Grāmatnīca JumavaDžorns Ljērs Horsts "Ziemā slēgts"

Autors vēstī par notikumiem Norvēģijas atpūtas vietā, Vestfoldes apgabalā, Norvēģijas dienvidrietumu krastā, kas ir iecienīta brīvdienu atpūtas vieta ar kalnainām ainavām un pievilcīgām pludmalēm. Autors un viņa romānu sērijas galvenais varonis Viljams Vistings strādā Larvikas policijas iecirknī par galveno izmeklētāju. Izmeklētāja ikdienu ir skāruši globāli pavērsieni, kas mainījuši gan noziedzības formas, gan to izmeklēšanas metodes. Nabadzības palielināšanās Norvēģijas kaimiņvalstīs dzen imigrantus meklēt peļņu bagātajā valstī, un nelegālie ceļi dod lielāko peļņu. Narkotikas ved pa jūru un šoreiz gala pietura ir idilliskais vasarnīcu rajons jūras krastā. Izmeklēšana rit spraigi, Vistingam vācot pierādījumus pat Lietuvas "melnajā" tirgū, kura eksistenci atbalsta pati valsts, jo tur atrod darbu liels skaits valsts pilsoņu. Autors attēlo notikumus un dziļi izprot radušos situāciju, taču kriminālnoziegumu nav iespējams attaisnot un noziedzniekiem ir jāsaņem pelnītais sods.

Anšlavs Eglītis "Homo novus" īpašā izdevumā

"Mūsu mākslas pasaule bija tiešām krāšņa un da­­žāda. Mums bija “pozitīvisti”, visādi protestanti, reālisti, impresionisti, intelektuāļi, ar mistiku iekrāsotas arhaikas cienītāji, varenības cildinātāji,” — tā par pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu mākslas pasauli rakstījis Anšlavs Eglītis un šo krāšņo pasauli spilgtās un aizraujošās ainās iemūžinājis romānā “Homo no­vus”. Viņa studiju biedrs, gleznotājs Kārlis Neilis šo ­romānu raksturojis, sacīdams: “Pats būdams gleznotājs un iekļaudamies šajā gleznotāju nedrošajā, bet īpatnējā dzīvē, viņš no visiem latviešu rakstniekiem ir spējis vislabāk un īstāk aprakstīt viņu dzīvi.”

Uve Timms "Putnu vērotājs"

Uves Timma jaunais, brīnišķīgi veidotais un daudzslāņainais romāns "Putnu vērotājs" ar augstu intensitāti un vienlaikus gandrīz meditatīvu mieru precīzi, skaisti, komiski un gudri stāsta par iekārtes varu, par dzīves noslēpumainajiem spēles noteikumiem un par atvadīšanās mākslu.
Kāds vīrietis ir zaudējis visu: draudzeni, darbu, dzīvokli, viņš ir bankrotējis un iegrimis parādos. Nu viņš kādu laiku dzīvo pilnīgi viens uz salas Elbas grīvā un pilda ornitologa pienākumus. Gandrīz eremīta eksistence, kuru izjauc kāds zvans. Anna piesaka savu apciemojumu — tieši tā pati Anna, kura pirms sešiem gadiem aizbēga no viņa uz Ņujorku.
Šis ir stāsts par diviem pāriem, kuri bija laimīgi, līdz iekāres spēks pilnīgi pārveidoja viņu dzīvi. Romāns lasītāju pārņem savā varā, liekot viņam aizdomāties par paša jūtām un dzīves vērtībām.

Vācu rakstnieks Uve Timms dzimis 1940. gadā un viņa darbi izdoti 17 valodās. Saņēmis prestižas literārās balvas. Latviešu lasītājam romāns "Putnu vērotājs" ir pirmā iepazīšanās ar Uves Timma daiļradi.

Māra Jakubovska "Paņem mani sev līdzi"

Bērnu grāmatas galvenā vadlīnija — sarunas starp dažādiem patversmes dzīvniekiem.Aizskustinoša grāmata. Tēli ir izdomāti, bet notikumi, dzīvnieku dzīvesstāsti ir ņemti no patversmes darbinieku stāstītā.

Latvijas armijas komandieri

Grāmata par Latvijas armijas komandieriem 20.gs. un 21.gs. sākumā būs mēģinājums iespējami godīgi izstāstīt par tiem Latvju vīriem, kuri sev atvēlētājā laikā pieņēma izaicinājumu un uzņēmās radīt un vadīt pirmos bruņotos formējumus cīņā par valsts brīvību un neatkarību, nosargāt to un izveidot aizsardzības spēkus – Latvijas armiju 20 gs. 20 – 30 gados. Līdzīgi toreiz deviņdesmitajos, tikai bez bruņotas cīņas, bet reizēm, balansējot uz naža asmens, vajadzēja nākt ne mazāk drosmīgiem un izlēmīgiem vīriem, lai 20.gs otro reizi iegūto valstisko neatkarību sargātu un stiprinātu ik dienu, ik stundu.Ir ļoti būtiski šajā laikā, kad valsts gatavojas atzīmēt simtgadi, ko, kopš 20.gs. sākuma, cerēja realizēt Latvijas sabiedrības spožākie prāti, atgādināt par cilvēkiem, kuri atjaunoja bruņotos spēkus un pilnveido tos nu jau 21.gs.Grāmatas pirmajā daļā paredzēts iekļaut biogrāfiskus materiālus par pulkvedi Oskaru Kalpaku, ģenerāļiem Jāni Balodi, Dāvidu Simsonu, Mārtiņu Peniķi, Pēteri Radziņu, Krišjāni Berķi, bet otrajā daļā – pulkvežiem Daini Turlavu, Juri Dalbiņu, Juri Eihmani, kā arī viceadmirāli Gaidi Andreju Zeibotu, ģenerāl-majoru Juri Maklakovu un ģenerālleitnantu Raimondu Graubi.Grāmata par Latvijas armijas komandieriem būs pirmais šāda veida izdevums, kur vēsturnieki un laika biedri mēģinās izvērtēt drosmīgo latvju vīru veikumu Latvijas valsts aizsardzības izveidošanā un nostiprināšanā. Šo izdevumu papildinās foto materiāli no komandieru un autoru personīgajiem arhīviem.Tā būs grāmata par personībām, kuru vārdi caur viņu veikumu paliks Latvijas vēsturē.