Joomla!Paldies grāmatu izstādes dalībniekiem un viesiem!

Pateicamies visiem grāmatu izstādes apmeklētājiem, čaklajiem akcijas “Grāmatu detektīvs” dalībniekiem, kuri veiksmīgi atklāja grāmatas “Rufis atrod mājas” galvenā varoņa šķirni, apgāda pasākumu un stenda viesiem! Paldies Ungārijas goda konsulei Latvijā Arianai Župikai, paldies mūsu brīnišķīgajiem autoriem - Jānim Peteram, Vikam, Imantam Liepiņam, Elizabetei Ozolai, Signei Kvaskovai, Maijai Stepēnai, Mārai Jakubovskai un latviešu haiku grāmatas "Pieturas zīmes" sastādītājai  Daigai Lapānei, māksliniecei Lindai Kukarei-Andersonei un aktierim Mārtiņam Eglienam! Paldies arī abiem astainajiem viesiem - sunīšiem Rufim un Valentīnam un saimniekiem Mārai Jakubovskai un Solvitai Vībai par atsaucību!

Priecājamies un sakām īpašu paldies Bērnu un jauniešu žūrijai, kura divām “Jumavas” grāmatām - “Man ir runcis Francis” un “Vistiņa iemīlējusies” - piešķīrusi augstākos vērtējumus.

Uz tikšanos!

Sveicam mūsu iemīļoto autoru Jāni Peteru ar iegūto balvu "Zelta mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā!

24. februāra vakarā Latvijas Nacionālajā operā pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons 2014". Pirmo reizi balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā pasniegta dzejniekam — Jānim Peteram. No sirds priecājamies un sveicam autoru!

Nupat apgādā "Jumava" Jānim Peteram izdots dzejas krājums "Visu mūžu man ir Dzejas dienas", kurā autors apkopojis gan iepriekšējos gados tapušus, gan jaunus dzejoļus.

 

Ielūdzam uz Lindas Sjū Pārkas grāmatas “Ilgais ceļš līdz ūdenim” atvēršanu

Laipni aicinām visus interesentus ceturtdien, 26. februārī, plkst. 18.00 uz amerikāņu autores Lindas Sjū Pārkas grāmatas “Ilgais ceļš līdz ūdenim” atvēršanas svētkiem apgāda “Jumava” grāmatu veikalā Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Atvēršanas pasākumā apgāds “Jumava” aicina tikties ar grāmatas redaktori Annu Pavlovsku un dzirdēt stāstu par grāmatu; aizkustinošie notikumi balstīti uz patiesiem notikumiem. Tas ir stāsts par divu Āfrikas bērnu likteņiem un traģiskajiem notikumiem Sudānā.

Pasākumā dzirdēsim ceļojumu menedžera Pauļa Stara un ceļotājas Katrīnas Krīgeres piedzīvoto Āfrikā. Rotari kluba biedrs, uzņēmējs Valdis Garoza klātesošos iepazīstinās ar Rotari kluba labdarības mērķiem un principiem. Īpašs pārsteigums - āfrikāņu ritmi perkusionistu apvienības “Pulsa Efekts” aizraujošajā sniegumā!

Pasākuma laikā – lieliskas cenas grāmatām!
Uz tikšanos!

Ielūdzam uz Vika grāmatas "Santamonika, Arhangeļskas apg." atvēršanu

Laipni aicinām visus interesentus pirmdien, 23. februārī, plkst. 18.00 uz Vika grāmatas “Santamonika, Arhangeļskas apg.” atvēršanas svētkiem apgāda “Jumava” grāmatu veikalā Rīgā, Dzirnavu ielā 73. Jaunākajā darbā rakstnieks stāsta par savām gaitām padomju armijā aiz Ziemeļu polārā loka, Arhangeļskas apgabalā.

Atvēršanas pasākumā apgāds “Jumava” aicina tikties ar grāmatas autoru Viku un klausīties stāstījumu par grāmatas tapšanu, kā arī grāmatas fragmentus. Savos iespaidos par padomju armijā piedzīvoto dalīsies arī Vides aizsardzības kluba prezidents Arvīds Ulme un Rotari kluba biedrs, uzņēmējs Valdis Garoza, kā arī citi pazīstami uzņēmēji.

Apmeklētājus mudinām ņemt līdzi grāmatā atspoguļotā laika, pagājušā gadsimta 60.-80. gadu, padomju armijas atšķirības zīmes un piemiņas lietas. No šīm sava laika liecībām tiks veidota ekspresizstāde. Interesantākā eksponāta īpašniekam – īpašs pārsteigums no “Jumavas”.

Grāmata valdzina ne tikai ar Vikam raksturīgo dzīvīgo un savdabīgo valodu, tajā atspoguļotas aizgājušā gadsimta vēstures un kultūras lappuses – lielvaru sacensība, pirmie soļi kosmosā, tālaika radioprogrammu top dziesmas un jaunā komponista Imanta Kalniņa parādīšanās pie apvāršņa.

Pasākuma laikā – lieliskas cenas grāmatām!

Uz tikšanos!

 

"Gudro grāmatu mēnesis" apgāda "Jumava" grāmatnīcās

 

Līdz 16. martam apgāds ''Jumava'' lasītājiem piedāvā “Gudro grāmatu mēnesi”. Šīs akcijas laikā grāmatu mīļotājiem un visiem interesentiem ir gan izdevība iegādāties vērtīgas grāmatas par īpašām cenām visos “Jumavas” grāmatu veikalos, gan arī iespēja gan vēlreiz padomāt par grāmatu nozīmi savā dzīvē.

