Joomla!Ērihs Marija Remarks "Rietumu frontē bez pārmaiņām"

Ērihs Marija Remarks ar romānu "Rietumu frontē bez pārmaiņām" (1928) guvis pasaules slavu. Autors vienkārši un reizē dziļi satriecoši stāsta par Pirmā pasaules kara dalībnieku - jauniešu - veltīgajām cīņām un bojāeju frontes pirmajās līnijās, spilgti parādot kara drausmas un bezjēdzību. "Ir rudens. Veco kareivju palicis pavisam maz. No septiņiem klasesbiedriem es šeit esmu pēdējais dzīvais. Es esmu bezgala mierīgs. Lai aizrit mēneši un gadi, man tie neatņems vairs neko, man nevar vairs neko atņemt. Es esmu tik vientuļš un tik maz gaidu no dzīves, ka bez bailēm veros tiem pretī. Dzīvotgriba, kas uzturējusi mani visus šos gadus, vēl iemājo manās rokās un acīs. Vai viss man ir kļuvis vienaldzīgs, es nezinu. Bet, kamēr šī griba ir manī, tā meklēs sev ceļu, vai to vēlas vai nevēlas mana apziņa.
 Cena 10.28 Eur  pirkt

Airisa Mērdoka "Melnais princis"

Airisa Mērdoka (1919-1999) ir viena no izcilākajām un savdabīgākajām XX gadsimta rakstniecēm, kas spējusi vienkāršas sadzīves drāmas pārvērst emociju, slēpto vēlmju un dziņu labirintā. Grāmata "Melnais princis" ir mūsu vēl neatklāto emociju svētki - gluži fantastiskas lappuses par mīlestību - caurspīdīgas, ar jūras smaržu, ar saviļņojošu intimitāti, ar eksistenciāla prieka un izmisuma sajaukumu - tas ir stāsts par neparastu mīlestību, par savstarpējo attiecību spēku, tā ir meditācija par mākslas, literatūras un mīlestības paralēlēm un būtību.    
 Cena 10.28 Eur  pirkt

Barbara Erskina "Laika sūtnis"

Barbara Erskina, bestsellera "Čuksti smiltīs" autore, kuras darbi pārdoti vairākos miljonos eksemplāru visā pasaulē, nu mums piedāvā romānu "Laika sūtnis".  Savāda ēna ir kritusi pār tālajiem gadsimtiem. Nu jauna sieviete ir bailēs par savu dzīvību. Vai viņai lemts posts vai tomēr - glābiņš? Ebija Raterforda atsakās no nule uzsāktā darba, jo viņai nav pieņemama kolēģa Kīrana Skota, Svētā Jāņa draudzes mācītāja, ekscentriskā rīcība. Šeit risinās kas tāds, kas vīrieti dziļi satraucis, bet Baznīcas pārstāvju reakcija ir neparasti noslēpumaina. Pirms daudziem gadsimtiem skarbajos Anglijas rietumu dumbrājos ieradās kāds svešinieks, kam sekoja apspiedēju spēki. Svešinieks apgalvo, ka nācis glābt ļaudis, bet, iespējams, tieši viņš ir tas, kuram nepieciešama glābšana...
 Cena 12.85 Eur  pirkt

Gistavs Flobērs "Bovarī kundze"

Franču rakstnieka un dramaturga Gistava Flobēra romānu "Bovarī kundze" uzskata par viņa meistardarbu. Romāna centrā ir ārsta sieva Emma Bovarī, kura ielaižas ārlaulības sakaros un dzīvo pāri saviem līdzekļiem, lai pasargātu sevi no provinciālas dzīves banalitātes un tukšuma. Neilgi pēc darba izdošanas tas tika kritizēts par pārspīlēto neķītrības attēlojumu, kas noveda pie tiesas procesa. Pēc tiesas attaisnojošā sprieduma romāns kļuva par bestselleru un līdz pat mūsdienām neapšaubāmi uzskatāms par spilgtu reālisma pirmsākumu darbu un vienu no visietekmīgākajiem romāniem pasaules literatūrā. 2007. gada mūsdienu rakstnieku aptauja "The Top Ten" atzina darbu "Bovarī kundze" par otru labāko romānu, kāds jebkad uzrakstīts. Par pirmo atzina Ļeva Tolstoja darbu "Anna Kareņina".
 Cena 7.71 Eur  pirkt
Iegādājies E-grāmatu ⇨pirktpirkt

