Joomla!Dzintars

Kad Baltijas jūras piekrastē dzīvoja aistu ciltis, tās bagātīgi izskaloto nosveķi izlietoja iekuram kā jūras malku, līdz feniķieši, grieķi un romieši atklāja dzintara ceļu, sākot iemainīt saules akmeni pret līdzpaņemtajām precēm... ''Jumava'' piedāvā papildināto grāmatas ''Dzintars'' izdevumu, tagad jau trīs valodās!
 Cena 10.15 Eur  pirkt

Daina Kraukle "Latviskais rotājošais raksts"

Zīmes pastāv neatkarīgi no mums — kā debesis, zeme, zvaigznes, koki. Tās gadsimtiem ilgi ir cilvēku veidotas — kā mājas, ceļš, maize. Ar zīmju valodu — simboliem — vēlamies kādam kaut ko pateikt. Tā ir šifrēta valoda, un ir jābūt atslēgai, lai to saprastu. Daudzām grafiskām zīmēm senatnē bija simboliska jēga, dažiem rakstiem pat piedēvēja maģisku spēku. Zīmes lietoja arī, lai aizsargātu mājas un dzīvo radību no raganām, negantībām, uguns un pērkona. Vai tagad spējam nolasīt šo seno zīmju vēstījumu? Ko nozīmē Jumis, ugunskrusts, zalktis, Austras koks? Grāmatas autore, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja speciāliste Daina Kraukle, vēlas lasītāju rosināt pašam veidot savu viedokli par latviskajām rakstu zīmēm. Grāmatā iepazīsiet latviešu rakstu pamatelementus, kas ieraugāmi tautastērpos un cimdos, Lielvārdes jostā, senos māju un priekšmetu rotājumos, pat tautas deju rakstos. Lai šī grāmata rada interesi par mūsu tautas neizsmeļami bagāto kultūru.  
 Cena 3.86 Eur  pirkt

"Pieturas zīmes. Latviešu haiku"

Krājuma sastādītāja Daiga Lapāne teic: "Senā japāņu dzejas forma haiku jau sen kļuvusi populāra ārpus šīs zemes robežām. To sacer daudzās valodās. Arī latvieši tajā atraduši savu izteiksmes veidu. Vien trīs rindiņas, izgaismots mirklis, meditatīva noskaņa, nepabeigtība. Ne vienmēr saglabāts tradicionālais japāņu haiku zilbju skaits (5-7-5), un allaž bijušas arī diskusijas, ko saukt par īstu haiku, tomēr paturot prātā, ka svarīgākais ir īpašais haiku pasaules redzējums. Sakārtojot vairāk nekā divdesmit latviešu autoru haiku, vēlējos, lai katra nelielā krājuma sadaļa būtu kā meditatīva pieturas zīme dažādās asociācijās. Gadalaiku noskaņas vai pilsētas tramvajs, saulstari vai eksotiskā flamingo spalva, Katlakalns vai ceriņi zvejnieku ziemā - viss uzrunā un atklāj to redzējumu, ko savās haiku ielicis latviešu autors."
 Cena 4.56 Eur  pirkt

Pie dzīvītes vajadzēja

Grāmatā "Pie dzīvītes vajadzēja" ir apkopotas gudrības vecākiem - "Ja gribi plānot gadu uz priekšu, sēj rīsus, ja desmit, tad stādi koku, bet, ja simt, - audzini cilvēku" (Vjetnamiešu sakāmvārds), bērniņam piedzimstot - "Kurā dienā cilvēks dzimis, tanī viņam jāsāk visi darbi" (Latviešu sakāmvārds), dzimšanas dienai - "Koku pazīst no viņa augļiem, cilvēku no viņa darbiem" (Latviešu sakāmvārds), kāzu dienai - "Klaus', tautieti, manu vārdu, Es klausīšu tavu vārdu; Viens otram klausīdami, Tā mēs mīļi dzīvosim", gadskārtu svētkiem - "Ja Jāņu vakarā izlaiž caur skursteni baltu balodi, tad to cilvēku visi mīlot" (Latviešu tautas ticējums) un vārda dienām.
 Cena 6.40 Eur  pirkt

Taisām jaunu dvēselīti

Latviešu tautasdziesmu krājums tautā iemīļotā komponista Raimonda Paula sastādījumā – šoreiz mazāk nopietnā un vairāk nenopietnā.
 Cena 4.4 Eur  pirkt

Ziemassvētki klāt

Grāmatā apkopotas latviešu un citu tautu Ziemassvētku tradīcijas un rotaļas, iekļautas dziesmas, kas papildinātas ar notīm, dzejoļi, latviešu tautasdziesmas un fragmenti no dažādām pasakām un stāstiem.
 Cena 5.72 Eur  pirkt

Latvian ornament

Grāmata ir angļu valodā un tajā iepazīsiet latviešu rakstu pamatelementus, kas ieraugāmi tautas tērpos un cimdos, Lielvārdes jostā, senos māju un priekšmetu rotājumos, pat tautas deju rakstos.
 Cena 5.15 Eur  pirkt

Janis Rozentāls. Dzīve ir sapnis

Jaņa Rozentāla atziņās un daiļradē atklājas vislatviskākā mākslinieka dvēseles noskaņu bagātība, humors un aicinājums cilvēkam nepārtraukti tiekties uz laimes apvāršņiem, kas mūžīgi mainās un liek mainīties pašam, kas paceļ pāri ikdienai un ļauj izdzīvot šo sapni — dzīvi. Mākslinieka niansētajos zīmējumos un gleznās atklājas latviešu tautas dvēsele un ilgas pēc saskaņas ar dabu. Grāmata ir brīnišķīga dāvana un iedrošinājums skatīties uz dzīvi brīnuma pilnām acīm.
 Cena 5.82 Eur  pirkt

Mīlas pilna sirds

 Cena 2.97 Eur  pirkt

Par kristīgās dzīves principiem

Kristietība sākās ar eņģeļa vēsti: "Es jums pasludinu lielu prieku!" Kādēļ tieši prieka cilvēkiem tik bieži trūkst? Garīgajā dzīvē tikai viena lieta rada īstu prieku - paklausība Kristum. Paklausība un prieks var šķist nesavienojami, taču iekšējās dzīves likumības bieži ir pārsteidzošas.
 Cena 1.98 Eur  pirkt
Page 1 of 2