Joomla!No 28. februāra līdz 2. martam Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – izstāde “Baltijas Grāmatu svētki 2014”.

Šajās dienās Ķīpsala būs kā iedvesmojoša grāmatu pilsēta, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji.

“Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta sevi ir skaļi apliecinājusi ar cieņu pret Grāmatu! To pierādīja 14 000 cilvēku „Grāmatu draugu ķēdē”, TV šovs „Lielā lasīšana”, kurā noskaidros 100 iecienītākās grāmatas Latvijā, valsts prezidenta Andra Bērziņa aktivitātes, turpinot akcijas „Draudzīgais aicinājums” grāmatu dāvināšanu skolām, kā arī augstskolu aktivitātes, atzīmējot izcilu grāmatnieku jubilejas. Smeļoties iedvesmu jau no iesāktajām aktivitātēm, labās tradīcijas turpināsim arī izstādē,” stāsta “Baltijas Grāmatu svētki” projekta vadītājs Valts Jirgensons.

Izstāde ir kļuvusi par gaidītiem un pārdomātiem svētkiem, kur grāmata ir izziņas, informācijas, pārdzīvojuma un līdzdzīvošanas objekts. Trīs izstādes dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem un iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām cenām.

  • Daudzveidīgs grāmatu klāsts.
  • Baltijas labākās grāmatas.
  • Tikšanās ar tautas dižgariem – rakstniekiem.
  • Plaša kultūras programma.
  • Grāmatu maiņas punkts.
  • Iecienītie grāmatu grozi.
  • Bērnu izklaides istaba „MILLILI”.

Apgāds “Jumava” ar svinīgu pasākumu Melngalvju namā atzīmē Draudzīgā aicinājuma dienu!


Atzīmējot pirms 79 gadiem iedibinātu tradīciju, š. g. 28. janvārī plkst. 14.00 Melngalvju nama Svētku zālē uz svinīgu pasākumu pulcējās Latvijas skolu vadītāji, Valsts un pašvaldību amatpersonas, kā arī daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, lai godinot skolas, dāvinātu to bibliotēkām grāmatas.

Pasākuma laikā grāmatu savai skolai pasniedza gan Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, grāmatizdevējs Juris Visockis, Dailes teātra aktrise Ilze Ķuzule, gan arī TV personība un ilggadēja ziņu diktore Ilva Liepiņa, pavārs Mārtiņš Sirmais, pludmales volejbolists, divkārtējs olimpisko spēļu dalībnieks Aleksandrs Samoilovs, diriģents Romāns Vanags un citi, tādējādi ar savu piemēru mudinot ikvienu cilvēku iesaistīties Draudzīgā aicinājuma dienas akcijā.

Draudzīgais aicinājums ir skolu atbalsta kustība, kuru 1935. gada 28. janvārī aizsāka toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Kustības pamatā ir ideja par palīdzību savām skolām ar mērķi uzlabot izglītības kvalitāti, līdz ar to ceļot arī vispārējo labklājības līmeni Latvijā. Akcija aicina ikvienam atcerēties savu kādreizējo skolu, ziedojot tai grāmatas, mācību līdzekļus, mākslas priekšmetus vai citas noderīgas lietas.

Apgāds "Jumava" pateicas par sadarbību SIA „Rīgas nami”, Rīgas domei un Valsts Prezidenta kancelejai.

Draudzīgais aicinājums — atceries par savu skolu!

Lai atzīmētu Draudzīgā aicinājuma dienu 2014. gada 28. janvārī, Maruta Tauriņa-Dēliņa, Jānis Roberts Dēliņš un Daris Gunārs Dēliņš davinās visām skolām Latvijā autores Ilonas Bērziņas apgādā "Jumava" izdoto grāmatu par Kārļa Ulmaņa krustdēlu “Emīls Dēliņš: Patriots, žurnālists, diplomāts.”

Lepnums par žurnālisti un grāmatu autori Līgu Blauu

Par nopelniem Latvijas valsts labā Ordeņu kapituls piešķirs žurnālu IEVA un IEVAS Stāsti žurnālistei, grāmatu autorei Līgai Blauai Latvijas valsts augstāko apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni. Līga Blaua tagad ir iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.

 

Rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs par Līgu Blauu min: "Līga Blaua sirsnību turpina, žurnālos un grāmatās vēstīdama par ļoti pazīstamām un no jauna iepazītām personībām. Līga prot stāstīt, aizķerot lasītāja sirdi. Ar viņu personības ir vaļsirdīgas, nojauzdamas, ka tālākteicēja nenodarīs pāri. Džemma Skulme pauda: "Es Līgai uzticējos pilnīgi.""

Page 107 of 107