Joomla!


Jumavas jaunumi

 • Latvian Foreign Affairs and Diplomacy in the 20th Century
  Latvian Foreign Affairs and Diplomacy in the 20th Century

  In 2016 Jumava Publishing House published a three volume work “Latvian Foreign Affairs and
  Diplomacy in the 20th Century” in Latvian. The work covers Latvian foreign affairs and diplomacy
  throughout the entire 20th century.
  Considering the significance of diplomacy and its ever-growing role in Latvia and the world, Jumava
  Publishing House is preparing an English publication of “Latvian Foreign Affairs and Diplomacy in the
  20th Century”. Authors of the book are historian Professor Inesis Feldmanis, Professor Aivars Stranga,
  Professor Antonijs Zunda and Associate Professor Jānis Taurēns.

  Lasīt vairāk ...
 • Tikšanās ar astrologu un autoru Andri Raču Ķīpsalā!
  Tikšanās ar astrologu un autoru Andri Raču Ķīpsalā!
  Apgāds ''Jumava'' un mūsu autori ir gatavi ''Latvijas grāmatu izstāde 2019'', kas norisināsies no 1.-3. martam!

  Visi būsiet laipni gaidīti mūsu stendā un pie lielās skatuves, uz kuras kāps vairāki gan Latvijā, gan ārpus tās iemīļoti autori.

 • Grāmatas ''Pobeda 1946'' atvēršana Ķīpsalā!
  Grāmatas ''Pobeda 1946'' atvēršana Ķīpsalā!
  Apgāds ''Jumava'' un mūsu autori ir gatavi ''Latvijas grāmatu izstāde 2019'', kas norisināsies no 1.-3. martam!

  Visi būsiet laipni gaidīti mūsu stendā un pie lielās skatuves, uz kuras kāps vairāki gan Latvijā, gan ārpus tās iemīļoti autori.

 • Grāmatas ''Mana Rīga'' atvēršana Ķīpsalā!
  Grāmatas ''Mana Rīga'' atvēršana Ķīpsalā!
  Apgāds ''Jumava'' un mūsu autori ir gatavi ''Latvijas grāmatu izstāde 2019'', kas norisināsies no 1.-3. martam!

  Visi būsiet laipni gaidīti mūsu stendā un pie lielās skatuves, uz kuras kāps vairāki gan Latvijā, gan ārpus tās iemīļoti autori.

 • Grāmatas ''Veiksmei līdzās'' atvēršana Ķīpsalā!
  Grāmatas ''Veiksmei līdzās'' atvēršana Ķīpsalā!
  Apgāds ''Jumava'' un mūsu autori ir gatavi ''Latvijas grāmatu izstāde 2019'', kas norisināsies no 1.-3. martam!
  Visi būsiet laipni gaidīti mūsu stendā un pie lielās skatuves, uz kuras kāps vairāki gan Latvijā, gan ārpus tās iemīļoti autori.
 • Apgāda Jumava pasākumu grafiks Latvijas Grāmatu Izstādē 2019
  Apgāda Jumava pasākumu grafiks Latvijas Grāmatu Izstādē 2019

  No 1. līdz 3. martam Ķīpsalas izstāžu hallē notiks BT1 izstāde Latvijas Grāmatu Izstāde 2019, kurā varēsiet atrast arī apgāda Jumava stendu.

  Esam parūpējušies arī par aizraujošu programmu uz lielās skatuves!

  * 2.marts Lielā skatuve plkst.16.00-17.00

  Tikšanās ar grāmatas "Pobeda 1946" autoru igauņu rakstnieku Ilmaru Taska. Piedalās Igaunijas vēstniecība Latvijā, grāmatas tulkotāja Lelde Rozīte. Skatītājus sagaida īpašas dāvanas!

  * 3.marts Lielā skatuve plkst.11.00-12.00

  Tikšanās ar Maiju Rubīnu, grāmatas "Mana Rīga" atvēršana.

  * 3.marts Lielā skatuve plkst.13.00-14.00

  Tikšanās ar grāmatas "Veiksmei līdzās" autoru Māri Rīmeni.

  * 3.marts Lielā skatuve plkst.14.00-15.00

  Ar astroloģiju par astroloģiju - sarunas ar astrologu Andri Raču, grāmatu "Mana dzīves karte" un "Mana nākotnes karte" autoru.

   

  Apgāda Jumava kolektīvs un mūsu autori būs priecīgi redzēt Jūs mūsu pasākumos un stendā!

   

  Uz tikšanos Jumavā!

