Grāmatnīca Jumava


Super User

Super User

Apgādā “Jumava” iznākusi Edmunda Krastiņa vēsturiskā apcere “Latvijas rūpniecība 19.–21. gs.”

Grāmatas autors Edmunds Krastiņš ir latviešu matemātiķis un politiķis, bijušais Latvijas Valsts īpašuma ministrs un finanšu ministrs.

Grāmata veidota 4 daļās, kurās hronoloģiski aplūkota rūpniecības attīstība Latvijā dažādos laika posmos. Pirmā daļā stāstīts par norisēm Latvijas rūpniecībā Krievijas Impērijas sastāvā, otrā daļā vēstīts par notikumiem Latvijas rūpniecībā Latvijas Republikas laikā. Trešā daļa aplūko norises rūpniecībā PSRS sastāvā, savukārt noslēdzošajā ceturtajā nodaļā analizēta rūpniecība atjaunotajā Latvijas valstī.Kopumā grāmatā analizēta rūpniecības attīstība Latvijas teritorijā vairāk nekā 200 gadu garumā, kad to ietekmējuši traģiskie un liktenīgie vēsturiskie notikumi, kurus Latvija piedzīvoja.

“Izmaiņas rūpniecības darbības vidē dažādos tās posmos bijušas patiesi dramatiskas, tāpat kā tās ietekme uz sabiedrības attīstību.” Edmunds Krastiņš (Mg. Math., ekonomists)

Viens no grāmatas recenzentiem vēstures doktors, Latvijas Universitātes pasniedzējs Aivars Stranga šo darbu un autora veikumu vērtē kā “atzīstamu kompetenci ekonomikā, iegūtu arī patstāvīgās arhīva studijās, talantīgi savienojot ar erudīciju. Edmunds Krastiņš ir uzrakstījis aizraujošu darbu, kura lappusēs mēs sastopam ne tikai tehniku, ierīces, korpusus un fabrikas, bet arī interesantus un spējīgus cilvēkus.”

17. jūlijā Aspazijas mājā Jūrmalā apgāds "Jumava" sadarbībā ar Dantes Aligjēri biedrību Latvijā organizēja grāmatu prezentāciju klasikas mīļotājiem. Prezentējamo grāmatu vidū bija tādas itāļu klaiskas pērlēs kā Dantes Aligjēri "Vita Nuova" jeb "Jaunā dzīve" un Džuzepes di Lampedūzas darbs "Gepards" ar īpaši šim izdevumam veidotām ilustrācijām.
Pasākumā piedalījās mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis, Dantes Aligjēri biedrības māklinieki: Laine Kainaze un Dzintars Adienis, Maira Veisbārde un Raimonda Strode.
Bija iespēja iegādāties apgādā "Jumava" iznākušās grāmatas.

Sīkāk par notikumu galerijās..
 
Apgāds "Jumava" ielūdz visus interesentus uz Edmunda Krastiņa grāmatas "Latvijas rūpniecība 19. - 21.gs." atvēršanas svētkiem 25. jūljā
plkst.16:00 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā Kr. Valdemāra ielā 35. Rīgā.
Pasākumā būs iespējams tikties un uzklausīt grāmatas autoru Edmundu Krastiņu (bijušo Finanšu ministru), grāmatas recenzentus: Dr. habil. hist., LU profesoru Aivaru Strangu, būs iespēja arī sartikt Vidzemes augstskolas rektoru, vēstures profesoru Gati Krūmiņu, kā arī iegādāties grāmatu par īpašu prezentācijas cenu.

Visi laipni aicināti, ieeja pasākumā bez maksas.
Apgāds "Jumava" sadarbībā ar Dantes Aligjēri biedrību Latvijā ielūdz visus klasikas cienītājus uz Dantes Aligjēri "Vita Nuova" / "Jaunā dzīve", kā arī Džuzepes Tomazi di Lampedūzas grāmatas "Gepards" īpašo izdevumu prezentāciju. 17. jūlijā plkst.18:00 Aspazijas mājā Z.  Meirovica prospektā 18/20, Dubultos.
Programmā:
Mīla un liktenis. Dzejas dižgari – Dante, Rainis un Aspazija;
• Itālijas un Latvijas kultūras paralēles;
• “Vita Nuova” mākslas un mūzikas pasaulē;
• Laikmeta grieži Džuzepes Tomazi di Lampedūzas dzīvē un grāmatā “Gepards”

Piedalās:  Juris Visockis, Ojārs Spārītis, Ilze Lecinska, Leonards Varažinskis un Dantes Aligjēri biedrības mākslinieki: Andris Bērziņš, Laine Kainaize, Maira Veisbārde, Dzintars Adienis, Sarmīte Caune, Raimonda Strode
 Būs arī apgāda "Jumava" grāmatu galds. Ieeja pasākumā bez maksas, visi laipni aicināti.....
Page 1 of 368