 

 Akciju “Gudro grāmatu mēnesis” apgāds “Jumava” rīko ik gadu, un tā ir kļuvusi par lasītāju iecienītu tradīciju. Šogad apgāds savos veikalos īpaši izceļ tādas grāmatas kāMaikla Talbota “Hologrāfiskais Visums”, Roberta Antona Vilsona “Kvantu psiholoģija”, Mihaēla Noa Velsa un Lindas Veras Retlisbergeres ”Psiholoģijas koeficients”, Sjū Naitas “NLP praksē”, Eimijas Vanderbiltas “Lielā etiķetes grāmata”, Līgas Blauas grāmata “Jānis Stradiņš”, Džeimsa Breslina “Rotko biogrāfija”, Māra Strada latīņu valodas gramatikas grāmata “Lingua Latina” un vēl daudzas citas – gan iepriekš izdotas un pazīstamas, gan jaunumus. Plašajā akcijas grāmatu klāstā katrs atradīs ko vērtīgu.

 

Tulkotājs, viņa atzdejojumā latviski varam lasīt “Faustu” un “Dievišķo komēdiju”, filozofijas doktors Valdis Bisenieks grāmatas gudrību apdzied dzejā:

“Laba grāmata ir tev kā partnere.

Dažai mīklai tā atnāk atbilde.

Laba grāmata ir tev kā uzticams draugs,

Ar kuru kopā ik brīdis ir jauks,

Un bezgalīgs domu un darba lauks.”

Lasītāju iemīļotā autore Līga Blaua atzīst, ka, viņasprāt, “Gudras grāmatas ir tās, pēc kurām vēl ilgi ir jādomā” un piebilst, ka “Mani mīļie autori ir ziemeļnieki.”

 

 

 

ZELTA LAIKMETS

Zelta laikmets ir periods Itālijas vēsturē, kas iezīmējas ar rūpniecības
uzplaukumu un vispārējas labklājības ziedu laikiem. Tas ir
laikaposms, par kuru skumst liela daļa Itālijas iedzīvotāju un mūsdienās
palikušas tikai atmiņas.
Ivo Barrokjai, kuru var uzskatīt par šī laikmeta simbolu, bija visbagātākais
cilvēks Prato — ar izsmalcinātu gaumi un skaistuma
izjūtu, vēlmi dzīvot, mīlēt un baudīt, personība, kuram skaistums
pats par sevi ir vērtība.
21. gadsimta sākumā Ivo ir jau izputējis tekstilrūpnieks, kurš, atklājis,
ka palicis dzīvot pavisam maz, kopā ar ārkārtīgi skaisto Katerīnu,
kas simbolizē jauno Itāliju, dodas savā pēdējā dzīves piedzīvojumā.
EDOARDO NEZI ir itāliešu rakstnieks un pēdējos gados arī aktīvs
politiķis. 2011. gadā viņš ieguva Strega balvu par romānu “Stāsts
par maniem ļaudīm” (2010). Tāpat kā grāmatas galvenais varonis,
arī pats Nezi ir vadījis ģimenes tekstiluzņēmumu un 21. gadsimta
sākumā bankrotējis. Daudzi aprakstītie tēli un vide ļoti precīzi attēlo
Itālijas mūsdienu realitāti, tāpēc grāmata sniedz vērtīgu ieskatu
Itālijas attīstībā no pagājušā gadsimta vidus līdz mūsdienām.

 
 Cena 10.92 Eur  pirkt

Sieviete, kura gaidīja


Vīrieša un sievietes netveramās attiecības, cilvēka
un laikmeta sarežģītās saites, maza pašironijas
pieskaņa un pāri visam — ziemeļu dabas skarbais
skaistums — tā ir burvība, kas viļņo romāna lappusēs
kā tajā aprakstītā ezera virsma ar rudens apzeltītu
alkšņu lapu inkrustācijām.

 
 Cena 6.68 Eur  pirkt

Kāzas Hardingsholmā

Šī grāmata ļaus dzīvot līdzi pasakainam mīlasstāstam, kas aizkustinās ikvienu lasītāju. "Kāzas Hardingsholmā" ir romantikas un sirdsāpju  pilns stāsts, papildināts ar lieliskiem ainavu aprakstiem.

Grāmatā ir iekļautas arī vairākas interesantas receptes jebkurai gaumei.

 
 Cena 9.00 Eur  pirkt

A.Vasiļjeva grāmatas “Eiropas Modes vēsture. 18.-20.gadsimts” prezentācija!

 

 

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina uz Ziemassvētku grāmatu tirdziņu

LATVIJAS GRĀMATIZDEVĒJI ZIEMASSVĒTKIEM
12. un 13. decembrī Pulvertornī (Latvijas Kara muzejā) Smilšu ielā 20
Darba laiks: 12. decembrī: 11.00 – 18.00 13. decembrī: 11.00 – 17.00
Ieeja brīva
Apmeklētājus gaidīs apmēram 30 Latvijas izdevniecības
IZVĒLIETIES GRĀMATAS SVĒTKU DĀVANAI!
Autogrāfus varēs iegūt 13. decembrī
no plkst. 12.30 līdz 13.30