Svetlana Aleksijeviča "Cinka zēni"

Svetlanas Aleksijevičas grāmata "Cinka zēni" stāsta par 10 gadus ilgajām Padomju armijas cīņām Afganistānā. Autore jau ilgus gadus raksta savā, pašas izveidotajā žanrā, kuru viņa sauc par balsu romānu. Grāmatā apkopotos stāstus pavēstījuši vairāk nekā 100 cilvēki: oficieri un karavīri, kas karoja šajā neizprotamajā karā, kritušo atraitnes un mātes. "Mēs braucām... glābt, palīdzēt, mīlēt. Tāpēc mēs tur braucām. Pagāja kāds laiks, un es pieķēru sevi pie domas, ka ienīstu. Ienīstu šīs mīkstās un vieglās smiltis, kas apdedzina kā uguns. Ienīstu šos kalnus. Ienīstu šos zemos ciematus, no kuriem jebkurā brīdī var sākt šaut. Ienīstu kādu afgāni, kas nes grozu ar melonēm vai stāv pie savas mājas. Vēl nav zināms, kur viņš ir bijis šajā naktī. Nogalināja pazīstamu oficieri, kurš nesen ārstējās mūsu hospitālī... Divās teltīs nodūra zaldātus... Citā vietā bija saindēts ūdens... Kāds pacēla skaistas šķiltavas, tās uzsprāga rokās... Bojā taču gāja mūsu zēni... Savi zēni... Tas ir jāsaprot... Vai jūs esat redzējuši apdegušu cilvēku? Neesat? Sejas nav... Acu nav... Ķermeņa nav... Kaut kas krunkains, pārklāts ar dzeltenu garoziņu... No šīs garoziņas nāk nevis kliedziens, bet rūciens..."
 Cena 10.28 Eur  pirkt

Virdžīnija Raundinga "Aleksa un Nikijs"

Virdžīnijas Raundingas grāmatā "Aleksa un Nikijs" atklāts dramatisks stāsts par imperatoru Nokolaju II un viņa sievu Aleksandru Fjodorovnu - pēdējo Krievijas caru un carieni. Detalizēts un dziļi personisks pētījums, kas sniedz pilnīgu psiholoģisku ieskatu pāra laulībā un tajā, kā šo cilvēku kopdzīve ietekmēja notikumus, kas galu galā abus nogalināja. Nav daudz vēsturisku personību, par kuriem viedokļi būtu tik dažādi kā par pēdējo Krievijas caru Nikolaju II un viņa sievu - imperatori Aleksandru Fjodorovnu. No vienas puses, viņus godā kā svētos un nevainīgus boļševiku upurus, savukārt no otras puses, abus apsūdz revolūcijas un impērijas sagrāves aizsākšanā, kā arī vaino visās nelaimēs, kas piemeklējušas Krievijas iedzīvotājus 20. gs. laikā. Lai arī ko par šiem cilvēkiem teiktu, viņu mīlasstāsts bija traģisks, jo abi viens otru dievināja. Drīz pēc saderināšanās Aleksa līgavaiņa dienasgrāmatā rakstīja: "Vienmēr patiess un vienmēr mīlošs, uzticams, godīgs un spēcīgs kā nāve" - vārdus, kas piepildījās 24 gadus vēlāk kādā asinīm slacītā Jekaterinburgas pagrabā.
 Cena 15.42 Eur  pirkt
Iegādājies E-grāmatu ⇨pirkt

Dante Aligjēri "Dievišķā komēdija"

