Joomla!Apgāds “Jumava” ielūdz uz pasākumu “Ar prieku uz skolu”

Apgāds “Jumava” aicina ģimenes ar bērniem jautri pavadīt pēcpusdienu mūsu grāmatnīcā. Norises laiks: 2014. gada 28. augusts, plkst. 18.00, grāmatnīcā “Jumava Plus”, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

 

Pasākuma programmā:

VEF cirka studijas “Jaunība” priekšnesumi un jautro klauniņu aktivitātes.

Skandināvu iemīļotās bērnu grāmatas “Kāpējpeļuks un citi dzīvnieki šurumburum mežā” (autors: Turbjērns Ēgners) fragmentu lasījumi.

Bērnu grāmatu redaktores stāstījums par to, kā top grāmatas un kā tās atrod savu lasītāju.

Radošā darbnīca kopā ar grāmatu “Mīļās māmiņas”, “No 10 līdz 100” autori Lindu Kukari-Aldersoni.

 

Tikai pasākuma laikā! Lieliskas atlaides skolas precēm un arī apgāda “Jumava” bērnu grāmatām.

Esiet laipni aicināti š. g. 28. augustā, plkst. 18.00, grāmatnīcā “Jumava Plus”, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Igo dzejoļu krājuma “Debesis karstas” atvēršanas svētki

Apgāds “Jumava” ielūdz Jūs uz Igo dzejoļu krājuma “Debesis karstas” atvēršanas svētkiem. Norises laiks: 2014. gada 19. augusts plkst. 17.00 grāmatnīcā “Jumava” Dzirnavu ielā 73, Rīgā.

Piedalās: mūziķis, dzejnieks, mākslinieks Igo un komponists Jānis Strazds

Šis dzejoļu krājums ir Igo trešā izdotā grāmata. Krājumā publicētie dzejoļi ir radušies dažādos laika posmos. Pirmo reizi tiek publicēti dzejoļu cikli “Uguns” un “Zeme”, kā arī “Divu draugu” eseju cikls.

Daudzi grāmatā atrodamie dzejoļi ir kļuvuši par pamatu Igo dziedātajām dziesmām ar Jāņa Strazda un Valta Pūces mūziku. Dzejoļu krājumu papildina Igo veidotie zīmējumi un grafikas.

Uz tikšanos!

 

Svinam kopā Rīgas svētkus!

Apgāds "Jumava" ielūdz Jūs uz pasākumu "Leģendu Rīga: 2014" rīt, Vērmanes dārzā, Grāmatu ielā, plkst. 16.00!

Pasākuma programmā:
Rolanda Zagorska-Rolanda gaidāmās grāmatas "Mana atmiņu paradīze. Esmu iemīlējies" fragmentu lasījumi un vēl līdz šim nezināmi fakti par mākslinieka dzīvi.

Basketbola leģenda Kārlis Strēlis stāstīs par basketbola būtību, spēles aizkulisēm un interesantākajiem momentiem.

Ieprieciniet sevi!
Latvijas Basketbola savienība sarūpējusi 2 ielūgumus aktīvākajiem klausītājiem uz Latvijas vīriešu basketbola izlases kvalifikācijas spēli Latvija - Rumānija (17.08.2014., plkst. 20.15), Arēnā Rīga.
 
Pasākuma vadītājs: Mārtiņš Vilsons
 
Pārsteigumi garantēti!
 

Apgāds “Jumava” ielūdz uz pasākumu “Noslēpumi kaislību pasaulē”

Apgāds “Jumava” ielūdz uz Sari Luhtanenas un Mīko Oikonena grāmatas “Nimfas” prezentāciju, kas notiks 2014. gada 24. jūlijā, plkst. 17.00, “Jumava Plus” grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Grāmata ir par trim nimfām – Didi, Kati un Nadja –, kuras dzīvo starp mums mūžīgi jaunas, nāvējoši skaistas un bīstami valdzinošas. Neraugoties uz brīnumiem un neaizmirstamu vilinājumu, dievišķas būtnes un parasta mirstīgā mīlestība allaž beigusies ar traģēdiju.

Pasākuma programmā:

Uzrunu teiks grāmatu izdevējs Juris Visockis, kā arī iespaidos par grāmatu “Nimfas” dalīsies tulkotāja Lelde Rozīte.

Aktrise, rotu māksliniece Agnese Zeltiņa un psihoterapeits Viesturs Rudzītis runās par sievietes pievilcību un savstarpējām attiecībām ar pretējo dzimumu.

Iespēja rotāt savu ķermeni ar skaistu orhidejas motīva gleznojumu no Body Art mākslinieces Laines Kublinskas.

