Joomla!Tikšanās ar I. Liepiņu festivālā "Zobens un Lemess"

10. un 11. jūlijā aicinām apmeklēt Viesītes novada Loni, kur notiks folkmetāla festivāls "Zobens un Lemess". Festivāla ietvaros paredzēta tikšanās ar Imantu Liepiņu, grāmatas "Ukraina. Dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija" autoru.  

"Zili brīnumi'" Daugavpilī

Jūlija sākumā izdevniecība "Jumava" lasītājus iepazīstinās ar jaunāko A.Kalniņa grāmatas "Zili brīnumi" izdevumu, un jau 1.jūlijā visus aicina uz grāmatas prezentāciju Daugavpilī!

Ints Birzkops "Stāsts par Citas Pasaules ZILOŅIEM"

“Stāsts par Citas Pasaules ZILOŅIEM” uzrunās gan mazos, gan lielos lasītājus. Bērnus aizraus un iepriecinās fantāziju un brīnumainu tēlu pasaule, kas paveras brīdī, kad četrgadīgā Marta drēbju SKAPĪ atrod eju uz ZILOŅU pasauli. Šajā neparastajā pasaulē dzīvo ZILOŅI, kas spēj domās sarunāties ar cilvēkiem. Marta, viņas māsas un brālītis sadraudzējas ar šiem ZILOŅIEM, un aizsākas interesantu notikumu virkne. Savukārt vecāki novērtēs darbā ik pa brīdim sastopamās Piezīmes pieaugušajiem. Tie ir savdabīgi pieturas punkti, kas mudina pārdomāt dažādas sakarības un interesantus faktus par cilvēku attiecībām, zinātni, veselīgu dzīvesveidu un citām jomām. Noticiet brīnumiem, ļaujieties iztēlei un saredziet, cik pasaule (gan Šī, gan Citas) ir krāšņa, interesanta un vēl arvien, arvien izzināma!
 Cena 3.86 Eur  pirkt

Apgāds "Jumava" pateicas par ES sniegto atbalstu

Apgāds "Jumava" izsaka pateicību Eiropas Reģionālās attīstības fondam par sniegto atbalstu apgāda dalībai 2014. gada Frankfurtes grāmatu izstādē.   

Priecīgus svētkus!

Sirsnīgi sveicieni svētkos no apgāda "Jumava" kolektīva!

20. jūnijā prezentēs dokumentālo filmu par notikumiem Ukrainā

20. jūnijā plkst. 12:00 Jāņa Rozes grāmatnīcā t/c Spice (Lielirbes ielā 29), atzīmējot I. Liepiņa grāmatas "Ukraina. Dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija" papildtirāžas iznākšanu, pirmo reizi publiski demonstrēs dokumentālo filmu «Tilts no Latvijas uz Donbasu: kā mēs palīdzam Ukrainai». Esat laipni aicināti! Filmā parādās gan Latvijas brīvprātīgie palīdzības vācēji, gan tās saņēmēji — Doņeckas apgabala iedzīvotāji un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīri. «Esmu privātā kārtā vedis medikamentus un aprīkojumu Mariupoles pilsētas aizstāvjiem. Mēs pie viena safilmējām, kā šī palīdzība nonāk Nacionālās gvardes rokās, konkrēti — Svētās Marijas bataljonam. Pieredzējām artilērijas apšaudi, kad teroristu artilērija blieza pa pilsētas aizstāvju tranšejām,» saka viens no aktīvistiem — Renārs Sproģis. Tāpat filmā izskaidrota Ukrainas konfliktā cietušo ārstēšanas fonda darbība gan Latvijā, gan Ukrainā. Šobrīd jau trešais desmits no šāvieniem, sprādzieniem un šķembām cietušo ukraiņu atgūst veselību mūsu zemē. Pie ģimenēm Latvijā sākuši viesoties bērni, kam vecāki gājuši bojā. Savu pieredzi filmā izklāsta domubiedru grupas «SOS Ukrainas armijai» koordinators Gatis Priede: «Mēs savus palīdzības vezumus nogādājam tieši rokās saņēmējiem — Brīvprātīgo korpusam un bataljona «Aidars» vīriem Ščastjas pilsētiņā Luhanskas apgabalā. Jāsaka, pēdējie braucieni bija visai bīstami, paši gandrīz nokļuvām zem GRAD apšaudes. Ščastjā atrodas Luhanskas galvenā elektrostacija, kura turpina strādāt, neraugoties uz karadarbību. Tās aizstāvji ir noskaņoti pietiekami drosmīgi — viņi saka: ja vajadzēs, mēs šo vietu padarīsim par otru Doņeckas lidostu!» Filmas pirmā noskatīšanās notiks šosestdien 12:00 lielajā «Jāņa Rozes grāmatnīcā” t/c «Spice». Piedalīsies un pieredzē dalīsies tie, kuri uzkrājuši nupat jau gandrīz gadu ilgu pieredzi palīdzības sniegšanā Ukrainai, tajā skaitā Gatis Priede, Renārs Sproģis un Ukrainas konfliktā cietušo ārstniecības fonda aktīvisti, kā arī Latvijas Ukraiņu kongress u.c. Grāmatnīcas izvēle filmas seansam nav nejauša, jo nesen pie lasītājiem nonākusi papildtirāža žurnālista Imanta Liepiņa grāmatai «UKRAINA. Dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija — aculiecinieka stāsts». Viņš jaunajai filmai «Tilts no Latvijas uz Donbasu: kā mēs palīdzam Ukrainai» sarakstījis scenāriju. Pēc tam filma tiks piedāvāta televīzijām demonstrēšanai.

