Grāmatnīca JumavaZane Višķere "Spēlējies un audz!"

Montesori pedagoģiskā un filozofiskā pieeja bērnu audzināšanai ir simtgadīga, bet arvien aktuāla, jo balstīta bērnā no dabas ieliktajās vēlmēs un vajadzībās. Šī grāmata ir lielisks ideju avots radošiem un sava bērna vispusīgā, harmoniskā attīstībā ieinteresētiem vecā­ kiem, vecvecākiem un pedagogiem. Iespējams, daudziem būs atklā­ jums tas, ka rotaļlietas un idejas dažādām nodarbēm ir pieejamas ik uz soļa un nav jāmeklē dārgos veikalos.
Agrīnais vecums ir tas posms bērna dzīvē, kad viņu patiesi aizrauj un interesē viss, ko dara pieaugušie. Bērni grib piedalīties, palī­ dzēt un kopā darboties ar īstām lietām. Viņi grib paveikt paši! Un ja vēl aizraujošās nodarbes veicina viņu harmonisku attīstību, dod bagātu sensoro, motoro, sociālo un emocionālo pieredzi, tas ir būtisks ieguldījums katra bērna nākotnē!

Inga Ādamsone,
psiholoģe, Montesori speciāliste

Andrejs Domkins "Koks tavās mājās. Otrais papildinātais izdevums"

Šajā grāmatā ir viss par KOKSNI un KOKSNES MATERIĀLIEM:
Koksnes īpašības, koksnes aizsardzība, koksnes izmantošana ārpus telpām, koka grīdas, durvis, logi, kāpnes, mēbeles, māja no koka: guļbūves, pildrežģu mājas, saliekamās koka paneļu mājas, koks Latvijas mūsdienu arhitektūrā, koks 21. gadsimtā.

 Cena 13.31 Eur  pirkt

"Vīna pasaule"

Vīns ir pierādījums tam, ka Dievs mūs mīl un mīl mūs redzēt laimīgus.
Bendžamins Franklins
 
Vīns ir bijis iecienīts dzēriens jau kopš 4000. gada pirms Kristus, kad datētas pirmās ziņas par vīnogulāju kultivēšanu Senajā Persijā un Ēģiptē, kur vīns baudīts gan svētkos, gan reliģiskās ceremonijās.

Pēdējos gados vīns kļūst arvien iecienītāks arī Latvijā, tāpēc šī grāmata paredzēta gan vīna pazinējiem, gan iesācējiem — jebkuram, kurš grib izzināt un saprast daudzveidīgo vīna pasauli.

Ulda Grigaļa sastādītajā grāmatā apkopota bagātīga informācija par vīna vēsturi un audzēšanu, populārākajām vīnogu šķirnēm un vīnu iedalījumu, klasifikāciju, stiliem, galvenajām vīna ražotājvalstīm, kā saprast vīna pudeles etiķeti, kā pareizi servēt vīnu, kā novērtēt un degustēt, kā arī sakombinēt kopā ar dažādiem ēdieniem.
 Cena 14.45 Eur  pirkt

Aleksandrs Vasiļjevs "Etīdes par modi un stilu"

Grāmatā ietverti modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva vēsturiskie un analītiskie raksti, kas veltīti modei un tērpiem, krievu stilam, interjeram, emigrācijas vēsturei, baletam un teātrim.

A.Vasiļjevs ir veidojis vairāk nekā 100 dekorācijas vadošo teātru baletiem un operām, kā arī daudziem pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām daudzās pasaules valstīs. Kā vieslektors viņš lasa lekcijas un vada meistarklases par modi un skatuves dizainu vairākās valodās daudzās pasaules koledžās un universitātēs.

A. Vasiļjevs ir daudzu grāmatu autors, strādājis kā žurnālu “Vogue” un “Harper's Bazzar” krievu valodas izdevumu speciālais korespondents Parīzē.

