Joomla!Oļegs Skarainis, autore Gundega Cēbere.

Cilvēka likteni lielā mērā nosaka viņa raksturs, un, ja likteņa nejaušībām varētu dot vārdu, tad tēlniekam Oļegam Skarainim tā būtu izdzīvošanas spēja, kas viņu pavada kopš bērnības. Jau kopš laika, kad viņš sāka apzināties sevi, tieši izdzīvošanas spēja, šķiet, ir bijusi viņa dinamiskās radošās dzīves svarīgākais balsts. Cilvēks jau neizvēlas pasauli, kādā nākt, viņš atrod pasauli, ko veidojuši citi. Kas nospraudis Oļega ceļu, ko zinām par Oļegu Skaraini — par mākslinieku, par cilvēku? Gundega Cēbere

Sava ceļa gājējs Matīss Siliņš.

Matīss Siliņš — 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma izcila personība. Atstājis mantojumā darbus kartogrāfijā, etnogrāfijā, folkloristikā, literatūrā, bijis ilggadīgs Rīgas Latviešu biedrības muzeja pārzinis, vēlāk Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors. Mācējis daudzas svešvalodas, pirmais pārtulkojis “Livonijas Indriķa hroniku”. Ceram, ka izdevums jums atklās no jauna vēl vienu lappusi Latvijas vēsturē. Sastādītājas   Grāmata mūs iepazīstina ar Matīsu Siliņu — interesantu un nozīmīgu personību latviešu kultūras vēsturē. Izdevumā atklāta viņa daudzpusīgā darbība latviešu kultūras vērtību apzināšanā, saglabāšanā un tautiešu izglītošanā. (..) Esmu pateicīga grāmatas sagatavotājiem par iespēju iepazīt šīs darbīgās personības mūža veikumu. M. Siliņa dzīves gājums ir apliecinājums tam, ka līdz pat sirmam vecumam cilvēks var būt aktīvs un radošs. Anda Juta Zālīte, Letonikas un Baltijas centra vadītāja vietniece Latvijas Nacionālā bibliotēka

Melnā zeme, autors Timotijs Snaiders.

Snaidera sinoptiskais skats "Melnajā zemē" padziļina un paplašina viņa '’Asinszemēs" aizsākto analīzi, un tā nav tikai par holokaustu vai tikai par Austrumeiropu. Grāmatas galvenā tēze: pats svarīgākais priekšnoteikums ebreju iznīcināšanai bija Hitlera un Staļina praktizētā valstu un politisko nāciju suverenitātes iznīcināšana, kas radīja bezlikumīgu telpu, kurā tas — un ne tikai tas — varēja notikt. "1941. gada jūnijā Baltijā," viņš raksta, "padomju valsts graušanas projekts laikā un vietā saplūda ar vāciešu valsts graušanas projektu." Kompaktāk mūsu valstu traģēdiju un no tās izrietošās sekas izteikt nevar. Snaidera mācība, ko viņš attiecina arī uz mūsdienām: sargājiet savu suverenitāti, sargājiet savu valsti, sargājiet savējos. Valters Nollendorfs   Snaiders detalizēti parāda, kā zināmās ekstrēmās situācijās morāles un ētikas normas nomaina ideoloģija, kas — ar drausmīgu loģisku neizbēgamību — ļauj attaisnot neattaisnojamo — otra cilvēka dzīvības atņemšanu. Vienlīdz detalizēti viņš parāda, ka arī šādos apstākļos atrodas indivīdi, kuri — ar pilnīgi neloģisku un neizskaidrojamu pašaizliedzīgumu — otra cilvēka dzīvību glābj. Mēs vienmēr varam cerēt, ka otro būs vairāk nekā pirmo, tomēr vēsture — kā tā atklājas arī šajā grāmatā — liecina par pretējo. Snaiders sniedz pārliecinošu atbildi uz jautājumu, ko mēdz uzdot arī dažs labs latvietis: kālab mums vajadzīga sava valsts? Un proti: valsts — demokrātiska valsts — sargā mūs citu no cita, tās uzdevums ir nepieļaut "ekstrēmu situāciju" izveidošanos. Arī tā ir viena no grāmatas vērtībām. Ieva Lešinska, grāmatas tulkotāja

Pārbēdzējs, autors Zigfrīds Lencs

“Pārbēdzējs” ir Zigfrīda Lenca otrais romāns. Romāns uzrakstīts 1951. gadā, vēlāk vairākas reizes pārstrādāts, bet netika izdots līdz pat 2016. gadam. “Atmiņas drīzāk ir neparocīgas. Tās ir tik smagas kā cukura maisi. Tas, kurš pastāvīgi tās vazā līdzi, kādu dienu tiek piespiests pie zemes.” Kādu dienu, sešus gadus pēc kara notikumiem, atmiņas panāk Valteru Prosku. Proska, vācu armijas kareivis, pēdējā kara vasarā nokļūst nelielā vienībā, kas uzrauga dzelzceļa līniju, lai partizāni Pripjatas purvos neuzspridzinātu vilcienus. Stāsts par viņa pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem.  Purvā visbīstamākie izrādās ir neizturamais karstums, niknie odu uzbrukumi un partizāni. Komandiera dotās pavēles kļūst arvien pazemojošākas un bezjēdzīgākas. Kareivji mēģina ierauties sevī, rast nodarbi: kāds mēģina noķert milzīgo, bet viltīgo līdaku, kādam ir vista, kurai mācīt trikus, kāds nodevies apcerei par nāvi un ārprātu, kāds mīļuprāt vienmēr gatavs gādāt apmetnei malku. Stāsts ir par kara bezjēdzību, par nesajukšanu prātā, par ilgām pēc cilvēcības, mīlestības un dzīves. Proska pārbēg ienaidnieka pusē, bet kas gan īstenībā ir ienaidnieks, dzimtene un pienākums, visa pamatā ir vēlme rīkoties un izdzīvot. Savā ziņā romāns savijas ar autora biogrāfiju, jo abi — gan kareivis Proska, gan Lencs — ir dzimuši Likā, abi kara pēdējos mēnešos dezertē un nokļūst ienaidnieka gūstā.