Žils Leruā "Alabamas dziesma"

"Alabamas dziesma" ir rakstnieka divpadsmitais romāns, kas 2007. gadā apbalvots ar Gonkūru prēmiju un tulkots 30 valodās. Darbs jālasa kā romāns, nevis kā Zeldas Fičdzeraldas autobiogrāfija. Zelda, Dienvidu skaistule - pa pusei eņģelis, pa pusei dēmons, - kuras poētiskie vai vulgārie vārdi, tāpat kā viņas skaistums, nekaunība un provokācijas, neatstāj vienaldzīgu. Slava, mīlestība un ilūzijas, apskaidrība un ārprāts – Zelda cīnās, lai izdzīvotu... Sasaistot biogrāfiskus un izdomātus faktus, Žils Leruā aicina lasītāju izdzīvot Zeldas likteni. Žils Leruā dzimis 1958. gadā. Pēc literatūras studijām kļuvis par žurnālistu un 1987. gadā laidis klajā savu pirmo romānu. Atstājis Parīzi 1995. gadā, viņš ierīkojās uz dzīvi Peršas ciematiņā. Viņš raksta gan stāstus, gan romāns un par saviem darbiem saņēmis vairākus apbalvojumus. "Es biju uzvilkusi kleitu, kurā jutos kā eņģeļa ādā. Tik skaistu, tik rožainu. Satriecošu tērpu – zem mežģīnēm zīdainu, krēmīgu. Skots nelikās neko dzirdējis, kad resns izdevējs no Parīzes, kurš bija mūsu kaimiņš Valeskīrā, auroja: "Sasodītais veiksminiek! Ak tu žēlīgais Dievs, Skot! Nevienam piedauzīgam rakstniekam nav bijusi tāda sieva – tik daiļa un spoža padauza!" Šī brīnišķā rakstniekkuce biju es."
 Cena 6.68 Eur  pirkt

Maija Stepēna "Viltus pasaku māmiņa"

Zilais sils nav iedomājams bez pasaku māmiņas, tādēļ saprotams ir rūķīšu satraukums, atklājot pasaku māmiņas pazušanu. Kur palicis viņu mīļais draugs? Kā to atgūt, un kas ir dīvainais radījums, kas izliekas par pasaku māmiņu? Jauni piedzīvojumi, neparastas satikšanās un brīnumaini stāsti, taču pāri visam staro labestība, iejūtība un vēlme palīdzēt.  
 Cena 5.14 Eur  pirkt

Džila Lūisa "Sarkanais ibiss"

