Joomla!Anna Perija "Atradums Kalandēra laukumā"

Strādājot parkā, dārznieki nejauši atrod zemē ieraktas divu zīdaiņu mirstīgās atliekas. Ekspertīze atklāj, ka bērni nav apglabāti vienlaikus – pirmais līķis ierakts pirms diviem gadiem, bet otrais – pavisam nesen. Kādā Londonas kvartālā, kurā mīt augstākās sabiedrības pārstāvji, tas ir nedzirdēts skandāls! Visticamāk – to ir izdarījusi kāda istabene, vēlēdamās noslēpt sava morālā pagrimuma pēdas. Policijas inspektoram Tomasam Pitam nav viegli dabūt liecības no augsti dzimušiem kungiem un viņu mājas ļaudīm. Tomēr izmeklēšanas gaitā viņš saprot, ka lieta nebūt nav tik vienkārša. Fakti liecina, ka slepkava var būt jebkurš no Kalandēra laukuma iedzīvotājiem. Lai gan lēdijas un džentlmeņi nevēlas atklāt policijai savus noslēpumus, viņi labprāt izplata baumas par kaimiņiem. To izmanto Pits un viņa sieva – gudriniece Šarlote. Tur, kur bezspēcīga ir vīrieša loģika, noder sievietes viltība, un tā var atrisināt pat visbezcerīgāko krimināllietu…   
 Cena 12.85 Eur  pirkt

Paulīne Ražē "O stāsts"

“O stāsts” izraisīja vislielāko un pretrunīgāko skandālu modernās franču literatūras vēsturē. Tas tika aizliegts, pārdots slepus, apbrīnots un pelts. Šis erotiskais šedevrs ir viens no lasītākajiem darbiem, kopš tā izdošanas 1954. gadā. Daudzi uzskatīja, ka stāsta autors ir vīrietis, un savu īsto vārdu rakstnieca atklāja tikai četrdesmit gadus vēlāk. “O stāsts” ir izdots vairākkārt, un 1975. gadā tika uzņemta filma ar tādu pašu nosaukumu. 1979. gadā dāņu režisors Larss fon Trīrs, godinot “O stāstu”, uzņēma īsfilmu “Menthe – la bienheureuse”.
 Cena 7.71 Eur  pirkt

Alīna Bronska "Tatāru ķēķis"

Viņpus Urāliem valda slēpts matriarhāts, un skaistā tatāriete Rozalinda jūtas pārāk jauna, lai kļūtu par vecmāmiņu. Taču meitas Zulfijas aborta mēģinājums neizdodas un pasaulē nāk Aminata. Despotiskā Rozalinda pirmoreiz sastopas ar dzīvu būtni, kuru no sirds mīl. Pēc Padomju Savienības sabrukuma Rozalindas izdzīvošanas alkas trīs nešķiramās sievietes aizved uz Vāciju. Tur tatāriete jau sen ir kļuvusi par visu laiku viskaislīgāko vecmāmiņu — un lasītājs kļūst par asinis stindzinošu notikumu un smieklīgu ainu liecinieku. Romāns vēsta par to, kā uzaug meitene, kuru tirda gan nelaimīgā māte, gan patmīlīgā vecāmāte, par dzīvi starp trim kultūrām, par trim gadu desmitiem, kas pilni ar likteņa triecieniem un pārsteidzošiem pavērsieniem, par aizmirstajiem tatāru virtuves noslēpumiem — kopā ar varoni, kas, pat Vācijā strādādama par apkopēju, nezaudē optimismu un ticību nākotnei. Alīna Bronska, dzimusi 1978. gadā Jekaterinburgā, Krievijā, bērnību pavada Urālu kalnu Āzijas pusē un jaunību — Marburgā un Darmštatē. Pēc pārtrauktām medicīnas studijām strādā par reklāmas tekstu sastādītāju un redaktori dienas avīzē. Dzīvo Frankfurtē. Bronskas debijas romāns “Lausku parks” iegūst kritiķu atzinību un kļūst par bestselleru, bet pati autore — par “sezonas saistošāko jaunpienācēju” (Der Spiegel).
 Cena 10.28 Eur  pirkt

Jeļena Minkina-Taičere "Rebindera efekts"