Tiekamies 24. jūlijā un baudām ne vienu vien pārsteigumu!

Vai tiešām satiksim arī pašas noslēpumainās Nimfas klātienē?

Svarīgi! 24. jūlijā grāmata “Nimfas” būs pieejama tikai “Jumava Plus” grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Izdevīgi! Pērkot grāmatu “Nimfas” prezentācijas dienā:

–50% (pirmajiems 10 apmeklētājiem)

–25% (nākamajiem 20 apmeklētājiem)

–10% (apmeklētājiem visas dienas garumā)

 

Aleksandra Čaka dzejoļu krājumu septiņās valodās "PILSĒTAI" atvēršanas svētki

Kad vakars spuldzēs iemet sārtu rozi

Un krēslā ielas tinas nemanot,

Es ņemu rokā savu zēna bozi

Un eju prieku sirdij iemantot.

/A. Čaks “Mans vakara prieks”/

Apgāds “Jumava” un Aleksandra Čaka muzeja kolektīvs ielūdz Jūs uz A. Čaka dzejoļu grāmatas “Pilsētai” prezentāciju, kas notiks 2014. gada 17. jūlijā, plkst. 16.00, Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā, Rīgā, Lāčplēša ielā 48/50 – 14.

Apgādā „Jumava” ir iznācis unikāls darbs – Aleksandra Čaka dzejas „Pilsētai” septiņās valodās – latviešu, vācu, angļu, krievu, zviedru, franču un spāņu.

Septiņās eleganti atturīgi noformētās burtnīcās iekļauti Čaka urbānās pasaules redzējumam raksturīgākie dzejoļi – „Rīgai”, „Marijas iela”, „Jaunkundze ar sunīti”, „Afišas” un vēl citi, kā arī fragments no poēmas „Poēma par ormani”. Vāka noformējumam izraudzīts Oļģerta Ābelītes darbs „Nakts” (1942). Dzejoļus izraudzījusies sastādītāja Andra Konste, savukārt māksliniecisko noformējumu veidojis profesors Valdis Villerušs.

Pasākuma programmā:

uzrunas no apgāda “Jumava” vadītāja Jura Visocka, grāmatas sastādītājas Andras Konstes un Latvijas Rakstnieku savienības pārstāvju puses;

dzejas lasījumi un muzikāls priekšnesums.

Esiet laipni aicināti š. g. 17. jūlija pēcpusdienā saskatīt pilsētas skaistumu, ierodoties plkst. 16.00, Aleksandra Čaka muzejā, Rīgā, Lāčplēša ielā 48/50 – 14.

 

„Latvijas leģendas” - latviešiem visā pasaulē

Grāmatu apgāds „Jumava”, sadarbojoties ar grāmatu namu „Valters un Rapa”, šā gada 16. jūlijā grāmatu namā „Valters un Rapa” Rīgā, Aspazijas bulvārī 24, pulksten 16.00 rīko tematisku pēcpusdienu Latvijas leģendas – tautiešiem visā pasaulē.

Tās laikā uzklausīsim:

- “Latvijas leģendas” idejas autoru – Jura Visocka un Pāvila Raudoņa stāstu par grāmatu sēriju;

- grāmatu sērijas ceturtajam izdevumam plānotā īpašā pielikuma – Latvijas Olimpiskās leģendas, stāstu par brāļiem Martinu un Tomasu Dukuriem un Andri un Juri Šiciem pieteikums;

- ārzemēs dzīvojošu latviešu stāstus par savā tuvumā piedzīvotajām leģendām, dzīvojot ārpus Latvijas;

- aicinājumu iesaistīties Latvijas Leģendu topošo grāmatu veidošanā ar sevis rakstītām leģendām.

Īss ieskats grāmatu sērijas idejā:

Latvijas Republikas 100. dzimšanas dienu gaidot, apgāds “Jumava” izdošanai gatavo jau ceturto grāmatu sērijā “Latvijas leģendas”, kas vēsta par izcilām personībām un notikumiem, kas veidojuši Latviju lielāku. Grāmatas idejiskais mērķis tiek saistīts ar Draudzīgā aicinājuma kustību, kuru 1935. gada 28. janvārī aizsāka toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Kustības pamatā ir ideja par palīdzību savām skolām ar mērķi uzlabot izglītības kvalitāti, ceļot vispārējo labklājības līmeni Latvijā. Grāmatas “Latvijas leģendas” stāstu virkni paplašinot, apgāds “Jumava” rīko šo pasākumu, kura mērķis ir papildināt līdzšinējo leģendu klāstu ar tām, kas radušās ārpus mūsu dzimtenes robežām. Tādēļ pulcējam kopā latviešus no dažādām pasaules malām.

