Joomla!


Jumavas jaunumi

 • Atzīmējam Pasaules grāmatu dienu!
  Atzīmējam Pasaules grāmatu dienu!

  Apgāds ''Jumava'' atzīmējot Pasaules grāmatu dienu, piedāvā lasītājiem īpašus piedāvājumus visās apgāda ''Jumava'' grāmatnīcās!

 • Ielūdzam!Arnolda Auziņa grāmatu atvēršana!
  Ielūdzam!Arnolda Auziņa grāmatu atvēršana!

  Mīļais lasītāj!

  Apgāds ''Jumava'' ielūdz uz Arnolda Auziņa grāmatu dubult-atvēršanas pasākumu.

  Pasākums norisināsies apgāda ''Jumava'' grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

  Pasākuma norises laiks : 25. aprīlis, pulkst. 17.00.

   

  Uz tikšanos ''Jumavā''!

 • Ielūdzam! ''Sava ceļa gājējs Matīss Siliņš'' atvēršanas pasākums.
  Ielūdzam! ''Sava ceļa gājējs Matīss Siliņš'' atvēršanas pasākums.

  Mīļais lasītāj!

  Apgāds ''Jumava'' ielūdz uz grāmatas ''Sava ceļa gājējs Matīss Siliņš'' atvēršanas pasākumu.

  Pasākums norisināsies apgāda ''Jumava'' grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

  Pasākuma norises laiks : 23. aprīlis, pulkst. 17.30.

   

  Uz tikšanos ''Jumavā''!

 • Latvian Foreign Affairs and Diplomacy in the 20th Century
  Latvian Foreign Affairs and Diplomacy in the 20th Century

  In 2016 Jumava Publishing House published a three volume work “Latvian Foreign Affairs and
  Diplomacy in the 20th Century” in Latvian. The work covers Latvian foreign affairs and diplomacy
  throughout the entire 20th century.
  Considering the significance of diplomacy and its ever-growing role in Latvia and the world, Jumava
  Publishing House is preparing an English publication of “Latvian Foreign Affairs and Diplomacy in the
  20th Century”. Authors of the book are historian Professor Inesis Feldmanis, Professor Aivars Stranga,
  Professor Antonijs Zunda and Associate Professor Jānis Taurēns.

  TO ORDER BOOK CLICK HERE

  Lasīt vairāk ...
 • Sava ceļa gājējs Matīss Siliņš.
  Sava ceļa gājējs Matīss Siliņš.
  Matīss Siliņš — 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma izcila personība. Atstājis mantojumā darbus kartogrāfijā, etnogrāfijā, folkloristikā, literatūrā, bijis ilggadīgs Rīgas Latviešu biedrības muzeja pārzinis, vēlāk Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors. Mācējis daudzas svešvalodas, pirmais pārtulkojis “Livonijas Indriķa hroniku”. Ceram, ka izdevums jums atklās no jauna vēl vienu lappusi Latvijas vēsturē.
  Sastādītājas
   
  Grāmata mūs iepazīstina ar Matīsu Siliņu — interesantu un nozīmīgu personību latviešu kultūras vēsturē. Izdevumā atklāta viņa daudzpusīgā darbība latviešu kultūras vērtību apzināšanā, saglabāšanā un tautiešu izglītošanā. (..)
  Esmu pateicīga grāmatas sagatavotājiem par iespēju iepazīt šīs darbīgās personības mūža veikumu. M. Siliņa dzīves gājums ir apliecinājums tam, ka līdz pat sirmam vecumam cilvēks var būt aktīvs un radošs.
  Anda Juta Zālīte,
  Letonikas un Baltijas centra vadītāja vietniece
  Latvijas Nacionālā bibliotēka
 • Rimini, autore Sonja Heisa
  Rimini, autore Sonja Heisa
  Sonja Heisa, dzimusi 1976. gadā, beigusi Minhenes Televīzijas un kino augstskolu. Viņas pirmā kinofilma "Hotel Very Welcome" pirmo reizi tika izrādīta kinofestivālā "Berlinale 2007", saņēma vairākas balvas un pēc tam apceļoja vairākus kinofestivālus dažādās pasaules malās. Viņas otrā filma "Hedi Schneider steckt fest" tika nominēta Vācijas kino balvai kategorijā "Labākais scenārijs", ieguva balvu kategorijā "Labākā galvenās lomas aktrise". Sonja Heisa ir bijusi "Villa Aurora" stipendiāte. 2011. gadā apgāds "Berlin Verlag" izdeva viņas stāstu krājumu "Das Glück geht aus", kas izpelnījās lielu ievērību. "Rimini" ir Sonjas Heisas pirmais romāns, to slavēja kritiķi, un tas iekļuva žurnāla "Spiegel" visvairāk pirkto grāmatu sarakstā.
   
