties no tās? Lūija Zamperini piemērs pierāda, ka var.
Šī grāmata vēsta par 20. gadsimta baisajiem kūleņiem, kuros sadragāti neskaitāmi likteņi. “Nesalauztais” apstiprina arī cilvēka spēju izdzīvot, neraugoties uz to, ka vēsture aizliek priekšā kāju sapnim par uzvaru olimpiskajās spēlēs, bet skrējienu stadionā iemaina pret pazemojumiem karagūstekņu nometnēs Japānā. Šis dokumentālais stāsts apliecina — reālā dzīve reizēm apmet tādus līkločus, kādus grūti atrast pat romānos. Tā ir smaga un nopietna lasāmviela un vienlaikus arī apliecinājums spējai izdzīvot.
Kultūras žurnālists Arno Jundze

Recenzijā, kas publicēta laikrakstā The New York Times 2010. gada novembrī īsi pēc tam, kad bija nācis klajā Loras Hillenbrendas (1967) “Nesalauztais”, Dženete Meslina piezīmē: “Ideāli būtu lasīt “Nesalauzto”, ne nieka nezinot par Lūisa Zamperini likteņa līkločiem. Lora Hillenbrenda raksta tik aizraujoši un prot tik prasmīgi kāpināt sasprindzinājumu, ka lasītājam nav viegli uzminēt, kādi pārbaudījumi gaida viņas varoni nākamajā brīdī un kā viņam izdosies izdzīvot šķietami bezcerīgā situācijā.”
Tomēr, pat paturot prātā recenzentes ieteikumu, nepieciešams uzsvērt, ka Lūija Zamperini fikcionalizētā biogrāfija, ko patiešām var lasīt kā aizraujošu piedzīvojumu romānu, ir tapusi ilgu, rūpīgu un pārsteidzoši detalizētu pētījumu rezultātā. Lai uzrakstītu sava varoņa dzīvesstāstu, Lora Hillenbrenda izlasīja milzīgas dokumentu kaudzes, pasūtot nepieciešamos materiālus no ASV, Japānas un citu zemju arhīviem, uzmeklēja un pacietīgi iztaujāja Lūisa Zamperini radiniekus, bērnības un jaunības draugus un paziņas, dienesta biedrus, karagūstekņu nometņu iemītniekus un tā joprojām. Ar pašu galveno varoni, kas brīdī, kad viņi iepazinās, jau bija pārsniedzis deviņdesmit gadu vecumu, rakstniece sarunājās vairāk nekā 75 (!) reizes. Telefoniski. Ne reizi nesatiekoties. Jo amerikāņu rakstniece Lora Hillenbrenda, tikai divu, toties pārsteidzoši populāru dokumentālās literatūras žanra darbu autore, jau kopš deviņpadsmit gadu vecuma cieš no pagaidām maz izpētītas slimības, kas tiek dēvēta par hroniskā noguruma sindromu un nereti gandrīz pilnībā laupa pacienta darbaspējas. Nespēdama atstāt mājas, rakstniece tomēr prata iepazīt savu varoni un viņa apbrīnojamo odiseju tik pamatīgi, ka Lūiss Zamperini vēlāk mēdza jokot: “Būs jāpiezvana Lorai, lai noskaidrotu, kas īsti atgadījās tajā karagūstekņu nometnē.”
Tagad, kad Loras Hillenbrendas “Nesalauztais” tiek piedāvāts arī latviešu lasītāju vērtējumam, man gribētos vēlreiz uzsvērt, ka patiesībā šī grāmata ir ne tikai aizraujošs stāsts par Lūisu Zamperini, parastu puisi ar ļoti neparastu likteni, bet vienlaikus arī apliecinājums, ka rakstnieka aicinājums var palīdzēt pārvarēt pat šķietami nepārvaramus šķēršļus.
Tulkotāja Ilze Paegle-Mkrtčjana
 Cena 20.87 Eur  pirkt

Staņislavs Belkovskis "Putins: cilvēks, kura nebija"