Latvijā ir iznākušas 3 viņa grāmatas “Es esmu modē”, “Modes likteņi” un “Eiropas modes vēsture. 18.−20. gadsimts”.
 Cena 30.27 Eur  pirkt

Oļegs Auzers "Mans sudraba ceļš apziņā"

“Cilvēka augstākais mērķis ir būt par cēloni visam, bet viņa patiesā būtība un laime ir piepildīt otra vēlēšanos!”
Oļegs Auzers
 
Oļegs Auzers — leģendārais sudraba burvis, kas nopietni aizrāvies arī ar Austrumu medicīnu un filozofiju, savā grāmatā “Mans sudraba ceļš apziņā” stāsta par mākslinieka un dziedniecības speciālista tapšanu caur pieskārieniem: tie ir pieskārieni bērnībai, mākslai, ētikai, bez kuras, kā izsakās pats autors, visi esam vien “gabals gaļas”. Garīgā un fiziskā pasaule ir vienotas, veidojot mūs tādus, kādi esam, un par savu ceļu uz patību vēstīts arī ­O. Auzera saistošajā stāstā. Pārsteigs gan dziļās atziņas, kas liks aizdomāties ikvienam lasītājam, gan gluži praktiskie padomi, kā katrs pats varam izmantot sudrabu savas veselības stiprināšanai. Un, protams, tiem, kas vēl nav apmeklējuši Dzīvā sudraba muzeju Limbažos, elpa aizrausies no grāmatā iekļauto mākslas darbu filigrānā skaistuma.
 Cena 6.41 Eur  pirkt

Pjērs Franks "Laimīgas mīlestības formula"

Attiecības pastāvīgi veidojas no jauna, dienu pēc dienas, nedēļu pēc nedēļas. Ja vēlies, visu mūžu.
 
Pjēra Franka grāmatā “Laimīgas mīlestības formula” sniegti personiski un vienlaikus universāli padomi, kas ikkatram ļaus savas attiecības ieraudzīt jaunā gaismā un veicinās labāku izpratni par sevi un savu partneri.
 
Pjērs Franks jau bērnībā spēlēja uz skatuves, debitējot Helmuta Keitnera filmā “Nerātnā zēna stāsti”. Kopš 1958. gada tēlojis daudzās filmās un vairāk nekā 200 televīzijas uzvedumos, 1996. gadā pievērsies radošajam darbam un 2000. gadā sekmīgi debitējis kā autors un režisors ar kinofilmu “Tas ir tikai sākums”. Latviešu valodā līdz šim ir iznākušas viņa grāmatas “Rezonanses likums” un “Vēlēšanās, kas piepildās”, kuras guvušas lielu lasītāju atsaucību. Pjēru Franku interesē psiholoģija un attiecības, kas ir galvenais temats grāmatā “Laimīgas mīlestības formula”.
 Cena 7.33 Eur  pirkt

Kristīne Rankla "Kā es nomierinu savu bērniņu"

“Kad ģimenē piedzimst bērniņš, saskarsme ar viņu sniedz vecākiem daudz prieka brīzu. Tomēr vairums zīdaiņu ne tikai guļ un ēd, bet arī laiku pa laikam skaļi raud, un viņus ir gandrīz neiespējami nomierināt. Šādos brīžos vecākiem var rasties izmisums un bezpalīdzības sajūta par savām spējām būt “labiem vecākiem” vai bailes, ka ar bērniņu kaut kas nav kārtībā.

Kad esat apjukuši un nesaprotat, ko iesākt ar raudošo mazuli, iespējams, jums nepieciešams tieši tas pats, kas jūsu bērniņam, — atbilstošs mierinājums, iedrošinājums un atbalsts,” uzskata Diāna Zande, Dr. psych., Mg. art., kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite.
Tieši šādu atbalstu, saskaņā ar D. Zandes uzskatiem, vecākiem sniedz grāmata “Kā es nomierinu savu bērniņu”. Autore vispusīgi un pamatoti izskaidro, kāpēc mazuļi raud, sniedz konkrētus, bērna vecumam atbilstošus ieteikumus, kā bērnu nomierināt, kā sekmēt mazuļa pašregulācijas spēju attīstību, kā palīdzēt veidot sekmīgus miega un ēšanas ieradumus.

