Joomla!"Konditora cukurbeķera receptes"

Grāmatā apkopotas konditora-vecmeistara Aleksandra Dabres izmantotās konditorejas izstrādājumu receptūras, kas saglabājušās Meistara jaunības gadu piezīmju kladēs un ilgo darba gadu pierakstos, ko viņš apguvis labākajā pirmskara Rīgas konditorejā — “Ch. Jürgenson-Otto Schwarz” jeb pie “Otto Švarca”. Katra recepte kārdina ar savu nosaukumu vien. Ieklausieties, kā daži no tiem skan! Aukstie, siltie un karstie kapseļi... Šokolādes, riekstu, mandeļu un griljāžas masas... Vīnes, vieglie un smagie biskvīti... Kūkas un štriceles... Aleksandrs Dabre ir arī daudzu jauno recepšu autors. Vairākas no tām kļuva ļoti iecienītas visās padomju konditorejās — tortes “Gaiziņš”, “Kamene”, “Vēsma” un “Latvija”, biezpienmaizīte “Sigulda”, smalkmaizītes “Gardums”, “Rīts”, “Jubilejas”... Mūsdienās tās jau ir kļuvušas par klasiku, un to pagatavošas noslēpums ir aprakstīts šajā grāmatā.
 Cena 19.96 Eur  pirkt

Ņina Masiļūne „Zupas un sātīgas piedevas latviešu gaumē”

Jūs iepazīsiet oriģinālas un tradicionālas zupu receptes, kas bagātinās jūsu ikdienu ar jaunām un gardām niansēm. Dārzeņu zupa, aukstā biešu zupa vai zivju zupa ir zināmas ikvienam. Taču – vai protat pagatavot arī tradicionālo latviešu zemnieku ēdienu – circeņzupu? Un kā ar skābputru? Arī tās ir pusdienu vērtas. Un līdzās daudz modernākajām un aktuālajām ķirbju zupai, soļankai un apcepinātu kartupeļu zupai ir kulināras atklāsmes vērtas.   Šī grāmata nav tikai par gardu un veselīgu ēdienu gatavošanu. Tā ir daļa atveseļotas pasaules, jo laba maltīte rosina ne tikai miesu, bet arī gara dzīvi. Populārā latviešu pavārmākslas meistare Ņina Masiļūne šogad atzīmē 95 gadu jubileju! Autore novēl saviem lasītājiem ievērot ģeniālā Leonardo da Vinči teikto: „Ja tu nevari, ko vari, tad gribi, ko vari.” Labu apetīti!
 Cena 6.19 Eur  pirkt

Iveta Bruno "Izgaršo Sicīliju!"

Daudzu gadu laikā, ko grāmatas autore ir pavadījusi Sicīlijā un iepazinusi to, šī Itālijas sala piedzīvojusi daudz pārmaiņu, taču saglabājusi arī vairākas pirmatnējās vēsturiskās un kultūras iezīmes. No vienas puses, tā ir kļuvusi pazīstamāka, pieejamāka un atvērtāka, pateicoties tās dabai, pludmalēm, vulkānam Etna, lieliskajiem produktiem un virtuvei, jaunām lidostām, ceļiem un arvien plašākam viesnīcu un ceļojumu programmu piedāvājumam, taču, no otras puses, daudz kas vēl joprojām turpina notikt tikai pēc sicīliešiem saprotamiem noteikumiem un loģikas. Iespējams, tieši tāpēc tā turpina valdzināt, iedvesmot un pārsteigt un rada vēlmi atklāt katram tieši savu Sicīliju.   Sicīliešu virtuve var tikt uzskatīta par vienu no senākajām un daudzpusīgākajām pasaules virtuvēm. Tā ir neatņemama Sicīlijas vērtība un bagātība, tās kultūrvēsturiskais mantojums! Tajā vistiešākajā veidā izpaužas Sicīlijas krāsas, temperaments un kontrasti.   Ar šo grāmatu autore vēlas dalīties savā pieredzē par Sicīlijā uzzināto un iepazīto un radīt priekšstatu par sicīliešu virtuves senatnīgumu, daudzpusīgumu, krāsainību, garšu un smaržu bagātību.
 Cena 14.14 Eur  pirkt
Iegādājies E-grāmatu ⇨pirkt