Viņš ir makšķernieks, ūdenslīdējs, pilots, mačo un sieviešu mīlulis — tomēr, lai arī par Krievijas Federācijas prezidentu  Vladimiru Putinu sarakstīts desmitiem grāmatu un tūkstošiem rakstu, šī persona amata aizsegā joprojām ir īpatnēja un neizprotama. Vai tiešām viņš ir Krievijas “supertēvs”? Valsts glābējs un atjaunotājs, kurš atvēris vārtus uz mirdzošo nākotni? Varbūt tomēr “Kremļa tirāns”, kurš spējīgs Iznīcināt jauno Krievijas demokrātiju?

Staņislavs Belkovskis, Maskavas politisko aprindu pārstāvis, atklāj, ka Putins nav bijis ne tikai VDK  spiegs, kā bieži tiek rakstīts, bet arī sieviešu mīļotājs, kā stāsta viņa pielūdzējas. Belkovskis zina arī, kāpēc Putins neieredz gruzīnus un pārāk neuzticas savai tautai — Krievijas iedzīvotājiem.

Pats autors par grāmatu saka:
Šī grāmata uzrakstīta, lai grautu noturīgākos un kaitīgākos mītus par Vladimiru Putinu. Un atkailinātu Vladimiru Vladimiroviču tādu, kāds viņš ir, no māliem un pīšļiem, lai arī ― nu jau pēc gandrīz piecpadsmit milzīgas varas gadiem ―  piederīgu elitārai šķirai.
 Cena 13.76 Eur  pirkt

Vassula Rīdena "Ir Debesis, un ir elle"

“Daži cilvēki dzird sevī mūziku un raksta simfonijas, citi prātā redz ciparus un spēj atrisināt sarežģītus matemātikas uzdevumus.
Mans aicinājums ir redzēt pārdabisko.”
 
Grāmata “Ir Debesis, un ir elle” atspoguļo Vassulas pārsteidzošo dzīves stāstu. Kopš 1985. gada viņa pilda Dieva doto misiju, lai vēstītu pasaulei patiesību. Viņas sarunas ar Dievu sniedz vēstījumu ikvienam cilvēkam, skaidri aicinot atgriezties uz patieso vērtību ceļa. Tas ir vēstījums īstajā laikā un ir izšķiroši svarīgs mūsdienu pasaulei. Lasītājā tas izraisīs ļoti dziļas pārdomas.
 
Grāmata stāsta par Vassulas neparasto pieredzi un ko tā nozīmē mums. Tā iepazīstina ar Dieva mīlestību un taisnīgumu, kā arī sniedz ieskatu nākotnē, vienlaikus apliecinot stipru cerību. Grāmata pamodinās ne tikai tos, kuri ir aizgājuši no garīgā ceļa, bet arī tos, kuri meklē savu ceļu.
 
Vassula Rīdena (Vassula Rydén) piedzima grieķu ģimenē, bērnību pavadīja Ēģiptē un Šveicē. Vēlāk viņa apprecējās ar zviedru un starptautiskās institūcijās strādājošā vīra darba dēļ vairāk nekā divdesmit gadus dzīvoja Āfrikā un Āzijā. Dienas viņa pavadīja, uzņemot viesus, gleznojot un spēlējot tenisu. Tā bija patīkama un mierīga dzīve.
Vassulas dzīve bez nekāda brīdinājuma radikāli mainījās kādā 1985. gada novembra dienā, kad viņa satikās ar savu sargeņģeli Daniēlu un saņēma aicinājumu savu dzīvi veltīt kalpošanai Dievam.
 
2016. gada maijā plānota autores vizīte Rīgā.
 Cena 8.26 Eur  pirkt

Johanna Hofmane "Šarlote fon Šteina. Gētes aizmirstā mīla"

Sagaidot Gētes 265 gadu jubileju, piedāvājam saviem lasītājiem mīlas stāstu, kas parāda Gēti ne tikai kā izcilu rakstnieku, bet arī kā vīrieti, kuram nav svešas pasaules vājības un kaislības.

