Joomla!Fjodors Dostojevskis "Baltās naktis"

Fjodors Dostojevskis (Фёдор Михайлович Достоевский; dzimis 1821. gada 11. novembrī [v.s. 30. oktobrī], miris 1881. gada 9. februārī [v. s. 28. janvārī]) bija krievu prozaiķis, žurnālists un tulkotājs. Viņu uzskata par vienu no izcilākajiem pasaules rakstniekiem. Nozīmīgākie Dostojevska darbi ir romāni „Noziegums un sods” (Преступление и Наказание, 1866), „Idiots” (Идиот, 1868), „Velni” (Бесы, 1872) un „Brāļi Karamazovi” (Братья Карамазовы, 1880).   „Baltās naktis” ir rakstnieka agrīnais darbs. Galvenais varonis ir kāds nabadzīgs Pēterburgas inteliģents, cilvēks ar augstu garīgo kultūru. Viņš rakstniekam dārgs tieši ar to, ka mietpilsonisku interešu pasaulē jūtas svešs, nederīgs. Pats sapņotājs ļoti precīzi raksturo savu dzīvi, kur „jaucas kopā kaut kas tīri fantastisks, kvēli ideāls un tai pašā reizē… pelēcīgi prozaisks un ikdienišķīgs, lai neteiktu — neticami banāls”. Tas ir romāns par sapņainību un īpatnējo protestu pret banalitāti.
 Cena 5.78 Eur  pirkt

Ļevs Tolstojs "Karš un miers" (iepriekš nepublicētā versija)

Slavenā krievu romāna pirmā pilnā redakcija, uzrakstīta 1866. gada nogalē, kuru Tolstojs vēlāk, 1867.–1869. gadā, pārveidoja. Šo versiju var raksturot trāpīgi un kodolīgi: 1. Divas reizes īsāks un piecas reizes interesantāks. 2. Gandrīz bez filozofiskām atkāpēm. 3. Simt reižu vieglāk lasīt: visi teksti franču valodā aizstāti ar tekstiem krievu valodā paša Tolstoja tulkojumā. 4. Daudz vairāk miera un mazāk kara. 5. Laimīgas beigas. Tolstoju dzimtas pārstāvis grāfs Nikolajs Tolstojs teicis: "Tie, kuri nekad nav lasījuši "Karu un mieru", varēs izbaudīt šī slavenā romāna pirmo variantu; tiem, kuri ir lasījuši, būs aizraujoša iespēja to salīdzināt ar kanonisko tekstu." Pirmā "Kara un miera" versija iepriecinās visus, kas ļoti bīstas sākt un nepabeigt Ļ. Tolstoja slavenā garadarba lasīšanu. Grāmatas izdošanu atbalstīja Krievijas fonds "Institu perevoda". No krievu valodas tulkojusi Ineta Strazdiņa. Izdevuma māksliniecisko noformējumu veidojusi Nataļja Kugajevska.
 Cena 30.27 Eur  pirkt

H. F. Lavkrafts "Kthulhu aicinājums"

Hovarda Filipa Lavkrafta 125. jubilejas gadu pavadot, apgādā "Jumava" latviešu valodā Daces Andžānes tulkojumā iznācis viens no zinātniskās fantastikas un šausmu žanra ikoniskākajiem darbiem "Kthulhu aicinājums", kas ir arī pirmais latviešu valodā izdotais H. F. Lavkrafta darbs. "Kthulhu aicinājums" sarakstīts 1928. gadā, bet slavu guvis tikai pēc autora nāves. Šis stāsts ir iedvesmojis rakstniekus Stīvenu Kingu un Nīlu Geimenu, kino režisoru Giljermo del Toro, smagā metāla veterānus Metallica un Iron Maiden, daudzu populāru datorspēļu veidotājus, māksliniekus un citus izcilus dažādu kultūras jomu pārstāvjus. H. F. Lavkrafta mantojumā kopumā ir vairāk kā 100 stāsti, un viņa daiļrades ietekme uz nākamo paaudžu radošo jomu pārstāvjiem pielīdzināma viņa priekšgājēja Edgara Alana Po darbiem. Stāsts vēsta par nelaiķa Frānsisa Veilenda Tērstona atklāsmēm, pētot senu, slepenu un mistisku kultu. Pēc Tērstona nāves viņa dokumentos atrasti vairāku baisu, savā starpā neizskaidrojami saistītu notikumu apraksti, mīklainos apstākļos miruša semītu valodu pētnieka pieraksti un ārkārtīgi neparasts bareljefs, kurā attēloti zinātniekiem nezināmi hieroglifi un briesmoņa tēls, kādu varētu uzburt vien slims prāts... Stāsts mūs aiznes uz nomaļām pasaules vietām, kurās gadu tūkstošiem turpina pastāvēt slepenais, šaušalīgais Kthulhu kults. "Kthulhu aicinājums" pieejams grāmatnīcās visā Latvijā.
 Cena 4.77 Eur  pirkt