Laipni lūdzam visus interesentus kuplināt pasākuma viesu pulku!

Savu dalību lūdzam apstiprināt, kā arī papildu jautājumus, ja tādi rodas, uzdot, rakstot uz e-pastu: marketings@jumava.lv vai zvanot pa tālruni: (+371) 67288014; (+371) 26490412.

Apgāds “Jumava” ielūdz uz pasākumu “Dolce Vita jeb saldā dzīve”

Apgāds “Jumava” aicina Jūs sajust vasaras burvību, apmeklējot pasākumu, kas veltīts dzīves svinēšanai. Norises laiks: 2014. gada 10. jūlijā, plkst. 18.00, “Jumava Plus” grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Pasākuma programmā:

Grāmatas “Kāzas! Praktiski padomi kāzu rīkošanā” autores un Kāzu muzeja vadītājas Vivitas Ķepses, pieredzējušu kāzu vedēju Rudītes un Valda Veitmaņu, profesionālas kāzu vakaru vadītājas Anitas Alksnes un kāzu muzikanta Laura Valtera stāstījumi un interesanti tradīciju izpildījumi mūzikas pavadījumā.

Izjutīsim svelmainās Sicīlijas pieskārienu, jo būs iespēja dzirdēt, redzēt un izgaršot daļu šīs zemes burvības. Sadarbībā ar SIA “Fastr Book” svinēsim atvēršanas svētkus grāmatai “Izgaršo Sicīliju”, kas nesen kā publicēta elektroniski, bet rudenī būs iegūstama arī drukātā veidā Latvijas labākajās grāmatnīcās. Ekskluzīva iespēja sastapt grāmatas autori Ivetu Bruno, kura uz neilgu laiku ir atbraukusi paviesoties Latvijā. Par kulināro baudījumu sicīliešu gaumē parūpēsies pavārs Aleksejs Sutko.

LIELISKAS CENAS! IEDVESMA VASARAI UN BAUDPILNA NOSKAŅA!

Tiekamies š. g. 10. jūlijā, plkst. 18.00, “Jumava Plus” grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Papildu informācija:

grāmatnīcas “Jumava Plus” kolektīvs

tel. (+371) 67282596

 

 

 

 

 

 

Sveiciens svētkos!

Izcilais latviešu dzejnieks un publicists, sabiedriskais darbinieks un neskaitāmu tautā iemīļotu dziesmu vārdu autors Jānis Peters svin 75 gadu jubileju.

Jāņa Petera izcilais veikums apbalvots ar literārām un valstiskām godalgām, kuru vidū arī Venēcijas Sv. Marka ordenis un Triju Zvaigžņu ordenis.

Jānis Peters vēl joprojām turpina priecēt ar savu meistarību. Sadarbībā ar apgādu "Jumava" izdots viņa dzeju krājums "Minhauzens un kamikadze", un šobrīd top jauna grāmata "Teātra dziesmas", kurā apkopotas iemīļotu teātra izrāžu dziesmas ar Jāņa Petera dzeju un Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Valda Zilvera un citu nozīmīgu komponistu mūziku. "Māsa Kerija", "Šerloks Holmss", "Šveiks" - šīs izrādes ir leģendas.

Sirsnīgi sveicam Jāni Peteru svētkos!

Paldies dzejniekam par spēku un iedvesmu!
 
 

Apgādā “Jumava” top vērienīgs darbs par pasaulslaveno mākslinieku Marku Rotko

Apgādā “Jumava” septembra nogalē izdos Džeimsa Breslina grāmatu “Marks Rotko. Biogrāfija”. Marks Rotko, dzimis Dvinskā, tagadējā Daugavpilī, ir nozīmīgs 20. gadsimta abstraktās mākslas pārstāvis, viņu dēvē par vienu no Ņujorkas skolas abstraktā ekspresionisma pamatlicējiem. Marks Rotko tikai nesen kļuvis plaši pazīstams Latvijā. Ir izveidots Markam Rotko veltīts mākslas centrs Daugavpilī, tiek rīkoti semināri, kā arī Valmieras Drāmas teātrī par slaveno mākslinieku ir tapusi izrāde “Sarkans”.

Džeimsa Breslina sarakstītā biogrāfija par Marku Rotko būs pirmais tik informatīvi apjomīgs apcerējums par pasaulē atzīto mākslinieku latviešu valodā.