Kad Gēte pirmo reiz 1775. gadā Veimāras galmā satika Šarloti fon Šteinu, dzejnieks bija divdesmit sešus gadus vecs. Viņa bija trīsdesmit trīs gadus veca, precējusies un trīs dēlu māte. Kādu laiku abi satikās katru dienu, bieži apmainījās vēstulēm, un šīs romantiskās attiecības ilga vairāku gadu garumā un atstāja zināmu ietekmi uz Gētes daiļradi.

Romānā no sievietes skatu punkta vēstuļu formā atveidots šo attiecību kāpums un kritums, milzīgais pievilkšanās spēks, kāds pastāvējis starp abiem. Grāmatas centrā ir abu jūtas un emocijas.
 Cena 10.28 Eur  pirkt

Roberts Gabris "Latvju puika"

Ausma Līdumniece, Roberta Gabra meita, par grāmatu "Latvju puika":

"Esam izpildījuši tēva sen iecerēto vēlēšanos – pastāstīt par grūtībām, izturību un neatlaidību, kad viņš, vēl būdams pusaudzis, tika ierauts latvju tautas sūrajās likteņgaitās un spēja izdzīvot Krievzemes pilsoņu kara haosā.

Neparastajiem piedzīvojumiem un spilgtajām epizodēm netrūkst arī humora dzirksts, tomēr visam stāstījumam cauri vijas viņa nelokāmā apņemšanās – jāiztur, jāatgriežas dzimtenē pie savējiem!"

 Cena 6.43 Eur  pirkt

Liza Čeinija “Koko Šanele. Apslēptā dzīve”

Es šajā dzīvē nenožēloju neko,

izņemot to, ko neesmu izdarījusi.”

COCO CHANEL

 

Viņa nepakļāvās konvencijām un izveidoja jaunu priekšstatu par to, kas ir valdzinošs.

Kad viņa apgrieza īsus matus, pasaule sekoja viņas piemēram. Bižutērija, bikškostīms, mazā melnā kleitiņa ― kur mēs būtu bez Koko Šaneles? Pirmā pasaules kara beigās kaitinošā, bet drosmīgā ārlaulībā dzimusī ceļojoša tirgotāja meita ne tikai radikāli mainīja sieviešu modi, viņa veidoja ideju par modernu sievieti.

Koko Šanele” detalizēti restaurē šīs jūtīgās, viegli ievainojamās, bet dumpīgās sievietes sarežģīto, pat mokošo dzīvi — viņas “stratēģiskās” attiecības ar slaveniem māksliniekiem un ietekmīgiem cilvēkiem, pacelšanos līdz parīziešu gaumes veidotājas statusam un arī kara laika svarīgos, izšķirošos kompromisus, Amerikas iekarošanu un viņas iegrimšanu destruktīvā atkarībā ―, kā informācijas avotu izmantojot daudz agrāk neredzētu dokumentu, tostarp viņas mūža mīlestības un pirmā uzņēmuma finansētāja Artura “Boja” Kepela vēstules. Liza Čeinija spoži atšķetina patiesības pavedienu pašas Šaneles radītajos un rūpīgi attīstītajos mītos.

 

Liecība par šīs pretrunīgās sievietes valdzinājumu... Bārene, šuvēja, sieviete, kuru uztur mīļākais, miljonāre, moderniste, sieviešu tērpu modelētāja, kolaboracioniste un visbeidzot ― firmas zīme. Šanelei piemita Marijas Antuanetes ietekmīgums un Pikaso ilgmūžīgais radošums. Viņa bija tābrīža galvenā notikuma ― modernās sievietes piedzimšanas — iedzīvinātāja, tās karsti pukstošā sirds.”

 Cena 16.58 Eur  pirkt

Dina Belta, Andžils Remess "Liepājas populārās mūzikas stāsti"

Šī grāmata ir ieskats Liepājas popa un roka vēsturē. No 17. gadsimta pirmajām mūzikas kopām spēlēšanai baznīcas svētkos un augstu viesu mielastos līdz metālmūzikas uzplaukumam pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados.