Mihails Bulgakovs "Suņa sirds", "Liktenīgās olas"

Pirmo reizi latviešu valodā grāmatā izdots Mihaila Bulgakova garstāsts "Suņa sirds" (tulk. Maija Kudapa), ko papildina ne mazāk aizraujošais stāsts "Liktenīgās olas". Ārsts, žurnālists, dramaturgs, prozaiķis, 20. gadsimta krievu literatūras ikona Mihails Bulgakovs (1891–1940) visā pasaulē pazīstams kā romānu “Meistars un Margarita”, “Baltā gvarde”, kā arī satīrisko stāstu un vairāku lugu autors, spilgts antiutopiskā žanra meistars. Ļoti populārajā, arī filmētajā stāstā “Suņa sirds” (1925) slavens zinātnieks un mediķis veic ārkārtēju eksperimentu — klaiņojošam sunim pārstāda cilvēka orgānus. Rezultāts ir satriecošs un neparedzēts — suns Šariks kļūst par biedru Šarikovu, kurš no savas suniskās dabas saglabā tikai nepārvaramu naidu pret kaķiem. Toties jo satraucošākas ir Šarikova cilvēciskās noslieces — jaunā laikmeta pārstāvja Švondera musināts, viņš drīz vien iejūtas apkārt valdošajā absurdajā un agresīvajā pasaulē. Un nu arī profesora dzīvoklī — līdzsvarotās, darbīgās un pašcieņas pilnās dzīves saliņā pēcrevolūcijas jūrā — ielaužas “sabrukums”, kas šausta visu valsti... Stāstā “Liktenīgās olas” (1924) daudzsološs, taču bīstams un neizpētīts jaunatklājums, avantūristiski izmantots, izraisa baisas un nekontrolējamas sekas, kas draud iznīcināt visu revolucionāro pārveidojumu skarto valsti. Ar daudzslāņainu satīras un groteskas paņēmienu arsenālu atainotā fantastiskā situācija skaudri un drosmīgi atklāj ne vien sava laika padomju realitātes absurdus, bet mākslinieciski un saturiski ir tik visaptveroša, piesātināta un interpretācijas rosinoša, ka nav zaudējusi literāro vērtību un sabiedrisko aktualitāti joprojām.
 Cena 9.63 Eur  pirkt

Andrjus Tapins "Vilka stunda"

“Vilka stunda” ir populārākais lietuviešu zinātniskās fantastikas romāns 2013. gadā. Tajā autors konstruē Pirmā pasaules kara alternatīvo vēsturi un apraksta ēnu, kādu tā met uz Austrumeiropas valstīm. Romānā minēti dažādi patiesi un izdomāti notikumi Lietuvas vēsturē, un sižets vedina lasītājus arī uz citām Eiropas pilsētām. Andrjus Tapins aizved mūs uz 1905. gadu, ko raksturo pilnīgi cita domāšana: stīmpanka lidmašīnas lido pāri Eiropas pilsētām, mehāniķi savās darbnīcās taisa automātus, bet visa centrā ― alķīmiķis un izgudrotājs, kas cenšas izveidot mākslīgo intelektu. “Mīļo lasītāj, brāli vai māsa (kā mēs, lietuvieši, parasti uzrunājam latviešus). Esam ļoti tuvi, bet varētu arī vairāk zināt cits par citu. Šī grāmata ir piedzīvojums, citāds stāsts, taču esmu pārliecināts, ka tajā atradīsiet daudzas pazīstamas lietas, kas sastopamas kā 1905. gada stīmpanka Viļņā, tā 2015. gada Rīgā. Tāpēc es jūs aicinu — izpletīsim fantāzijas spārnus un pacelsimies virs citādas Viļņas jumtiem!” — Andrjus Tapins.
 Cena 19.28 Eur  pirkt

Johanna Hofmane "Šarlote fon Šteina. Gētes aizmirstā mīla"