Romāns ir spilgtu stāstu apkopojums, kur ikvienas nodaļas nosaukumam izvēlēta Puškina dzejas rinda un kur katra nodaļa ir neatkarīgs vēstījums par kādu varoni. Bet varoņu romānā ir daudz — apdāvināts pēckara gadu mūziķis, “jauks brunču mednieks” un necila piecdesmito gadu vidus teicamniece, kuras sirdī kvēlo pasaulei neredzamas kaislības — skaudība, greizsirdība, aizliegtā mīlestība; puisis no bērnunama, atomfiziķis, represēta komisāra dēls un nodegušas lauku mājas saimniece, GULAGa lieciniece un daudzi, daudzi citi. Atsevišķi privātie stāsti saplūst 19. gadsimta Krievijas vēstures vēstījumā, bet romāns nav vēsturisks pētījums, drīzāk daudzšķautņaina ģimenes sāga. Jo plašāks laika ziņā kļūst stāstījums, jo ciešāk varoņu likteņi savijas ap noslēpumaino Kateņinu ģimeni, kuri ir “tā paša Kateņina”, Puškina drauga, pēcteči. Romāns ir noslēpumu un mīklu pārpilns, tajā ir kaislības un aizvainojums, mīlestība un rūgti zaudējumi. Un arvien biežāk rodas analoģija ar zinātnisko jēdzienu “Rebindera efekts”, kad alvas piliens sadragā tērauda plāksni, un tāpat šķietami nenozīmīgs notikums pilnīgi izmaina un salauž konkrēta cilvēka dzīvi.
 Cena 12.85 Eur  pirkt

Kamilla Lekberga "Nāras sauciens"

Fjelbakā uzaust jauna zvaigzne rakstniecībā – Kristians Tīdels. Viņa pārsteidzošais darbs un noslēpumainā personība jau sākotnēji ieinteresē daudzus, tomēr vislielāko uzmanību autors gūst brīdī, kad lasītāji uzzina – autors saņem draudu vēstules. Kādēļ gan kāds gribētu biedēt Kristianu? Kas ir šo vēstuļu autors? Un vēl šī mīklainā Magnusa Šelnera pazušana... Notikumi sāk uzņemt apgriezienus, un atklājas pārsteidzošas sakarības. Jau atkal meistarīgi savīti laikaposmi un dzīvesstāsti rada spraigu, intriģējošu sižetu, kas uzmanībai neļauj atslābt ne mirkli!
 Cena 12.85 Eur  pirkt

Emera Stampa ''Manas, sivēna, super-apbrīnojamās dēkas''

Sveiks. Es ir Sivēns, un man vajag tavu palīdzību. Redzi, es ir bij’s MUĻĶĪGĀKAIS Sivēns, kāds jebkad dzīvoj’s, un tagad Pīļtēviņš, Govs, Aitas un es ir iemaldījušies kādā svešā vietā, kas mums lāgā nepatīk. (LŪDZU, nestāsti nevienam citam, ko tu lasi, jo šitā grāmata ir pilnum pilna ar maniem visslepenākajiem noslēpumiem.) Ar sveicieniem, Sivēns
 Cena 7.07 Eur  pirkt

Magda Sabo “Cūku bēres”

Apgāds “Jumava” 5. jūnijā izdod ungāru rakstnieces Magdas Sabo jaunāko romānu latviešu valodā “Cūku bēres”. Magda Sabo ir pasaulē zināmākā mūsdienu ungāru rakstniece (1917-2007), kura, citējot Ungārijas premjerministra Ferenca Ģurčāņa atvadu runu, “bija personība, kuru mīlēja visa Ungārija”. Viņas darbi tulkoti 42 pasaules valodās, un latviešu valodā jau ir iznākuši tādi slaveni romāni kā “Uz Zeva sliekšņa” (2004) un “Elīzai” (2007). Rakstniece arī saņēmusi augstāko literatūras apbalvojumu Ungārijā, augstas literatūras balvas Francijā (par autobiogrāfisko romānu Durvis) u.c. Grāmatā “Cūku bēres” tiek stāstīts par divām ģimenēm, kuras vieno nelaimīga laulība. Kemeru ģimene ir aristokrāti, kuru bagātību pazaudēja viņu vectēvs, spēlējot azartspēles. Totu ģimene jau vairākās paaudzēs ir ziepju vārītāji, kuru arodu ir iznīcinājusi industrializācija. Ģimenes satiekas, kad Jānošs Tots kļūst par jaunā Viktora Kemera skolotāju un iemīlas viņa māsā Paulā. Jānošs audzis bez tēva, un viņu jau kopš bērnības ir pavadījusi neuzbāzīga, bet gaisā virmojoša vainas apziņa par to, ka viņa skološana atņem iespējas izglītoties viņa māsai un brālim. Paula, viņas māsa Veronika un brālis Ģēze bērnību pavadījuši pie despotiskās vecāsmātes, kuras audzināšanas metodes ir atstājušas savus nospiedumus un ietekmē bērnu tālāko dzīvi. Kas notiek, ja sastopas sieviete un vīrietis no šādām ģimenēm? Vēl jo vairāk, — ja iesaistīts arī kāds trešais un veidojas mīlas trijstūris? Vai pagātnes mantojums reiz atstāsies un ļaus uzelpot vai arī turēs savā varā līdz mūža galam?
 Cena 11.57 Eur  pirkt