Dantes Aligjēri nemirstīgā "Dievišķā komēdija" uz laiku laikiem iegājusi visizcilāko cilvēces kultūras pieminekļu skaitā. Dantes izcilais daiļdarbs radīts uz divu laikmetu robežšķirtnes un pelnīti uzskatāms par viduslaiku un agrīnās Renesanses politisko, ekonomisko, tikumisko un estētisko uzskatu dzejisku enciklopēdiju. Ikvienas kultūras tautas neapšaubāms ieguvums ir iespēja lasīt Dantes vērienīgo lieldarbu savā dzimtajā valodā.  Apgāds "Jumava" turpina izdot pasaules literatūras klasiku! Lasītāju vērtējumam tiek sniegts "Dievišķās komēdijas" atveidojums latviski - atdzejojis Valdis Bisenieks, savukārt māksliniecisko noformējumu izstrādājusi Māra Rikmane.
 Cena 33.02 Eur  pirkt

Žans Luks Banaleks "Drāma Bretaņā"

Gleznainajā mākslinieku pilsētiņā Pontavēnā Francijas dienvidos notiek mistiska slepkavība – tiek brutāli nodurts cienījams kungs Pjērs Luī Peneks. Slavenajai Peneku dzimtai pieder leģendām apvītā viesnīca “Centrs”, kurā reiz dzīvojis Gogēns un citi ievērojami mākslinieki. Kāpēc būtu jānogalina deviņdesmit vienu gadu vecs sirmgalvis? Komisāra Dipēna darbs kļūst sarežģītāks, kad tiek atklāts vēl viens mīklains nāves gadījums. Bretoņi ir tikpat noslēpumaini un neatminami kā valdzinošā Bretaņas daba. Lai arī komisāram Dipēnam krietni jānopūlas, lai izprastu vietējo īpatnības, viņš drīz nāk uz pēdām kādam rūpīgi glabātam noslēpumam, kas satricinās visu mākslas pasauli... Aizraujošais kriminālromāns, kam piemīt smalks humors un brīnišķa noskaņa, modina lasītājā vēlmi tūlīt doties pastaigā pa pilsētiņas šaurajām ieliņām un ieelpot sāļo Atlantijas okeāna gaisu.
 Cena 8.73 Eur  pirkt

Ērihs Marija Remarks "Trīs draugi"

Aizvadītā gadsimta visskaistākais romāns par mīlestību... Visvaldzinošākais romāns par draudzību... Vistraģiskākais un visburvīgākais romāns par cilvēku attiecībām. "Tagad nu pēkšņi redzēju, ka es varēju kādam cilvēkam kaut kas būt, vienkārši tādēļ, ka dzīvoju, un ka tas bija laimīgs, kad biju pie tā. Ja to tā izsaka, tas izklausās ļoti vienkārši, bet, ja par to padomā, tas ir kaut kas milzīgs, kam nemaz nav gala. Tas ir kaut kas tāds, kas cilvēku var pilnīgi saplosīt un pārveidot. Tā ir mīlestība un tomēr kaut kas cits. Kaut kas tāds, kam var dzīvot. Mīlestībai vien vīrietis nevar dzīvot. Cilvēkam gan."

Žans Pjērs Enārs "Pasakas, kas liek nosarkt sarkangalvītēm"

Šīs ir pasakas, bet tikai pieaugušajiem! (18+) Romānu rakstniekam jāprot rakstīt arī stāstus. Pat mazliet dīvainus, tādus, kādus pieprasa trīs sievietes, kas viņu aplenc, traucējot rakstīt. Kā gan viņām pretoties, ja ir tādi argumenti?! Tad nu viņš stāsta, sev raksturīgā erotiskā un humorpilnā veidā atgriežoties pie dažām bērnu dienu pasakām. Mēs satiekam Pinokio, kam pagarinās deguns; trīs sivēntiņus - nē, piedodiet! - trīs diezgan pavieglas uzvedības ruksītes. Kas attiecas uz Miķeļmātes pazaudēto vāverīti... bet par ko gan te īsti ir runa? Romānu autors ir apmierināts, viņa stāsti patīk. Trīs nebēdnes ir apmierinātas. Un sarkangalvītes nebeidz vien sarkt.
 Cena 7.31 Eur  pirkt
Iegādājies E-grāmatu ⇨pirkt