 • Apgāda ''Jumava'' jaunums - ''Ķeguma Novads''
  Apgāda ''Jumava'' jaunums - ''Ķeguma Novads''

       Sadarbībā ar AS ''Latvenergo'' un Ķeguma novadu apgādā ''Jumava'' tapis krāšņs albums ''Ķeguma novads''. Sākotnēji drosmīgo ieceri izdevās īstenot ar kvalitātes zīmi. Projektā piedalījās plašs fotogrāfu loks, taču īpašs akcents grāmatā ir fotomeistara Kristapa Selgas foto, kurš ar dronu iemūžināja elpu aizraujošus foto no gaisa.

  Apgāda ''Jumava'' vadītājs,

  Juris Visockis

 • Latvijas vieglatlētika vēsture 1992-2018, autors Andris Staģis
  Latvijas vieglatlētika vēsture 1992-2018, autors Andris Staģis
  Andra Staģa “Latvijas vieglatlētikas vēsture” ir fundamentāls darbs, kas ļauj gan izzināt, gan saprast, kā šajā sporta veidā ar tā daudzajām sporta disciplīnām klājies laika gaitā. Šajā sējumā atspoguļots laika periods no 1992. līdz 2018. gadam.
  Sākums saskan ar Latvijas atgriešanos olimpiskajā saimē 1992. gada olimpiskajās spēlēs Barselonā, kur vieglatlētikā varējām priecāties par to vien, ka sekmīgi nostartējām. 1996. gadā Atlantā un vēlāk vieglatlēti veidoja Olimpiskās komandas kodolu un, protams, rādīja arī piemēru citiem ar savu meistarību un cīņas gribu. 2000. gada olimpiskajās spēlēs Sidnejā Aigars Fadejevs izcīnīja sudrabu 50 km soļošanā, atkārtojot Jāņa Daliņa 1932. gada panākumu Losandželosā.
  Pēc tam, lielā mērā pateicoties Valijas Draugas, Valentīna Mazzālīša un olimpisko čempionu Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša dibinātā Latvijas Šķēpmetēju kluba (LŠK) darbībai, sekoja šķēpraižu laiks – Vadima Vasiļevska negaidītais sudrabs 2004. gadā Atēnās un Aināra Kovala pārsteidzošais sudrabs 2008. gadā Pekinā. Arī daudzās Eiropas jaunatnes olimpiāžu medaļas šķēpa mešanā un Pirmajās Jaunatnes olimpiskajās spēlēs 2010. gadā Singapūrā Intara Išējeva izcīnītā Latvijas vienīgā medaļa ir spilgts pierādījums LŠK darbības efektivitātei. To turpināja 2016. gada Eiropas čempions šķēpa mešanā Zigismunds Sirmais, bet 2012. gada olimpiskajās spēlēs Londonā startēja trīs Latvijas šķēpa metēji un trīs šķēpa metējas.
  Paralēli pieauga arī citu vieglatlētikas sporta disciplīnu rezultāti, uzmirdzēja vairākas zvaigznes, bet spilgtākā no tām – Jeļena Čelnova-Prokopčuka, kura Latvijas skrējējas padarīja slavenas Ņujorkā, Osakā un citur pasaulē. Šobrīd priecājamies par Guntu Vaičuli (bijušo Latiševu-Čudari) un Lauru Ikaunieci-Admidiņu.
  Ticu, ka tikpat rezultatīvi un vēl labāki gadi vēl priekšā, jo pašlaik Latvijas Vieglatlētikas savienību vada jauna un entuziasma pārpilna komanda.
  Lai veicas!
  Aldons Vrubļevskis,
  Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents
 • Pamests Vjetnamā, autors Harijs Sils
  Pamests Vjetnamā, autors Harijs Sils
  2017. gada jūnijā uz Vjetnamu dodas 7 ceļotāji, kuru mērķis ir atgādāt atpakaļ no Laokajas uz Rīgu autoekspedīcijas “Rīga–Melburna” automašīnu — pārbūvētu “ugunsdzēsēju” Mercedes Benz 1113, kas pirms gandrīz astoņiem gadiem pamests pie Vjetnamas robežpārejas punkta. Tas nav viegls uzdevums, jo mašīnai, pēc astoņu gadu stāvēšanas tropiskā klimatā, ir nepieciešami nopietni remontdarbi, bez tam, tā ir iestrēgusi starp Ķīnu un Vjetnamu, kurās iebraucot ir jānokārto speciālas atļaujas, kas ir ļoti sarežģīts, dārgs un laikietilpīgs process. Pirms došanās tālajā ceļā Latvijā tiek veikti nopietni sagatavošanās un plānošanas darbi.
  Vai izdosies šī gandrīz “neiespējamā misija”? Par tālā un neprognozējamā ceļojuma norisi lasiet Harija Sila grāmatā “Pamests Vjetnamā”…
 • Kāpēc es aizgāju nopirkt pienu, bet atgriezos mājās ar divriteni, autors Johens Maijs
  Kāpēc es aizgāju nopirkt pienu, bet atgriezos mājās ar divriteni, autors Johens Maijs

   Dienu pēc dienas mēs pieņemam 20 000 lēmumu. Būtu ļoti jauki, ja vismaz pāris no tiem būtu trāpīgi, — saka autors. 