  Lasīt vairāk ...
 • Dzīvesspēks, autore Kristina Berndta
  Dzīvesspēks, autore Kristina Berndta
  Laba ziņa tiem, kuri domā, ka ir bezjēdzīgi cīnīties ar smagiem likteņa sitieniem, jo šajā cīņā uzvaru neesot iespējams gūt. Grāmatā stāstīts par psihiski spēcīgiem cilvēkiem, kuri spējuši turpināt normālu dzīvi pēc neiedomājami smagiem pārdzīvojumiem. Un izrādās, ka spēja pārvarēt jebkuras grūtības nav tikai pārcilvēku varā. Zinātnieki ir pētījuši šādu īpašību cēloņus, un šajā grāmatā apkopoti ieteikumi, kādā veidā katrs spējīgs sevī attīstīt noturību pret stresu un apkārtējās vides nelabvēlīgo ietekmi.
 • Lirika un balsis, autors Knuts Skujenieks
  Lirika un balsis, autors Knuts Skujenieks
  Es nododu jums savu grāmatu. Nevis sakrātu un veiksmīgāk vai neveiksmīgāk sakārtotu krājumu, bet grāmatu, ilgāku gadu darba un dvēseles pieredzi.
  Dzeja manā izpratnē nenozīmē ne īpašus salīdzinājumus, ne īpašus ritmus, ne īpašu dzīves materiālu. Dzeja ir īpašs dzīves veids, tieksme atklāt, saprast, izjust un izsacīt, nonākt līdz citam cilvēkam. Viss pārējais — tie ir amata smalkumi.
  Ļoti grūti parādīt atklātībai to, kas ir dziļi intīms, neatdalāms no sevis paša, taču tikpat grūti un neiespējami to paturēt sevī. Vienīgais attaisnojums — paliekot pašam, neko neiegūt sev par labu. Tas attaisno dzejas rakstīšanu un publicēšanu.
  Uzskatiet šo grāmatu par mēģinājumu saprasties.
  Starp manām rindām skanēs arī citas balsis. Tie ir mani draugi un darba biedri no dažādām zemēm un dažādiem laikmetiem; ar viņiem esmu saaudzis, tos atdzejodams. Es palīdzu viņiem skanēt latviski, viņi palīdz pasacīt to, ko neprotu.
  Tā tas ir dzejā, un tā tas ir dzīvē. Nav iespējams saskaitīt tos cilvēkus, kas mani ietekmējuši, kas bijuši manas grāmatas līdzautori, nav iespējams paredzēt tos, kas mani vēl ietekmēs.
  Dzejniekam grāmata ir kā pieaudzis bērns, kas aiziet no mājām savās gaitās. Es vairs nevaru to ne atsaukt, ne pāraudzināt.
  Atliek tikai cerēt, ka tā nonāks labās lokās.
  Knuts Skujenieks
 • Ielūdzam! ''Starp piecu varu likumiem''
  Ielūdzam! ''Starp piecu varu likumiem''

  Apgāds ''Jumava'' sadarbībā ar Aspazijas māju un Jūrmalas domi ielūdz uz cikla ''Kafija ar Aspaziju'' pasākumu Aspazijas mājā, Z. Meierovica prospektā 18/20, Jūrmalā.

  Pasākuma dalībnieki - Juris Visockis, Agija Sūna, Bārbala Gulbis, Madara Gulbis, Kristaps Gulbis.

  Pasākuma norises laiks : 25. aprīlis, 18.00

   

  Uz tikšanos!

   

   

 • Grāmatas atklāšana: ''Oļegs Skarainis. tēlnieka dzīve un darbs''
  Grāmatas atklāšana: ''Oļegs Skarainis. tēlnieka dzīve un darbs''

  Apgāds "Jumava" aicina uz Gundega Ceberes grāmatas "Oļegs Skarainis. Latviešu tēlnieka dzīve un darbs laiku griežos" atvēršanas svētkiem.

  Pasākums notiks 16. aprīlī pulksten 16:00 Latvijas Mākslas akadēmijas centrālajā ēkā, Kalpaka bulvārī 13, 2.stāva vestibilā.Grāmatas drīzumā 


 • Avenes un to audzēšana, autores Sarmīte Strautiņa, Ieva Kalniņa
  Avenes un to audzēšana, autores Sarmīte Strautiņa, Ieva Kalniņa Sarmītes Strautiņas un Ievas Kalniņas grāmatai “Avenes”, manuprāt, ir divas īpašas vērtības. Pirmā — tā labi var noderēt gan mazdārziņu kopējiem ar pāris aveņu vadziņām, gan profesionālam audzētājam, kurš nolēmis rūpnieciskos apmēros pievērsties šai ogulāju kultūrai. Otrā īpašā vērtība — grāmata ir Latvijas dārzkopju tepat Latvijā radīts un uz Latvijā …
 • Disleksija agrīnā vecumā, autors Gevins Rīds
  Disleksija agrīnā vecumā, autors Gevins Rīds Disleksijas agrīnā identificēšana un iejaukšanās ir būtiska un var mazināt vai pat novērst disleksijas nodarīto kaitējumu turpmākajās izglītības stadijās. Šī grāmata piedāvā ieskatu zinātniskos pētījumos, kā arī sniedz praktiskus ieteikumus skolotājiem, kas strādā pirmsskolas izglītības iestādēs un sākumskolās, kā radīt un pielāgot mācību vidi, lai tā būtu piemērota bērniem ar…
  Lasīt vairāk ...
 • Deivids Haskels “Neizzinātais mežs”
  Deivids Haskels “Neizzinātais mežs” Deivids Džordžs Haskels ir Lielbritānijā dzimis amerikāņu biologs, kurš pazīstams ne tikai ar savām dziļajām zināšanām bioloģijā, bet arī rakstītāja talantu – līdztekus zinātniskiem darbiem viņš ir vairāku prozas, kā arī dzejas darbu autors. “Neizzinātais mežs“ sniedz dziļu un personisku ieskatu meža dzīvē, aplūkodams vienu tā kvadrātmetru. Viegli lasāms teksts…