Pankūkas, pīrāgi un citi gardumi latviešu gaumē

No leģendārās Ņinas Masiļūnes receptēm! Šodien veikalos var nopirkt bezgala daudz garšīgu konditorejas izstrādājumu, taču netrūkst māju, kur svētkos smaržo pašcepti pīrāgi un kūkas. Gribas pagatavot kaut ko tādu, ko nevar atrast nekur citur. Daudziem svarīgs ir pats process, kas rada svētku sajūtu. Lai nu kam, bet pankūkam produkti mājās atradīsies vienmēr. Nu nevarētu taču būt, ka mājās nav ne miltu, ne olu? Pankūku mīklai var pievienot visneiedomājamākās sastāvdaļas: ābolus, kabačus, ķirbjus, sēnes, sieru, kartupeļus, biezpienu utt. Tās var cept plānas un biezas, raudzētas un neraudzētas. Bet pats galvenais — tās var ēst turpat virtuvē no pannas, jo īsti labi garšo tikai karstas pankūkas. Labu apetīti! Šodien veikalos var nopirkt bezgala daudz garšīgu konditorejas izstrādājumu, taču netrūkst māju, kur svētkos smaržo pašcepti pīrāgi un kūkas. Gribas pagatavot kaut ko tādu, ko nevar atrast nekur citur. Daudziem svarīgs ir pats process, kas rada svētku sajūtu. Lai nu kam, bet pankūkam produkti mājās atradīsies vienmēr. Nu nevarētu taču būt, ka mājās nav ne miltu, ne olu? Pankūku mīklai var pievienot visneiedomājamākās sastāvdaļas: ābolus, kabačus, ķirbjus, sēnes, sieru, kartupeļus, biezpienu utt. Tās var cept plānas un biezas, raudzētas un neraudzētas. Bet pats galvenais — tās var ēst turpat virtuvē no pannas, jo īsti labi garšo tikai karstas pankūkas. Labu apetīti!
 Cena 4.50 Eur  pirkt

Valerī Druē un Pjērs Luijs Vjels ''Burgeri, hotdogi un beigeļi draugu lokā''

Burgeri nemitīgi pilnveidojas, kļūstot par īstām receptēm un ēdieniem. Tos var gatavot draugu un ģimenes lokā vai kā ātru maltīti.   Šajā grāmatā apkopotas vairāk nekā 50 burgeru, beigeļu un hotdogu receptes — amerikāņu klasiskais burgers, kraukšķīgais vistas burgers, burgers ar garnelēm taizemiešu gaumē, ar zilā pelējuma sieru, ar kūpinātu pīles krūtiņu un kazas sieru, kā arī cepumburgers ar pralinē krēmu saldajā ēdienā —, neaizmirstot gardas piedevas un mērces.
 Cena 7.97 Eur  pirkt

Anete Krecšmara ''Savvaļas augi un ogas manā viruvē''

Anete Krecšmara ļoti bieži savā virtuvē izmanto savvaļas lakstaugus, ziedus un augļus. Pēdējos gados tā viņai ir kļuvusi par pašsaprotamu lietu. Autore un viņas ģimene gadu gaitā tik ļoti ir iemācījusies novērtēt to garšu, ārstnieciskās īpašības un arī vizuālo izskatu, ka daudzi savvaļas augi ir pat ieguvuši paliekošu vietu viņu mazajā piemājas dārziņā. Bieži top īpaši gardi ēdieni, ar kuriem palutināt garšas kārpiņas, kad Anete Krecšmara no pastaigā atrastām piedevām un tā, kas glabājas ledusskapī vai pieliekamajā, kaut ko pagatavo un ceļ galdā. Turklāt katram gadalaikam ir sava īpaša burvība, jo noteiktus augus un daudzus augļus un ogas var iegūt un baudīt tikai pavisam neilgu laiku. Tas ir jo labāks iemesls ātri izmēģināt un nogaršot gardās receptes ar vīgriezēm, korintēm, mazpurenītēm un mellenēm!
 Cena 7.07 Eur  pirkt

"Ar pasaules garšu mutē"