  Daudzi lēmumi īpaši neietekmē mūsu dzīvi, bet citi ir liktenīgi. Tieši šie lēmumi bieži vien maina visu mūsu dzīvi. Kas īsti ir lēmums? Kā tas tiek pieņemts, un ko tas ietekmē? Kāpēc mēs šobrīd izlemjam tā, bet rīt citādi? Kāpēc sievietes izlemj atšķirīgāk nekā vīrieši? 
  Johens Maijs savā darbā nosauc tipiskākās domāšanas kļūdas, kuras mēs pieļaujam, slazdus, kuros aizvien iesprūstam. Autors parāda, kā mēs turpmāk varētu pieņemt gudrākus lēmumus. Grāmatā aprakstītas dažādas izlemšanas tehnikas, kuras praktiski lietojot iespējams mazināt izvēles mokas. Ir doti arī padomi, kas var līdzēt akūtos un katastrofāli grūtos izlemšanas gadījumos. 
  Lasīt vairāk ...


Grāmatas drīzumā 


 • Mana Rīga, autore Maija Rubīna
  Mana Rīga, autore Maija Rubīna Grāmatas autore ir inženierzinātņu doktore ar ilggadēju darba pieredzi institūta “Rūpnīcprojekts” enerģētikas objektu un siltumapgādes projektēšanā un projektēšanas vadīšanā (1955–1988), studentu apmācībā RTU Elektroenerģētikas fakultātes Siltumenerģētikas katedrā (1971–1993) un Transporta, mašīnzinību un aeronautikas fakultātes Siltumenerģētisko sistēmu katedrā (2005–2015). Vadījusi Enerģētikas perspektīvās attīstības un energoekonomijas nodaļu Latvijas Republikas Enerģētikas ministrijā (1988–1991),…
  Lasīt vairāk ...
 • Disleksija agrīnā vecumā, autors Gevins Rīds
  Disleksija agrīnā vecumā, autors Gevins Rīds Disleksijas agrīnā identificēšana un iejaukšanās ir būtiska un var mazināt vai pat novērst disleksijas nodarīto kaitējumu turpmākajās izglītības stadijās. Šī grāmata piedāvā ieskatu zinātniskos pētījumos, kā arī sniedz praktiskus ieteikumus skolotājiem, kas strādā pirmsskolas izglītības iestādēs un sākumskolās, kā radīt un pielāgot mācību vidi, lai tā būtu piemērota bērniem ar…
  Lasīt vairāk ...
 • Atgriezties no nāves, autors Teobalds Roberts Jēgers
  Atgriezties no nāves, autors Teobalds Roberts Jēgers Kad Teobalds Roberts Jēgers pamodās no teju trīs nedēļu komas, viņš nespēja neko atcerēties. Tas notika, kad Teobaldam bija divdesmit pieci gadi. Sieva atrada vīru vannasistabā, kur viņš, iespējams, jau vairākas stundas bija gulējis bezsamaņā. Ārsti diagnosticēja masīvu asinsizplūdumu smadzenēs, un prognoze bija nežēlīga: no desmit tūkstošiem izdzīvo tikai viens…
  Lasīt vairāk ...
 • Jaunciems 1. daļa. Rīgas ekotūrisma ceļvedis, sastādītājs Aivars Jakovičs
  Jaunciems 1. daļa. Rīgas ekotūrisma ceļvedis, sastādītājs Aivars Jakovičs Šī ceļveža mērķis ir iepazīstināt ar Daugavas−Gaujas lejteces apvidu gan tā veselumā, gan detaļās, izsekojot dabas un vēstures norisēm, kas veidojušas šo vides zaļi zilo rotu un joprojām turpina to veidot. Ceļvedis jums sniegs ieskatu šī rajona ģeogrāfijā un vēsturē, kā arī palīdzēs plānot saturīgus izbraukumus, pārgājienus un pastaigas. Darbā…
 • Deivids Haskels “Neizzinātais mežs”
  Deivids Haskels “Neizzinātais mežs” Deivids Džordžs Haskels ir Lielbritānijā dzimis amerikāņu biologs, kurš pazīstams ne tikai ar savām dziļajām zināšanām bioloģijā, bet arī rakstītāja talantu – līdztekus zinātniskiem darbiem viņš ir vairāku prozas, kā arī dzejas darbu autors. “Neizzinātais mežs“ sniedz dziļu un personisku ieskatu meža dzīvē, aplūkodams vienu tā kvadrātmetru. Viegli lasāms teksts…