Žils Leruā "Alabamas dziesma"

"Alabamas dziesma" ir rakstnieka divpadsmitais romāns, kas 2007. gadā apbalvots ar Gonkūru prēmiju un tulkots 30 valodās. Darbs jālasa kā romāns, nevis kā Zeldas Fičdzeraldas autobiogrāfija. Zelda, Dienvidu skaistule - pa pusei eņģelis, pa pusei dēmons, - kuras poētiskie vai vulgārie vārdi, tāpat kā viņas skaistums, nekaunība un provokācijas, neatstāj vienaldzīgu. Slava, mīlestība un ilūzijas, apskaidrība un ārprāts – Zelda cīnās, lai izdzīvotu... Sasaistot biogrāfiskus un izdomātus faktus, Žils Leruā aicina lasītāju izdzīvot Zeldas likteni. Žils Leruā dzimis 1958. gadā. Pēc literatūras studijām kļuvis par žurnālistu un 1987. gadā laidis klajā savu pirmo romānu. Atstājis Parīzi 1995. gadā, viņš ierīkojās uz dzīvi Peršas ciematiņā. Viņš raksta gan stāstus, gan romāns un par saviem darbiem saņēmis vairākus apbalvojumus. "Es biju uzvilkusi kleitu, kurā jutos kā eņģeļa ādā. Tik skaistu, tik rožainu. Satriecošu tērpu – zem mežģīnēm zīdainu, krēmīgu. Skots nelikās neko dzirdējis, kad resns izdevējs no Parīzes, kurš bija mūsu kaimiņš Valeskīrā, auroja: "Sasodītais veiksminiek! Ak tu žēlīgais Dievs, Skot! Nevienam piedauzīgam rakstniekam nav bijusi tāda sieva – tik daiļa un spoža padauza!" Šī brīnišķā rakstniekkuce biju es."
 Cena 6.68 Eur  pirkt

Džila Lūisa "Sarkanais ibiss"

Rudais pasmaida, un viņa acu kaktiņos ievelkas krunciņas. — Un mēs vienmēr būsim kopā? — Vienmēr, — es atbildu. — Tikai tu un es tajā mazajā laiviņā, krēslai biezējot, vērosim sarkanos ibisus, kuri lido atpakaļ uz Karoni purvu.   Skārleta ir pieradusi rūpēties par savu brāli, vārdā Rudais. Viņš ir īpašs — citāds. Katru vakaru Skārleta stāsta zēnam viņa iecienīto stāstu par to dienu, kad abi aizlidos tālu projām  uz Karoni purvu Trinidādā, kur debesīs lidinās tūkstošiem sarkano ibisu.   Bet, kad Skārleta un Rudais tiek izšķirti un nosūtīti dzīvot dažādās vietās, meitene saprot, ka viņai jādara viss iespējamais, lai atgūtu brāli... Līdz šim apgādā izdoti šādi raktnieces darbi: "Debesu vanags", "Mēness lācis", "Baltais delfīns".
 Cena 6.43 Eur  pirkt

Kriss Bodžaljans "Tuksneša meitenes"

Armēņu tautas lielākās traģēdijas ― genocīda ― simtās gadskārtas atcerē latviešu lasītājam tiek piedāvāts armēņu rakstnieka Krisa Bodžaljana grāmatas “Tuksneša meitenes” tulkojuma izdevums, kurā ikviens var gūt pārliecību par individuālām traģēdijām un visas tautas ciešanām, ko modernā 20. gadsimta sākumā politiskās un etniskās neiecietības dēļ viena tauta spēj nodarīt otrai. Šādus pāridarījumus tautas neaizmirst un to cirstās brūces nesadzīst gadsimtiem ilgi. Ojārs Spārītis, LZA akadēmiķis. Laba literatūra nevis apgādā notikumus ar precīzām nozīmēm, bet meklē ceļu, kā saprast jēgu kopumā — šeit, tagad, attiecībā uz aprakstīto un attiecībā uz lasītāju. Amerikāņu rakstnieka Krisa Bodžaljana armēņu genocīdam veltītā grāmata “Tuksneša meitenes” šādā aspektā ir izcila, pat ja vēstures notikumi tajā ir apaudzēti ar izdomu un atšķaidīti ar rakstnieka vai viņa romāna sievišķīgās alter ego mūsdienīgi ikdienišķajiem uztvērumiem. Tieši šeit varbūt slēpjas kvalitāte, jo atsauce uz personisko vēsturi ļauj aktivizēt lasītāja pozīciju un, saglabājot racionālus motīvus, nezaudēt interesi par seno, kultūrvēsturiski attālināto un šausmīgo. Ilva Skulte, RSU asoc. profesore, mediju un komunikācijas pētniece
 Cena 11.31 Eur  pirkt