Sagaidot Gētes 265 gadu jubileju, piedāvājam saviem lasītājiem mīlas stāstu, kas parāda Gēti ne tikai kā izcilu rakstnieku, bet arī kā vīrieti, kuram nav svešas pasaules vājības un kaislības. Kad Gēte pirmo reiz 1775. gadā Veimāras galmā satika Šarloti fon Šteinu, dzejnieks bija divdesmit sešus gadus vecs. Viņa bija trīsdesmit trīs gadus veca, precējusies un trīs dēlu māte. Kādu laiku abi satikās katru dienu, bieži apmainījās vēstulēm, un šīs romantiskās attiecības ilga vairāku gadu garumā un atstāja zināmu ietekmi uz Gētes daiļradi. Romānā no sievietes skatu punkta vēstuļu formā atveidots šo attiecību kāpums un kritums, milzīgais pievilkšanās spēks, kāds pastāvējis starp abiem. Grāmatas centrā ir abu jūtas un emocijas.
 Cena 10.28 Eur  pirkt

Gijs de Mopasans "Mīlulis"

Romāna galvenais varonis ir Žoržs Diruā, kurš prot dzīvē lieliski tikt uz priekšu, izmantojot sievietes. Reljefi un dzīvi autors zīmē visas šīs Mīluļa draudzenes — prostitūtu Rašeli, sabiedrības dāmu Marela kundzi, reportiera sievu Madlenu Forestjē, avīzes izdevēja sievu Valtera kundzi un šefa meitu Sizannu, kuras visas palīdz viņam “taisīt” karjeru.   “Ko tā vecā pūce atkal grib no manis?” viņš domāja.   Varu saderēt, ka viņai nav nekā ko sacīt. Viņa tikai ­atkārtos, ka dievina mani. Tomēr jāpaskatās, kas tur būs. Viņa runā it kā par nopietnu lietu, par kādu lielu pakal­pojumu, un varbūt tas ir tiesa. Bet pulksten četros nāks Klotilde. Vecā man jāizvada visvēlākais trijos. Velna milti! Kaut tikai viņas nesastaptos! Tīrais negals ar tiem sie­višķiem!”
 Cena 8.35 Eur  pirkt

Teds O'Nīls "Ziemassvētku prieks"

Katru gadu mazuļi ar mirdzošām acīm gaida brīnumu, ko sola Ziemassvētki. Un katru gadu vecāki saviem bērniem atbild uz jautājumiem par Ziemassvētku vecīti, rūķīšiem un Kristus bērniņu. Grāmatiņa “Ziemassvētku prieks” palīdzēs jums šajā sarunā. Diāna Zande, Dr. psych., Mg. arts, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite
 Cena 5.14 Eur  pirkt

Mihails Bulgakovs "Meistars un Margarita"

Apgāds "Jumava" atkārtoti izdevis Mihaila Bulgakova meistardarbu "Meistars un Margarita". "Manuskripti nedeg," - rakstīja Mihails Bulgakovs, ar visu savu daiļradi apstiprinādams šo aksiomu. "Manuskripti nedeg," - lai kvēlo mūsu sirdīs un smadzenēs, lai ir mūsu bauslis, sēžoties pie papīra lapas, klavierēm, ņemot rokā otu, kāpjot uz skatuves vai stājoties kinokameras priekšā. Ojārs Vācietis no krājuma "Ar pūces spalvu"
 Cena 14.11 Eur  pirkt

Hanss Hennijs Jāns "Svina nakts"

Vācu dramaturgs, prozaiķis un ērģeļu meistars Hanss Hennijs Jāns (1894 - 1959) ir viena no savdabīgākajām figūrām 20. gadu simteņa vācu modernisma literatūrā. Pārliecināts pacifists un anitfašists, garus gadus pavadījis ārpus Vācijas. Eksperimentālā novele "Svina nakts" ir viņa īsākais un pieejamākais darbs, kas tulkots daudzās valodās. "Svina naktī", šķiet, metaforiski pārradīts, pārkausēts mūžīgais stāsts par princi un ubaga zēnu, kam seko stāsta varoņu dubultnieki - debesu eņģeļi. Esamības trauslums, mīlestības skaistums un nenovēršamā bojāeja ir pamattēmas, kuras izskan šī darba mūzikā. Jāna lasīšana ir "briesmas". Briesmas mūsu stīvumam, savažotībai. Šī literatūra ir kā cirvis, ar ko šķelt važas. Martins Veinharts   Hanss Hennijs Jāns vienmēr ir bijis izlecējs, ārpusnieks. Viņš nāk no neoficiālās vācu literatūras noslēpumainās valstības, kurā mīt nezināmi nekronēti karaļdēli. Klauss Manns Izdevumu rotā Neles Zirnītes grafikas. No vācu valodas tulkojis Dens Dimiņš.