Grāmatnīca Jumava

Grāmatas "Šaha novele un citi stāsti" prezentācija

Grāmatas "Taureņi" atklāšana

28.februārī "Jumavas" grāmatnīcā Dzirnavu ielā 73, Rīgā
Māras Celmiņas- Rubīnes grāmatas "Taureņi" atvēršanas svētki!

Tikšanās ar autori, mākslinieci Laini Kainaizi un
Tautas tradīciju kopu "Silavoti" Ramanta Jansona vadībā.

Laipni aicināti!

Grāmatu svētki Ķīpsalā. 3.diena

Grāmatu svētku izstādes trešās dienas ietvaros apgāds "Jumava" prezentēja saviem lasītājiem grāmatu "Zaldātu zābakos. Padomju armijas stāsti". Attēlā viens no grāmatas autoriem Kaspars Pūce un apgāda "Jumava" vadītājs Juris Visockis.
Sīkāku ieskatu pasākumā meklējiet sadaļā "Galerijas".

Narinē Abgarjana "Maņuņa"

“Maņuņa” ir gaišs, saules un dienvidu tirdziņa smaržu piesātināts, bezgala smieklīgs stāsts par bezrūpīgām bērnu dienām. Grāmatas galvenās varones ir divas mazas meitenītes, Maņuņa un Narinē, ar asu prātu un neizsīkstošu zinātkāri apveltītas nebēdnes, kas vienmēr gatavas meklēt aizvien jaunus piedzīvojumus. Meitenes atrod un zaudē draugus, mācās izprast sarežģītās cilvēku attiecības un allaž izgudro ko neparastu, reizēm novedot piederīgos teju līdz izmisumam.
 
““Maņuņa” ir grāmata pieaugušiem bērniem”, grāmatas ievadā raksta autore. “Tiem, kas arī trīsdesmit un sešdesmit gadu vecumā tic labajam un ar smaidu raugās nākotnē.”
 
““Maņuņa” ir stāsts par padomju mazpilsētiņu un tās iedzīvotājiem labu gabalu no visām iespējamām galvaspilsētām. Par to, kā cilvēki prata dzīvot un priecāties par dzīvi, par spīti šaušalīgam deficītam un visiem iespējamajiem ierobežojumiem.”
 
Narinē Abgarjana ir armēņu izcelsmes krievu rakstniece, kas kļuva plaši pazīstama Krievijā un Armēnijā pēc autobiogrāfiskās grāmatas “Maņuņa” izdošanas 2010. gadā. Grāmatai piešķirta prēmija “Gada manuskripts” nominācijā “Valoda”, 2011. gadā tā tika iekļauta arī prēmijas “Lielā grāmata” kandidātu sarakstā. “Maņuņa” ir triloģijas pirmā grāmata.

Grāmatu svētki Ķīpsalā. 2. diena

Aizritējusi otrā Grāmatu izstādes diena. Sīkāks ieskats notikumos sadaļā "Galerijas".

Atgādinām, ka 26. februārī plkst 14:00 visi ir laipni aicināti uz grāmatas "Zaldātu zābakos. Padomju armijas stāsti" prezentāciju.

Grāmatu svētki Ķīpsalā

Atgādinām, ka rīt plkst. 10:00 būs iespēja satikt ceļotāju Pēteri Strubergu un profesoru Anatoliju Danilānu, un plkst. 16:00 tikšanās ar žurnālisti L. Guļevsku par grāmatu "Jānis Kubilis. Kad gadiem es pāri skatos.."
Sīkāks ieskats pirmajā grāmatu izstādes dienā sadaļā "Galerijas".

Priecāsimies Tevi redzēs mūsu stendā!

Imants Bunkšs "Brīnumola"

Stāsts par Durbertu ir īpašs un personisks. Ērgļu ģimenes gaitām mēs sākām sekot jau ziemā, kad tie tikko bija uzsākuši ligzdas būvēšanu, un beidzām rudenī, kad jaunais putns devās savās gaitās. Durbertas gaitām sekoja līdzi ne tikai skatītāji no Latvijas — norises ligzdā tika skatītas vairāk nekā septiņus miljonus reižu no vairāk nekā 100 dažādām valstīm. Līdz šim tā ir bijusi populārākā no visām Latvijā uzstādītajām dabas tiešraižu kamerām.Durbes ērgļu ligzda interesēja ne tikai pētniekus — tā atklāja putnu pasaules burvību arī cilvēkiem, kas līdz tam par putniem īpaši neinteresējās. Interneta forumos tā spēja apvienot domubiedru grupas, kas ne tikai juta līdzi, bet arī uzdeva jautājumus, meklēja atbildes un noteikti daudz ko iemācījās. Paldies Imantam, vienam no “forumiešiem”, par šo grāmatu!

Ornitologs Jānis Ķuze

Grāmatas "Copes meistara padomi" atklāšana

16. februāra pēcpusdienā notika Eināra Siliņa grāmatas "Copes meistara padomi" atklāšana. Sīkāks ieskats prezentācijā sadaļā "Galerijas".

Bertrāns Santinī "Jārks. Briesmonis gardēdis"

Viņš dievina bērnus!
No visiem Briesmoņu veidiem, kas mudž uz Zemes, visizplatītākā suga ir Cilvēks. Tomēr pastāv arī cita suga, retāka un mazāk zināma, - Jārks.

Gina Viegliņa "Dievs, piedod!"

Romāns “Dievs, piedod!” daļēji ir izdomāts, daļēji balstās uz kāda šofera dēla — viņam šodien ir pāri septiņdesmit — stāstījumu par atrasto meitenīti koferī. Toreiz Latgalē, viņu pagastā, cilvēki bija uztraukušies un rosījās kā skudras. Skrēja no mājas uz māju ar jauno ziņu — bērns koferī. Tas vēl nebija pieredzēts.
Gina Viegliņa atzīst: “Vienmēr esmu domājusi, kā māte, sieviete varēja — un var arī šodien — pamest savu miesas augli? Kāpēc pameta savu bērniņu, kuru gaidīja veselus deviņus mēnešus? Pēc ilgām pārdomām pievērsos meitenes priekšteču dzīves gājumam, kas kā bumerangs skāra ikvienu no viņiem. Arī atradeni.”

Romāns “Dievs, piedod!” aizsāk kādas ģimenes sieviešu hroniku, kas aptver četras paaudzes, un faktiski ir romāna “Atradene un eņģelis” (izdota apgādā “Jumava” 2016. gadā) pirmā daļa.

Page 1 of 50

Atbalstītāji