Grāmatas autors Džeimss Breslins ir amerikāņu profesors, kam bijusi zināma loma Daugavpils Marka Rotko mākslas centra tapšanā. 1993. gadā Džeimss Breslins viesojās Daugavpilī, lai vāktu materiālus topošajai Marka Rotko biogrāfijai. Breslina darba rezultāts ir fundamentāla mākslinieka biogrāfija, kas jau drīz pēc iznākšanas tika dēvēta par klasiku. Grāmatas unikalitāti rada autora darba apjoms, kā arī autora ekskluzīva piekļuve mākslinieka personīgajam arhīvam. Savukārt Daugavpilī pēc Breslina viesošanās radās patiesa interese par šajā pilsētā dzimušo pasaulslaveno mākslinieku ― tas bija impulss Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izveidei.

Grāmatā autors ir rūpīgi un ar pietāti izpētījis visus mākslinieka dzīves posmus, mēģinājis risināt sarežģītās personības iekšējās pasaules mīklas. Lasītājs var gūt ieskatu arī 20. gadsimta vidus Ņujorkas mākslas dzīvē. Grāmatas vizuālais materiāls ― fotogrāfijas, gleznu reprodukcijas ― ļauj pilnvērtīgāk ieraudzīt dažādās mākslinieka dzīves un mākslas šķautnes.

UNGURPILS EZERA KRASTĀ 6. LATVIEŠU PASAULES KLAIDOŅU SAIETS “BRAZĪLIJAS GARŠA 2014”

Alojas novada dome un apgāds “Jumava” aicina uz Latviešu pasaules klaidoņu saietu “Brazīlijas garša 2014”. Norises laiks un vieta: 2014. gada 13. jūnijs, plkst. 19.00, netālu no Alojas, Ungurpils ezera krastā.
 
Nesen – 2014. gada 24. aprīlī, tika īstenota sen lolota ideja – klaidoņi oficiāli dibināja biedrību “Latviešu klaidoņu brālība”. Par prezidentu tika ievēlēts Pēteris Strubergs. Ar šo notikumu tika ieskandēts pavisam drīz gaidāmais klaidoņu pasākums Alojā. Šogad klaidoņu saieta tēma ir “Brazīlijas garša”, tādēļ pasākumā būs iespēja baudīt ne vienu vien interesantu un eksotisku piedzīvojumu.
 
Pasākuma programmā:
iepazīstināšana ar jaundibināto biedrību – Latviešu klaidoņu brālība;
viens no saieta rīkotājiem – izdevniecības „Jumava” vadītājs Juris Visockis – stāstīs par gatavošanos grāmatas „Pasaules garša” izdošanai, būs iespēja iegādāties izdevniecības grāmatas par īpaši draudzīgām cenām;
ceļotāja un Latviešu klaidoņu brālības prezidenta Pētera Struberga stāstījums par Brazīliju ;
brazīlieša Scarssi Pedron Lucas skatījums par Brazīlijas garšu visās tās nozīmēs;
sambas un citu deju priekšnesumi kopā ar deju grupām “Tiramisu” un “Vecmāmiņu aerobika”;
interesanti fakti par futbolu Brazīlijā šovasar;
futbola fanu saucienu un tērpu konkurss, apbalvošanas ceremonija;
tradicionālā ceļojumu relikviju izsole;
uzmundrinājumu sniegs ritma grupa “Radiridirī” un pasaulē lielākais futbola svilpīšu orķestris;
atrakcijas futbola tematikā sadarbībā ar VJFC “Staicele”;
vakara noslēgumā – Brazīlijas ēdiens no lielā katla sadarbībā ar SIA “Aloja-Starkelsen”;
futbola spēles (Nīderlande-Spānija) tiešraides skatīšanās uz lielā ekrāna plkst. 22.00;
zaļumballe kopā ar muzikantiem Māri Balodi un Aivaru Tomiņu līdz plkst. 03.00 rītā.
 
Pasākuma dalībnieki un apmeklētāji varēs satikt jau iepazītus ceļotājus un klaidoņus – Džeimsu Krogzemi, Pēteri Strubergu, Bruno Šulcu un citus harizmātiskus stāstniekus.
 
Sadarbībā ar apgādu “Jumava” tiks prezentēta jaunākā Pētera Struberga grāmata “Dienvidamerikas odiseja”, kura vēsta par grandioziem ūdenskritumiem, leģendāro inku pilsētu Maču Pikču, kā arī par slavenajiem Andu šamaņiem.
 
Pulcējamies Alojā š. g. 13. jūnijā, lai kopā iepazīt citu valstu kultūru un atklāt to avantūrisko garu!