Jūnija sākumā apgādā “Jumava” iznākusi ceļojumu aprakstu grāmata “Ar pasaules garšu mutē”, kas ļauj lasītājam iepazīt dažādu pasaules valstu savdabīgo virtuvi, un jau šonedēļ, 12. jūnijā, Alojā notiks ikgadējais Pasaules latviešu klaidoņu brālības saiets, kur norisināsies jaunās grāmatas prezentācija. Grāmatu veidojis autoru kolektīvs – brālības biedri – Valdis Brants, Māris Gailis, Juris Lorencs, Andis Pikāns, Harijs Sils, Mārtiņš Sirmais, Bruno Šulcs, Pēteris Strubergs un Juris Visockis, un tā turpina popularitāti iemantojošo Latviešu klaidoņu stāstu sēriju. Vairāki autori ir iekļāvuši grāmatā arī ēdienu receptes. Viens no grāmatas autoriem ir Klaidoņu brālības prezidents, jūrmalnieks Pēteris Strubergs, kurš pazīstams kā aizrautīgs pasaules apceļotājs, kas kopumā pabijis 80 valstīs. Tur viņš ir iepazinis ne vien dažādu eiropeisku un eksotisku zemju dabas un kultūras vērtības, bet arī nacionālās virtuves īpatnības. Dodoties kārtējā ceļojumā, Pēteris Strubergs allaž ņem līdzi trīs pārbaudītas vērtības no Latvijas: Lāču rudzu maizi, speķi un vairākas ķiploku galviņas. “Šāds komplekts lieti noder brīžos, kad pa ceļam nav gadījusies neviena ēstuve vai arī ir drūmāks garastāvoklis un gribas no tā tikt vaļā. Apēdot rudzu maizes šķēli ar speķīti un ķiplokiem, dzīve uzreiz šķiet daudz saulaināka. Iespējams, ka sava loma te ir arī pašiedvesmai,” vēstī autors. Jānis Garančs, SIA “Aloja Starkelsen” vadītājs (uzņēmums ražo dabīgās garšvielas) zina, kādai jābūt pasaules garšai, tāpēc iesaka grāmatu arī citiem lasītājiem: “Apceļot pasauli — tā neapšaubāmi ir iespēja patīkami pavadīt laiku. Ceļojums nozīmē ne tikai kultūras un mākslas vērtību iepazīšanu, sauļošanos pludmalē, pastaigas pa ielām un dabas takām, kontaktēšanos ar vietējiem iedzīvotājiem. Ceļojums ir arī eksotisku ēdienu un neparastu garšas salikumu atklāšana. Vēl jo vairāk — kādam ceļotājam iepazīt vietējo virtuvi var būt pat prioritāte. Kaislīgiem ceļotājiem ir paveicies, jo viņiem ir izdevība pieredzēt dažādu valstu virtuves īpatnības un dalīties tajā ar citiem. Par to arī ir šī grāmata. Ceļojiet garšu pasaulē — lasiet, gatavojiet, baudiet neparastus ēdienus un nebaidieties eksperimentēt!”
 Cena 8.98 Eur  pirkt

Saldas un sāļas plātsmaizes

  Vesela panna ar saldām plātsmaizēm, vēl siltām no cepeškrāsns — kas var būt labāks par to! Grāmatā atradīsiet 40 gardas plātsmaižu receptes jebkurai gaumei un jebkuram gadījumam. Lieliski piemērotas lielākam cilvēku skaitam, kad pie kafijas galda sēž daudz izsalkušu kārumnieku: izsmalcināta plātsmaize ar zemenēm, siera krēmu vai šokolādi, ātrā saldā krējuma plātsmaize steidzīgiem cepējiem, pārsteidzošas jaunas un, protams, iecienītās klasiskās plātsmaizes kā “Donavas viļņi”, “Bites dzēliens”, sviesta vai magoņu plātsmaize. Katrs atradīs kaut ko savai gaumei!   Vēlaties izcept kaut ko sātīgu? Arī par to ir padomāts! Nobaudījuši sulīgu sīpolu plātsmaizi, sātīgu siera plātsmaizi vai arī pikantu kartupeļu plātsmaizi, izsalkušie viesi jutīsies paēduši un apmierināti.   Salda vai sāļa — vēlākais, kad mājā vai dzīvoklī izplatās gardā smarža no cepeškrāsns, visi ar nepacietību gaida, kad varēs nogaršot pirmo cepuma gabaliņu!     Gardas plātsmaizes jebkuram gadījumam!      
 Cena 7.07 Eur  pirkt

Biezpiena gardumi

Ikdienas ēdienkartē biezpienu var ieteikt visiem, kas nolēmuši ēst veselīgi, ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Grāmata "Biezpiena gardumi" palīdzēs dažādot biezpiena izmantošanu gan pikantu maltīšu mīļotājiem, gad saldēdienu kārotājiem, rosinot ikvienas namamātes izdomu. Mazliet pūļu, un Jūs sevi un ģimeni iepriecināsiet ar gardu biezpiena ēdienu, to papildinot arī pēc savas garšas. Labu apetīti!
 Cena 3.21 Eur  pirkt
Iegādājies E-grāmatu ⇨pirkt

Stefānija Knora "Saldais baudījums"

"Ābolu sapnis ar karamelizētām mandelēm", "Espresso panna cotta", "Švarcvaldes biskvīta kūciņas" un citi gardumi - būsiet pārsteigti, ka šie mazie deserti arī vēl tik labi garšo, ja tos pasniedz burvīgās glāzēs un tasītēs. Izsmalcinātās kūciņu un desertu receptes visas ir izmēģinātas praksē, un nākamais ielūgums uz kafiju jau tiek gaidīts ar nepacietību. Gluži neviļus noskaņai atbilstošais deserta pasniegšanas veids un lieliskās fotogrāfijas iedvesmo jaunām galda klāšanas idejām. Salds baudījums ir garantēts!  
 Cena 8.21 Eur  pirkt
Page 1 of 3