It kā tu kaut ko zinātu?, autors Andris Kivičs

Andri Kiviču iepazinu mūsu “Rampas ugunis” intervijas laikā, kad Andris atstāja inteliģenta un empātiska cilvēka ­iespaidu, tāpēc uzaicināju tieši viņu vadīt manas grāmatas “Iļģuciema paš­puika” prezentāciju. Andris ir ļoti emocionāls cilvēks, kas ir jūtams arī viņa grāmatā. Aiz skarbā un brīžiem neapdomīgā Kiviča ārienes patiesībā slēpjas cilvēks, kurš ļoti pārdzīvo netaisnības, vienmēr iestāsies par to, kas ir pareizi, bet pats galvenais — viņš ir ­godīgs. Jūlijs Krūmiņš   Andris ir apveltīts ar labu humora izjūtu un spēju savu raibo un neviennozīmīgo dzīvi tvert viegli. Tas arī ir jūtams šajā grā­matā, ļoti raita un viegla valoda. Es, lasot grāmatu, attapos 43. lap­pusē un grāmatu burtiski “apriju” vienā ­vakarā.  Igors Linga   Ar Andri es iepazinos pēc visiem neticamajiem ironijas un ­humora notikumiem, kas ir aprakstīti šajā grāmatā, un man, protams, bija interesanti lasīt par viņa dzīvi, kurā manis vēl nav. Par Andri neizteikšos, jo es viņu vienkārši mīlu, savukārt grāmatā vispirms man patīk tas, ka Andrim ir ­dabiska, interesanta valoda, darbu ir viegli lasīt. Grāmata ­ierauj sevī acumirklī, ļaujot ieskatīties daudzu visiem zināmu notikumu aizkulisēs. Grāmatas lielākā vērtība ir absolūts Andra godīgums, kas mūsdienās ir retums, un tas ir tas, par ko es viņu kā autoru ļoti cienu. Liene Skulme   Var atzīt, var noliegt! Var slavēt, var zākāt! Var teikt... es jau ­darītu labāk vai savādāk! Katrs dzīvo savu dzīvi un pilda savus ­uzdevumus, kā arī atbild par savu izdarīto. Es, grāmatā rakstītajā visvairāk novērtēju atklātību un godīgumu. Domāju... būs arī trešā! Aigars Grāvers

Latvijas grāmatu izstāde 2019.

Apgāds ''Jumava'' arī šogad bija priecīgi piedalīties Latvijas grāmatu izstādē 2019, kas norisinājās Ķīpsalas izstāžu hallē no 1.-3. martam. Mūsu stendā bija iespējams iegādāties grāmatas par izstādes cenām, Mūsu autori sniedza autogrāfus, Uz lielās skatuves norisinājās 4 mūsu apgāda prezentācijas, Jums bija iespēja iepazīties ar igauņu kinorežisoru un autoru Ilmaru Tasku, Bija interesantas sarunas ar astrologu Andri Raču, Visu par Rīgu uzzinājāt Maijas Rubīnas jaunās grāmatas ''Mana Rīga'' prezentācijā, Sporta aizkulisēs palīdzēja ieskatīties Māris Rīmenis, Apgāda ''Jumava'' kolektīvs ieveda Jūs grāmatu pasaulē.   Paldies visiem, kas ieradās!  

Ilmar Taska viesojas Rīgas Motormuzejā.

Apgāda Jumava vadītājs Juris Visockis kopā ar Igauņu autoru Ilmar Taska un tulkotāju Leldi Rozīti viesojās Rīgas motormuzejā un tuvumā aplūkoja grāmatas ''Pobeda 1946'' galveno elementu - mašīnu Pobeda.  

Grāmatas ''Pobeda1946'' preses konference.

Piektdien, 1. martā, apgāda ''Jumava'' grāmatnīcas telpās norisinājās preses konference grāmatai ''Pobeda 1946''. Latvijā viesojās grāmatas autors Ilmars Taska. Autors sniedza atbildes uz visiem Jums interesējošajiem jautājumiem. Preses konferencē piedalījās arī apgāda ''Jumava'' vadītājs Juris Visockis, grāmatas tulkotāja un vēstniecības pārstāve.   Apgāds ''Jumava'' saka paldies visiem, kas ieradās!  

''Bērzs'' Ogres tehnikumā!

Apgāds ''Jumava'' kopā ar Ogres meža tehnikumu ielūdz uz izglītojošām sarunām par grāmatu ''Bērzs''. Viesos : apgāda ''Jumava'' vadītājs Juris Visockis, grāmatas autors Ēriks Hānbergs un citi viesi. Visi laipni gaidīti!

Par un ar astroloģiju ar Andri Raču!

Apgāds ''Jumava'' aicina savus lasītājus pievienoties pasākumam ''Ar astroloģiju un par astroloģiju'' , kur sarunas vadīs Andris Račs.Pasākums norisināsies apgāda ''Jumava'' grāmatnīcā Rīgā, Dzirnavu ielā 73, 28. februārī pulkst. 16.00.Uz tikšanos ''Jumavā''!