Savukārt sertificēta vecmāte Rudīte Brūvere uzskata šo grāmatu par atbalstu daudziem jauniem, brīžiem pat izmisušajiem vecākiem. Turklāt R. Brūvere ir pārliecināta, ka grāmatu ar interesi lasītu ne tikai jaunie vecāki, bet arī vecvecāki un profesionāļi. “Sniegtie padomi stiprinās attiecības ģimenē un kopā pavadītais laiks būs daudz mierīgāks.”
 Cena 10.54 Eur  pirkt

Teds O'Nīls "Ziemassvētku prieks"

Katru gadu mazuļi ar mirdzošām acīm gaida brīnumu, ko sola Ziemassvētki. Un katru gadu vecāki saviem bērniem atbild uz jautājumiem par Ziemassvētku vecīti, rūķīšiem un Kristus bērniņu. Grāmatiņa “Ziemassvētku prieks” palīdzēs jums šajā sarunā.

Diāna Zande, Dr. psych., Mg. arts, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite

 Cena 5.14 Eur  pirkt

Zane Dzirkale "Melnais plūškoks"

Šajā grāmatā tiek aprakstīts ne tikai plūškoka ķīmiskais sastāvs, tā izmantošana tautas un tradicionālajā medicīnā, imunitātes stiprināšanā un kosmētikā, bet arī melno plūškoku saturošie produkti un tā izmantošana dažādās brīnumgardās receptēs, kā arī uzzināsiet vairāk par plūškoka maģiskajām spējām.

Laikam jau ir taisnīca Francijas karalim Luijam XVIII, kurš par Blankenfeldes muižu, tajā uzturoties, ir teicis: "Mūsu mīļā Blankenfelde sagaida ciemiņus it kā plaši atplestām rokām, lepni neizslejas, bet cieši sakņojas dzimtajā zemē. Tā it kā pašsaprotami iekļaujas ainavā, kam netrūkst tāles..." Man šķiet, ka tieši plūškoka audzes rada šo labvēlīgo auru un mieru Blankenfeldes muižā, ko cilvēki var izbaudīt, dzīvojot vai viesojoties muižā, staigājot pa tās parku, kā arī baudot muižā audzēto un ražoto produkciju.

SIA JVB valdes priekšsēdētājs,
Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis,
Dr. Pharm. H. C.,
ekonomikas maģistrs
Valdis Jākobsons.
 Cena 2.96 Eur  pirkt

Jaroslavs Meļņiks "Sievietes laimes enciklopēdija"

Šīs grāmatas divpadsmit nodaļās sniegti vairāk nekā trīssimt padomu, atrodami testi, dzīvesstāsti un komentāri. Grāmata palīdzēs attīstīt pašcieņu un personisko brīvību, pārvarēt bailes un pieradināt vienatni, tikt galā ar sadzīves un finanšu problēmām, pilnveidot attiecības ar mīļoto cilvēku vai dzīvesbiedru, ar tuviniekiem, draudzenēm un, pats svarīgākais, kļūt par sava likteņa saimnieci.
 
Grāmatā meklējiet atbildes uz jautājumiem:

- Kas veido sievietes laimi?
- Kā iemācīties sevi nekritizēt, saglabāt savaldību stresa situācijās, kļūt finansiāli neatkarīgai un iemācīties pateikt “nē”?
- Kādas sešas galvenās vīriešu vājības sieviete var viegli izmantot savā labā?
-
Vai vīrs spēj aizstāt labāko draudzeni un vai vienmēr vainīga vīra interese par citām sievietēm?
Kuram vedeklas tipam jūs piederat un kā uzlabot attiecības ar vīramāti?
Ko var uzzināt par cilvēku no tā, ko viņš ēd un kā ēd?
Ko mums vēsta ķermenis?
Un visbeidzot — kādi pieci svarīgākie soļi man jāveic, ja vēlos būt laimīga?


Pazīstamais lietuviešu rakstnieks un psihologs Jaroslavs Meļņiks, kura daiļrade, kā apgalvo kritiķi, ir īpaši spēcigs sievietes attēlojums, ilgu laiku strādājis Lietuvas un ārzemju sieviešu žurnālos, rakstījis psiholoģijas slejas, parakstīdamies ar dažādiem pseidonīmiem. Šajā grāmatā viņš mēģina atklāt sievietes laimes noslēpumu.
 Cena 10.54 Eur  pirkt
Page 1 of 4