Rudais pasmaida, un viņa acu kaktiņos ievelkas krunciņas. — Un mēs vienmēr būsim kopā? — Vienmēr, — es atbildu. — Tikai tu un es tajā mazajā laiviņā, krēslai biezējot, vērosim sarkanos ibisus, kuri lido atpakaļ uz Karoni purvu.   Skārleta ir pieradusi rūpēties par savu brāli, vārdā Rudais. Viņš ir īpašs — citāds. Katru vakaru Skārleta stāsta zēnam viņa iecienīto stāstu par to dienu, kad abi aizlidos tālu projām  uz Karoni purvu Trinidādā, kur debesīs lidinās tūkstošiem sarkano ibisu.   Bet, kad Skārleta un Rudais tiek izšķirti un nosūtīti dzīvot dažādās vietās, meitene saprot, ka viņai jādara viss iespējamais, lai atgūtu brāli... Līdz šim apgādā izdoti šādi raktnieces darbi: "Debesu vanags", "Mēness lācis", "Baltais delfīns".
 Cena 6.43 Eur  pirkt

"Ar pasaules garšu mutē"

Jūnija sākumā apgādā “Jumava” iznākusi ceļojumu aprakstu grāmata “Ar pasaules garšu mutē”, kas ļauj lasītājam iepazīt dažādu pasaules valstu savdabīgo virtuvi, un jau šonedēļ, 12. jūnijā, Alojā notiks ikgadējais Pasaules latviešu klaidoņu brālības saiets, kur norisināsies jaunās grāmatas prezentācija. Grāmatu veidojis autoru kolektīvs – brālības biedri – Valdis Brants, Māris Gailis, Juris Lorencs, Andis Pikāns, Harijs Sils, Mārtiņš Sirmais, Bruno Šulcs, Pēteris Strubergs un Juris Visockis, un tā turpina popularitāti iemantojošo Latviešu klaidoņu stāstu sēriju. Vairāki autori ir iekļāvuši grāmatā arī ēdienu receptes. Viens no grāmatas autoriem ir Klaidoņu brālības prezidents, jūrmalnieks Pēteris Strubergs, kurš pazīstams kā aizrautīgs pasaules apceļotājs, kas kopumā pabijis 80 valstīs. Tur viņš ir iepazinis ne vien dažādu eiropeisku un eksotisku zemju dabas un kultūras vērtības, bet arī nacionālās virtuves īpatnības. Dodoties kārtējā ceļojumā, Pēteris Strubergs allaž ņem līdzi trīs pārbaudītas vērtības no Latvijas: Lāču rudzu maizi, speķi un vairākas ķiploku galviņas. “Šāds komplekts lieti noder brīžos, kad pa ceļam nav gadījusies neviena ēstuve vai arī ir drūmāks garastāvoklis un gribas no tā tikt vaļā. Apēdot rudzu maizes šķēli ar speķīti un ķiplokiem, dzīve uzreiz šķiet daudz saulaināka. Iespējams, ka sava loma te ir arī pašiedvesmai,” vēstī autors. Jānis Garančs, SIA “Aloja Starkelsen” vadītājs (uzņēmums ražo dabīgās garšvielas) zina, kādai jābūt pasaules garšai, tāpēc iesaka grāmatu arī citiem lasītājiem: “Apceļot pasauli — tā neapšaubāmi ir iespēja patīkami pavadīt laiku. Ceļojums nozīmē ne tikai kultūras un mākslas vērtību iepazīšanu, sauļošanos pludmalē, pastaigas pa ielām un dabas takām, kontaktēšanos ar vietējiem iedzīvotājiem. Ceļojums ir arī eksotisku ēdienu un neparastu garšas salikumu atklāšana. Vēl jo vairāk — kādam ceļotājam iepazīt vietējo virtuvi var būt pat prioritāte. Kaislīgiem ceļotājiem ir paveicies, jo viņiem ir izdevība pieredzēt dažādu valstu virtuves īpatnības un dalīties tajā ar citiem. Par to arī ir šī grāmata. Ceļojiet garšu pasaulē — lasiet, gatavojiet, baudiet neparastus ēdienus un nebaidieties eksperimentēt!”
 Cena 8.98 Eur  pirkt