Bet Liepājas ne-akadēmiskās mūzikas atapazīšanas zīme galvenokārt tomēr ir zināms sūrums kopā ar dažāda dziļuma smeldzi. Rokenrols ļoti dažādās tā izpausmēs.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 Cena 11.57 Eur  pirkt

Ivars Ķezbers "DURVĪS. Tā tas bija"

 “Mums ir divas ārpolitikas. Viena ir lieliski piemērota iekšējai lietošanai, bet otra — ārējai, un abas kalpo vienam mērķim ― izlikties labākiem nekā esam”

 I. Ķezbers, 1995. gads

 “Ivaram nebija pretinieku, jo viņu cienīja par iecietību, prātu, spējām. Ar Ivaru nevarēja cīnīties, jo viņš necīnījās pats — nekad nelaida darbā elkoņus, nebija tāda rakstura cilvēks, lai cīnītos par amatiem, lai nolaistos līdz tirgus attiecībām politikā.

Man patika, ka viņš, neaizmirstot ne savu, ne Latvijas pagātni, tomēr vairāk domāja par nākotni. Ivars mīlēja Latviju, mīlēja savas meitas, dēlu, sievu un šausmīgi gribēja dzīvot.”

Z. Čevers, 1997. gads

  “Šī grāmata ir unikāla vēsturiska liecība 20. gadsimta pēdējam ceturksnim Latvijā, ar kuru jūs iepazīstina politiķis, diplomāts un žurnālists Ivars Ķezbers. Viņa personības loma Latvijā nav izvērtēta, raksti un runas nav analizēti, lai šodienas politikā mācītos no pagātnes kļūdām. Vērīgs lasītājs grāmatā atradīs atbildes, kāpēc politiķa mūžs tik spēji aprāvās Strasbūrā 1997. gadā.”

 D. Ķezbere

 Cena 15.42 Eur  pirkt

Džeimss Breslins "Marks Rotko. Biogrāfija"

Apgāds “Jumava”, atzīmējot Marka Rotko 111. dzimšanas dienu, izdod Džeimsa Breslina grāmatu “Marks Rotko. Biogrāfija”.

Marks Rotko, dzimis Dvinskā, tagadējā Daugavpilī, ir nozīmīgs 20. gadsimta abstraktās mākslas pārstāvis, viņu dēvē par vienu no Ņujorkas skolas abstraktā ekspresionisma pamatlicējiem. Marks Rotko tikai nesen kļuvis plaši pazīstams Latvijā. Ir izveidots Markam Rotko veltīts mākslas centrs Daugavpilī, tiek rīkoti semināri, kā arī Valmieras Drāmas teātrī par slaveno mākslinieku ir tapusi izrāde “Sarkans”.

Džeimsa Breslina sarakstītā biogrāfija par Marku Rotko ir pirmais tik informatīvi apjomīgs un mākslinieciski augstvērtīgs apcerējums par pasaulē atzīto mākslinieku latviešu valodā.

Grāmatas autors Džeimss Breslins ir amerikāņu profesors, kam bijusi zināma loma Daugavpils Marka Rotko mākslas centra tapšanā. 1993. gadā Džeimss Breslins viesojās Daugavpilī, lai vāktu materiālus topošajai Marka Rotko biogrāfijai. Breslina darba rezultāts ir fundamentāla mākslinieka biogrāfija, kas jau drīz pēc iznākšanas tika dēvēta par klasiku. Grāmatas unikalitāti rada autora darba apjoms, kā arī autora ekskluzīva piekļuve mākslinieka personīgajam arhīvam. Savukārt Daugavpilī pēc Breslina viesošanās radās patiesa interese par šajā pilsētā dzimušo pasaulslaveno mākslinieku ― tas bija impulss Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izveidei.

 Cena 37.27 Eur  pirkt
Page 1 of 3