Grāmatnīca JumavaJānis Arvīds Plaudis "Pasaules spiegi"

Aizraujoša, piedzīvojumiem pilna dzīve ar laimīgām beigām spiegiem ir vien flmās. Realitātē — tas ir viens no bīstamākajiem nodarbošanās veidiem, kurā izlūkošanas aģenti riskē līdz nāvei ik uz soļa. Risks. Vienmēr un visur — katra darbība, kas stratēģiski izplānota, sīkākā kļūda, kas var nodot un katrs uzdevums, kas var būt pēdējais. Kā dēļ cīnīties, kurā pusē “spēlēt”, cik lielā mērā pakļauties pavēlēm, atliekot malā savus principus, nostājas un domas? Labais, ļaunais vai pareizais, informācijas svarīgums un misijas izpildīšana ar nebeidzamu fanātismu — par jebkuru cenu. Tik daudz kas palicis apslēpts pārējai pasaulei, ļaujot vākt tikai nelielas informācijas kripatiņas, apkopot tās un apjaust — kā norisinājušās bīstamāko un gudrāko pasaules spiegu misijas.
Jānis Arvīds Plaudis PASAULES SPIEGI
 

Džefs Gelovejs "Skriešana iesācējiem"

Praktisku padomu grāmata tiem, kuri vēlas sākt nodarboties ar skriešanu.

KĀ UZSĀKT SKRĒJĒJA DZĪVESVEIDU
POPULĀRĀS SKRIET–SOĻOT–SKRIET METODES IZMANTOŠANA
UZTURS, MOTIVĀCIJA UN TRAUMU NOVĒRŠANA

 

Gita Balode "Saule brida ziedu pļavu"

Laba dāvana mācību iestāžu abiturientiem. Pašsacerētu tautas dziesmu un aforismu krājums.

Juris Biršs "Praktiskā fizika būvinženieriem"

Lai reāli izvērtētu jebkura ēkas vai būves elementa tehnisko stāvokli, ir nepieciešams zināt tā temperatūras zonas, kā arī gaisa un mitruma sadalījumu elementā, ņemot vērā to fāzu sastāvu. Vissarežģītāk ir izzināt mitruma ietekmi, jo temperatūras gradienta gadījumā konstrukcijā veidojas ūdens tvaika difūzijas plūsmas, kas savukārt radīs mitruma pārdalīšanu (mitruma izmaiņas) vaipat mitruma kondensāciju un konstrukcijas papildu samitrinā­šanu. To var noteikt tikai ar būvfzikas metodēm. Juris Biršs, tehnisko zinātņu doktors, sertifcēts būvinženieris
 

Dārza darbu sērijā praktisko padomu grāmata par piparu audzēšanu

Anšlavs Eglītis "Līgavu mednieki"

Turpinām izdot latviešu klisiķus   - ŠOREIZ Anšlavs Eglītis "Līgavu mednieki".

Ēriks Kūlis "Piecas sievietes savos gadalaikos"

Šis nav kas cām izšķīrušas ikdienišķām varoņeposs tautu sievietēm par likteņus. gandrīz viņu vai Grāmata dievišķām dzīves gadalaikos, ir par būtnēm, pielai arī kādi tie ir bijuši un vēl būs šajā vējainajā krastā. Taču ir kāds kopējs akords, kas skan cauri šiem tik atšķirī- gajiem mūžiem...Autors Ēriks Kūlis
 

Ēriks Hānbergs "Apsmaidījumi un aplaipojumi"

Fotogrāfjā esmu ar ūsiņām un bārdiņu. Kad mani pieņēma darbā redakcijā, nodaļasvadītāja pirmais uzdevums bija: “Aizej uz frizētavu un noskuj pa tīro!” (toreiz vēl skuvaar bārdas nažiem). Ilgi klīdu pa Liepājas ieliņām. Jutos aizvainots. Bet rakstīšanas vēlme bija tik neatvairāma, ka padevos. Tā sākās manas profesionālā žurnālista gaitas. Ar kompromisu. Drīz vien, kad biju apdedzinājies ar naivām neapdomībām,apjautu, ko drīkst un ko nedrīkst. Arī to, ka riskantībām iespējams pietuvoties, piemēram, uzrakstot stāstu. Nobriestot dzīves 85-gadei, nolēmu izsvārstīt savu veikumu vaļsirdīgā vēstījumā.
 

Imants Ziedonis / Valdis Bisenieks “Es skaitīju un nonācu pie Viena”

Sadarbībā ar  Radošās Eiropas  atbalstu, Austrijas izdevniecību "Wieser" un Imanta Ziedoņa fondu "Viegli"  ir iznākusi Imanta Ziedoņa dzejas izlase "Es skaitīju un nonācu pie viena". Krājums ir bilingvāls - latviešu un vācu valodā. Atdzejotājs -  Valdis Bisenieks.  
Šo dzejas izlasi pēc draugu pamudinājuma sakārtojis pats Imants Ziedonis un  to  bija  iecerējis kā vienotu veselumu. Valdis Bisenieks arī saglabājis dzejnieka kārtojumu. Izlasē iekļauti dzejoļi, kas radīti laika posmā no 1968. līdz 1994. gadam. 
Dzejas un lūgšanas - rakstīts  krājuma titullapā. Izcilais latviešu dzejnieks Imants Ziedonis, līdzīgi atdzejotāja Valda Bisenieka latviski tulkotajam J. V. Gētes Faustam, iziet cauri daudzu atziņu lokiem un nonāk pie Viena – kas ir gaismā un mīlestībā piepildīts laiks. Dzejnieks ir apliecinājis latviešu valodas (kas ir viena no vissenākajām dzīvajām indoeiropiešu valodām pasaulē) poētisko skaistumu un filosofisko dziļumu.

Ludmila Fjodorova "Frizūru veidošanas pamattehnika"

Autore ir absolvējusi Rīgas Stila un modes tehnikumu, savu meistarību apliecinājusi Amatniecības kamerā, tagad profesionāli darbojas frizieru-modelētāju, frizieru-stilistu un vizuālā tēla stilistu sagatavošanā.
Modes tendences mainās, parādās jauni matu ieveidošanas un kopšanas līdzekļi, bet klasiskie darba paņēmieni paliek nemainīgi. Izveidot pareizu frizūras formu, piešķirt noskaņojumu un radīt kopiespaidu — tas ir sekmīga darba pamats un ķīla.
Izdevums paredzēts gan profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem friziera profesijas pamatu apguvei, gan skolotājām, gan frizieriem-stilistiem. Grāmatā iekļauta plaša un vispusīga informācija, kas ļauj frizieriem patstāvīgi strādāt, izvēršot piedāvātās tēmas atbilstoši savām interesēm, radošajām spējām un fantāzijas lidojumam.